باکس آفیس: Joker با افتتاحیه بین المللی 234 میلیون دلاری شروع بکار کرد!

همانطور که انتظار داشتیم، خیلی فراتر از انتظارها عمل کرد؛ در روز جمعه Joker 2019 جدیدترین فیلم Warner Bros و DC Comics پا به گیشه گذاشت، فیلمی اقتباسی به کارگردانی تاد فیلیپس با نقش آفرینی درخشـان واکین فینیکس که پیش بینی شده بود قرار است با یک افتتاحیه رکوردشکن شروع بـکار کند. تا همین چند ساعت قبل رکورد بزرگ ترین افتتاحیه ماه اکتبر در اختیار فیلم Venom 2018 قرار داشت، اما حالا Joker توانسته این رکورد را بکشنـد و آن را به نام خودش ثبت کند.

فیلم سینمایی Joker از روز جمعه تا یکشنبه، یا به اصطلاح طی افتتاحیه خودش در ایالات متحده ۹۳٫۵ میلیون دلار فروخته، با این فروش رکورد بزرگ ترین افتتاحیه ماه اکتبر را به نام خودش ثبت کرده است. این رکورد قبلـا با ۸۰٫۲۵ میلیون دلار در اختیار فیلم Venom محصول ۲۰۱۸ کمپانی سونی قرار داشته. و جهت مقایسه بد نیست اشاره کنیم که فیلم ابرقهرمانی Justice League محصول ۲۰۱۷ طی افتتاحیه داخلی خودش ۹۳٫۸ میلیون دلار فروخته بود که در نهایت با مجموع فروش ۶۵۷ میلیون دلاری گیشه را ترک کرد.

همچنین بخوانید | فیلم Joker 2019 چقدر باید بفروشد تا تبدیل به یک موفقیت شود؟

در میان عناوین درجه بزرگسال (R-rated) عملکرد Joker عالی بوده و توانسته چهارمین افتتاحیه بزرگ در بین فیلم های درجه بزرگسال را رقم بزند، و فاصله خیلی کمی داشت تا اینکه تبدیل شود به چهارمین فیلم درجه بزرگسالی که با افتتاحیه ۱۰۰+ میلیون دلاری شروع بکار کرده است؛ Deadpool با افتتاحیه ۱۳۲ میلیون دلاری خودش رکورد بزرگ ترین افتتاحیه در میان فیلم های درجه R را در اختیار دارد، Deadpool 2 با ۱۳۲ میلیون دلاری در جایگاه دوم قرار گرفته، It 2017 هم با ۱۲۳ میلیون سوم این لیست است، یعنی یک رتبه بالاتر تر از فیلم انفرادی Joker.

فیلم Joker 2019

طی روز افتتاحیه به واسطه امتیاز مخاطبین، joker توانست یک “B+” را از سوی CinemaScore دریافت کند، که نشان می دهد بسیاری از طرفداران وارنر بروس و ﺩﯼﺳﯽ از این فیلم راضی نبواه اند، ولی تعداد قابل توجه ای هم به آن امتیاز خوبی داده اند. امتیاز فیلم در RottenTomatoes نیز ۶۹ بوده است که با توجه به نقدهای بدی که این اواخر از سوی منتقدین دریافت کرده شنیدنش زیاد عجیب نیست. در RottenTomatoes امتیاز مخاطبین ۹۱% بوده و در IMDb هم امتیاز ۹٫۱ (از ۱۰) را دریافت کرده است.

همچنین بخوانید | تریلر رسمی سومین سریال The Walking Dead منتشر شد؛

در خارج از خاک ایالات متحده، Joker پا به سینماهای ۷۳ کشور مختلف گذاشت و توانست طی سه روز نخست اکران ۱۴۰٫۵ میلیون دلار بفروشد. ما انتظار داشتیم فروش این فیلم طی افتتاحیه بین المللی به ۱۵۰ میلیون دلار برسد، ولی برخلاف انتظار ما با یک افتتاحیه ۲۳۴ میلیون دلاری شروع بکار کرد. با توجه به این شروع بسیار قدرتمند، مجموع فروش بین المللی Joker 2019 خیلی راحت و زودتر از انتظار مـا از مرز ۵۰۰ میلیون دلار عبور خواهد کرد؛ پس منتظر گزارش های باکس آفیس بیشتری باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.