فیلم Joker 2019 می تواند به اندازه Avengers: Infinity War سودآور باشد!

فیلم Joker 2019 به سرعت به سمتی پیش می رود که می تواند در نهایت تبدیل شود به فیلمی کمیک بوکی که حتی از Avengers: Infinity War هم سودآورتـر بوده است. اوایل ماه اکتبر بود که فیلم انفرادی جوکر پا به گیشه گذاشت، اثری با درجه سنی بزرگسال (R-rated) که از همان ابتدا مورد استقبال مردم قرار گرفت و حالا تبدیل شده به یکی از موفق ترین فیلم های درجه R تاریخ. و باید اشاره کنیم که Joker پتانسلیش را دارد تا تبدیل شود به موفق ترین فیلم درجه R تاریخ سینما که قطعا اتفاقی بزرگ برای سازندگان آن و همچنین کمپانی برادران وارنر خواهد بود.

نیازی به گفتن نیست، اما خیلی مهم است که در نظر داشته باشید Joker 2019 یک فیلم کمیک بوکی معمولی نیست، ما حتی می توانیم ادعا کنیم اصلا کمیک بوکی نیست. در واقع Joker یک فیلم شخصیت محور است، و شباهت زیادی به فیلم هایی مثل Taxi Driver و The King of Comedy، یا Dog Day Afternoon دارد و واقعا نمی توانید آن را با عناوین کمیک بوکی بزرگی مثل Avengers یا Justice League مقایسه کنید. تا به امروز فیلم هایی مثل Logan و Deadpool بعنوان یک عنوان ابرقهرمانی درجه R روی پرده رفته اند و به موفقیت دست یافته اند، اما قهرمان داستان هیچکدام از آنها مثل Joker 2019 یک شخصیت منفی و به اصطلاح شرور نبوده است.

همچنین بخوانید | کمپانی برادران وارنر به Joker 2019 بودجه کمی داد به امید اینکه ساخته نشود!

و برخلاف دیگر فیلم های کمیک بوکی درجه بزرگسال، Joker 2019 اثری به شدت بحث برانگیز بوده است و از زمانی که توسط منتقدین دیده شد با نقدهای خوب و بد زیادی روبرو شده، و همچنین حاشیه های فراوانی ایجاد کرده است. اما همین حواشی ها به Joker کمک کردند تا زودتر از نردبان موفقیت بالا برود، و در شرایطی که کسی فکر نمی کرد بتواند موفق شود (حتی خود استودیو)، فیلم جدید تاد فیلیپس کاری کرد که تاکنون تصور نمی شود انجامش ممکن باشد. حال، نه تنها تمام عوامل جلو و پشت صحنه فیلم از این موفقیت سود برده اند، وارنر بروس هم قرار است سود قابل توجه ای را به لطف موفقیت تجاری فیلم به جیب بزند.

Joker

وقتی که پا به گیشه گذاشت، طی افتتاحیه آمریکایی ۹۶ میلیون دلار فروخت و رکورد بزرگ ترین افتتاحیه ماه اکتبر را به نام خودش ثبت کرد (که قبلا در اختیار Venom 2018 قرار داشت). واکنش کسانی که Joker را دیده اند نسبت به آن فوق العاده بوده و باعث شده تا نظر افراد بیشتری به سمت این فیلم جلب شود، که نتیجه این پروسه فروش بالاتر خواهد بود. حال، ددلاین با انتشار یک گزارش فاش کرده که Joker می تواند بعد از پایان اکران و سپس انتشار بصورت لوح فشرده و دیجیتالی، ۴۶۴ میلیون دلار سود خالص را به دست استودیو برساند، و اگر فروش بین المللی آن به ۹۰۰ میلیون دلار برسد این سود خیلی بیشتر خواهد بود.

جهت مقایسه می توانیم بگوییم که سود دیزنی از فیلم Avengers: Infinity War نیم میلیارد دلار بوده است (که با بودجه ۳۲۱ میلیون دلار ساخته شد و در گیشه بین المللی بیشتر از ۲ میلیارد دلار فروخت). حال Joker که بودجه تولیدش به ۷۰ میلیون دلار هم نمی رسد این شانس را دارد تا سود نیم میلیارد دلاری را تقدیم استودیو کند. البته Joker برای رسیدن به این جایگاه باید تبدیل شود به پرفروش ترین فیلم درجه بزرگسال تاریخ، یعنی باید از Deadpool 2 — با مجموع فروش ۷۸۳ میلیون دلاری — بیشتر بفروشد. مجموع فروش این فیلم تاکنون ۷۳۷٫۵ میلیون دلار بوده، و هم اکنون در حال رقابت با فیلم هایی مثل Gemini Man و Zombieland: Double Tap است، ولی به نظر می رسد که می تواند به این جایگاه دست یابد.

همچنین بخوانید | جیسون موموآ: Aquaman 2 قرار است خیلی بزرگ تر از قسمت اول باشد!

تا همین نقطه هم Joker کاری بزرگ را به سرانجام رسانده، این فیلم از آنجا که تمرکز اصلی خودش را بر روی شخصیت اصلی قرار داده و در آن خبری از ابرقهرمان های شنل پوش یا بیگانه های مهاجم نیست، بدون نیاز به جلوه های ویژه سنگین یا صرف هزینه برای خلق صحنات اکشن نفس گیر ساخته شده، در نتیجه تولیدش هزینه زیادی نداشته و در عوض با یک داستان جالب و شخصیت پردازی قوی، توانسته نظر مردم را به سمت خودش جلب کند و پرفروش شود. تاد فیلیپس با Joker به همه نشان داد که برای ساختن یک فیلم خوب فقط به یک داستان خوب و تعدادی بازیگر کاربلد نیاز دارد، او حداقل به ما نشان داد که یک کارگردان خوب دقیقا چه کسی است!


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline