ویژه: فیلم خاستگاه جوکر ﭘﯿﺶدرآمدی بر ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ Dark Knight (شوالیه تاریکی) است!

طبق تازه ترین گزارش های منتشر شده، فیلم جدید جوکر که اکنون با عنوان “فیلم بدون عنوان خاستگاه جوکر” شناخته می شود، در حقیقت یک عنوان ﭘﯿﺶدرآمدی برای The Dark Knight است. این فیلم توسط ﺗﺎﺩ ﻓﯿﻠﯿﭙﺲ (ﺳﮓﻫﺎﯼ ﺟﻨﮕﯽ) نوشته، کارگردانی می شود که البته ﺗﻬﯿﻪﮐﻨﻨﺪﻩ آن هم خواهد بود؛ حال طبق شنیده ها ما قرار است با تماشای این فیلم متوجه شویم جوکری که در ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ Dark Knight دیدیم از کجا آمده است.

در میان تمام پروژه هایی که اکنون DC Films مشغول کار بر روی آن است – از آکوامن گرفته تا فیلم انفرادی فلش – شاید فیلم انفرادی جوکر کنجکاوکننده ترین باشد. قسمت خوب قضیه این است که [خوشبختانه] فیلم جدید هیچ ارتباطی با ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺗﻮﺳﻌﻪﯾﺎﻓﺘﻪ ﺩﯼﺳﯽ (DCEU) ندارد و قطعا عنوان متفاوتی خواهد بود که طی آن بطور کامل با زندگی جوکر آشنا می شویم و خواهیم دریافت که چطور یک بچه معمولی، کسی که عاشق بازیگری است، تبدیل شد به خبیث ترین جنایتکار دنیا. طبق شایعه ها، ﻭﺍﮐﯿﻦ ﻓﯿﻨﯿﮑﺲ (گلادیاتور) قرار است در نقش اصلی فیلم ظاهر شود اما هنوز تایید نشده، پس تمام اطلاعاتی که از پروژه داریم این است که داستانی شبیه به The King of Comedy آقای ﻣﺎﺭﺗﯿﻦ ﺍﺳﮑﻮﺭﺳﯿﺰﯼ و کمیک The Killing Joke نوشته آلن مور را روایت خواهد کرد.

در روز جمعه، کمپانی وارنر بروس اطلاعات تازه ای از پروژه های پیش روی خودش فاش کرد، یکی از این فیلم ها “Untitled Joker Origin Movie” نام داشت، اولین کلمه استودیو این بود که فیلم در حال توسعه می باشد، همچنین دخالت ﻣﺎﺭﺗﯿﻦ ﺍﺳﮑﻮﺭﺳﯿﺰﯼ و ﺗﺎﺩ ﻓﯿﻠﯿﭙﺲ در پروژه تایید شد. در این میان خلاصه داستان فیلم منتشر شد که نشان می دهد قرار است یک ﭘﯿﺶدرآمد برای The Dark Knight کریستوفر نولان باشد:

بیست سال قبل از اینکه بتمن شهر را نجات دهد، در ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ Dark Knight، گاتهام مکانی خطرناک بود. در محله جرم و جنایت زده ناروز، یک مرد سعی می کند بواسطه شور و اشتیاقش برای تئاتر و کمدی استند-آپ از بدبختی زیاد خود فرار کند. اما در این شهر هیچ روزی خوب نیست، و بزودی مردی خوش نیت تبدیل به خطرناک ترین جنایت کار دنیا می شود: جوکر.” در ادامه هم بطور رسمی تایید شد که فیلم خاستگاه جوکر ﭘﯿﺶدرآمد ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ Dark Knight کریستوفر نولان است و کاوشی خواهد داشت در چگونگی به وجود آمدن این جنـایتکار دیوانه.

همچنین بخوانید: جوکر فیلم سینمایی DC’s Joker قرار است یک کمدین دهه هشتادی شکست خورده باشد!

