باکس آفیس: مجموع فروش Joker 2019 بعد از 10 روز نمایش به 543.9 میلیون دلار رسید!

دقیقا ۱۰ روز قبل فیلم سینمایی Joker پا به گیشه گذاشت و با یک افتتاحیه ۹۶٫۲ میلیون دلاری شروع بکار کرد، و در همان ابتدا رکورد بزرگ ترین افتتاحیه در ماه اکتبر را به نام خودش ثبت کرد (رکوردی که پیش از این با ۸۰٫۲ میلیون دلار در اختیار فیلم Venom 2018 قرار داشت). Joker طی افتتاحیه بین المللی هم ۲۴۸٫۴ میلیون دلار فروخت که با فاصله کم درست پشت سر The Dark Knight Rises (که به فروش یک میلیارد دلاری دست یافت) قرار دارد. در نتیجه این شروع قدرتمند، پیش بینی شده بود که Joker قرار است طی دومین تعطیلات آخرهفته اکرانش در ایالات متحده هم رکوردشکنی کند.

پیش بینی شده بود که Joker به فتح گیشه ها ادامه می دهد و طی دومین تعطیلات آخرهفته اکرانش در ایالات متحده حدود ۴۰ میلیون دلار می فروشد، اما طبق گزارش تازه باکس آفیس، این فیلم دومین تعطیلات آخرهفته اش را با فروش ۵۵ میلیون دلاری به پایان رسانده و طبق انتظار رکوردشکنی کرده است. فروش فیلم انفرادی جوکر نسبت به سه روز نخست اکران ۴۳ درصد کاهش یافته و اکنون بعد از ده روز نمایش مجموع فروش داخلی (آمریکایی) آن به ۱۹۲٫۷ میلیون دلار رسیده است. با این حساب، Joker اکنون رکورد “بزرگ ترین دومین تعطیلات آخرهفته” را به نام خودش ثبت کرده است، مدعی قبلی این رکورد فیلم Gravity بود که حالا در جایگاه دوم قرار گرفته.

همچنین بخوانید | آیا موفقیت تجاری Joker باعث افزایش تعداد فیلمهای ابرقهرمانی درجه بزرگسال می شود؟

در خارج از خاک آمریکا، Joker طی سه روز اخیر عملکرد خیلی درخشانی داشته است؛ این فیلم در سالن های سینما ۷۹ کشور مختلف روی پرده می رود و توانسته طی این آخرهفته (از جمعه تا یکشنبه) ۱۲۳٫۷ میلیون دلار دیگر بفروشد و مجموع فروش خارج از خاک خودش را به ۳۵۱ میلیون دلار برساند، با این حساب مجموع فروش بین المللی Joker 2019 بعد از ۱۰ روز نمایش به ۵۴۳٫۹ میلیون دلار رسیده است که یک رقم شگفت انگیز محسوب می شود. در چارت بین المللی، جوکر اکنون نهمین فیلم پرفروش کمپانی DC Films است، و درست پشت سر Justice League (با مجموع فروش ۶۵۷٫۹ میلیون دلاری) قرار دارد.

Joker 2019

بعد از تنها ۱۰ روز نمایش، Joker توانسته به فروش نیم میلیارد دلاری دست پیدا کند، که جز “فوق العاده” نمی توانیم اسمی بر روی این عملکرد تجاری موفق بگذاریم. در میان فیلم های کمپانی DC، فیلم انفرادی جوکر بطور قطع Justice League را کنار می زند، و احتمالا می تواند از Man of Steel (با مجموع فروش ۶۶۸ میلیون دلاری) سبقت بگیرد، حتی بعید نیست که Suicide Squad (با مجموع فروش ۷۴۶٫۸ میلیون دلاری) را هم کنار بزند. با توجه به اینکه Joker با درجه سنی بزرگسال روی پرده رفته، اصلا انتظار نداشتیم بتواند چنین عملکردی از خودش نشان دهد.

همچنین بخوانید | فیلم Tom and Jerry 2021 شبیه چیزی نیست که تاکنون دیده باشید؛

جالب اینجاست که در ایالات متحده هم Joker شانس زیادی دارد؛ جهت شفاف سازی می توانیم به Deadpool 2 اشاره کنیم، این فیلم بعد از ۹ روز نمایش به فروش داخلی ۱۹۲ میلیون دلاری دست یافته بود و مجموع فروش آن در نهایت به ۳۲۴٫۵ میلیون دلار رسید، یا IT 2017 که بین روز هشتم و نهم به چنین فروشی دست پیدا کرد و در نهایت ۳۲۷ میلیون دلار فروخت. با این حساب، اگر اوضاع خوب پیش برود Joker هم می تواند مجموع فروش داخلی ۳۰۰ میلیون دلاری را تجربه کند، که در این حالت به لطف عملکرد بین المللی درخشانش می تواند تبدیل شود به یکی از پرفروش ترین فیلم های درجه بزرگسال تاریخ!

باید اشاره کنیم کـه تا همین نقطه هم Joker یک موفقیت خیلی بزرگ برای برادران وارنر بوده است، این موفقیت می تواند بدین معنی باشد کـه وانر احتمالا بزودی توسعه یک پروژه ابرقهرمانی درجه بزرگسال دیگر را آغاز می کند!!


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.