فیلم خاستگاه جوکر

مهم ترین قسمت این تاییدیه، این است که فیلم جدید جوکر بخشی از دنیای Dark Knight آقای نولان خواهد بود. البته ما از مدت ها قبل شنیده بودیم که این فیلم با ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ بتمن مرتبط است اما تا امروز چیزی توسط کسی تایید نشده بود. ما باید این را یک خبر خیلی خیلی خوب در نظر بگیریم، چون وارنر بروس می توانست به جای جوکر ﻫﯿﺚ ﻟﺠﺮ، جوکر فیلم جوخه انتحاری با بازی درخشان جرد لتو را انتخاب کند اما این کار را انجام نداد، چون تاکنون DCEU جز واندر وومن به هیچکس نساخته است.

همانطور که خبر دارید ﻫﯿﺚ ﻟﺠﺮ کسی بود که در نقش جوکر فیلم Dark Knight را به تصویر، اما با کمال تاسف در ژانویه ۲۰۰۸ جان باخت و حتی به اکران تازه ترین فیلم خودش هم نرسید، و طرفدارانش را در اندوهی تاسف بار باقی گذاشت. او اگر زنده بود، شاید می توانست در فیلم خاستگاه جوکر باری دیگر این دلقک قاتل را به تصویر بکشد. حال سازندگان فیلم Origin Joker باید یاد او را گرامی بدارند و به احترام لجر عنوانی به یادماندنی بسازند.

جالب اینجاست که وارنر بروس طی صحبت هایش هیچ اشاره ای به فینیکس نکرد. او کسی است که شایعه ها می گویند قرار است شخصیت جوکر را در فیلم جدید به تصویر بکشد. ﻭﺍﮐﯿﻦ ﻓﯿﻨﯿﮑﺲ تاکنون طی مصاحبه هایش از بحث در مورد این موضوع طفره رفته است، به همین خاطر تصور بر این بود که شاید در حال مذاکره با استودیو باشد اما هنوز خبری از تایید نام او بعنوان بازیگر اصلی فیلم به گـوشمان نرسیده است. این بازیگر ۴۳ سال سن دارد، اما زمانی که لجر شخصیت جوکر را در Dark Knight به تصویر کشید ۲۸ سال سن داشت، همین موضوع باعث ایجاد یک مشکل زمانی ابهام آور شده است: وقایع فیلم خاستگاه جوکر در دهه ۸۰ میلادی به وقوع می پیوندد، پس اگر فینیکس در سن خودش بازی کند، جوکر در زمان وقایع The Dark Knight باید ۶۰ و چند سال سن داشته باشد. حال ما منتظریم تا این قضیه روشن شود.

باید بدانید که طبق شنیده ها فیلم Joker origin از ماه می میلادی جلوی دوربین خواهد رفت. این امکان وجود دارد که شخصیت های دیگری از ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ The Dark Knight هم در این فیلم حضور داشته بـاشند، مثلا کمیسر گوردون (با بازی ﮔﺮﯼ ﺍﻭﻟﺪﻣﻦ) ممکن است جزوی از فیلم جدید باشد، یا حتی ﮐﺎﺭﻣﯿﻦ ﻓﺎﻟﮑﻮﻥ (ﺗﺎﻡ ﻭﯾﻠﮑﯿﻨﺴﻮﻥ) و ﺟﻮ ﭼﯿﻞ (ﺭﯾﭽﺎﺭﺩ ﺑﺮﯾﮏ)، شاید توماس و مارتا وین (ﻻﯾﻨﺲ ﺭﻭﭺ و ﺳﺎﺭﺍ ﺍﺳﺘﻮﺭﺕ) هم – بسته به زمان فیلم – در آن حضور داشته باشند، پس اگر نسخه جوان بروس وین را هم دیدید اصلا تعجب نکنید.

اما یک سوال؛ اگر ما قرار است شاهد نمایش داستانی قبل از وقایع Dark Knight Rises باشیم، چرا از وقایع بعد از آن چیزی ندادیم؟؟ پس آیا ممکن است ادامه ای برای ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ Dark Knight شود؟ نه جواب درست نیست. منتظر انتشار اطلاعات بیشتر باشید…


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline