امتیاز راتن تومیتوز Joker 2019 به دنبال انتشار نقدهای TIFF کاهش یافته است!

بعد از اینکه فیلم سینمایی Joker 2019 در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو (TIFF) به نمایش درآمد، و با یک سری نقدهای منفی روبرو شد، امتیاز راتن تومیتوز آن کاهش یافت. فیلم جدید تا فیلیپس فقط چند هفته تا ورود رسمی به گیشه فاصله دارد، Joker نه تنها مورد انتظارترین فیلم پاییز امسال است، بلکه یکی از متفاوت ترین فیلم های کمیک بوکی تاریخ می باشد. بسیاری از منتقدها اعتقاد دارند که Joker یک شاهکار به تمام معناست، مخصوصا بخاطر بازی درخشان و شگفت انگیز واکین فینیکس، اما عده ای هم نگران دیدگاه مشکل دار فیلم نسبت به جامعه هستند. اما تا زمانی که ماه اکتبر از راه نرسد و رسما پا به گیشه نگذارد، ما نمی توانیم نظر دقیقی در این مورد بدهیم.

بطور کل این اعتقاد وجود دارد که Joker یک فیلم خوب و تحسین برانگیز است، به همین دلیل از همان ابتدا منتظر بودیم تا یک سری جایزه را برنده شود. قبل از اینکه در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو به نمایش درآید، در جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز (Venice Film Festival) به نمایش گذاشته شد، جایی که نقدهای خیلی خوبی دریافت کرد. در همین جشنواره، Joker برنده جایزه شیر طلایی شد و توانست افتخار آفرینی کند. دریافت چنین جایزه ای برای فیلم جدید تاد فیلیپس اتفاق شگفت انگیزی محسوب می شود، مخصوصا در دنیایی که فیلم های این ژانر تا همین یک سال قبل در هیچ جشنواره ای توان افتخار آفرینی نداشتند.

همچنین بخوانید | باکس آفیس: Joker قرار است تبدیل به یکی از پرفروش ترین فیلمهای درجه R شود!

به دنبال نمایش در ونیز، Joker به لطف نقدهای مثبت امتیاز خوبی را از سوی راتن تومیتوز دریافت کرد، اما بعد از نمایش در تورنتو، به لطف نقدهای منفی، امتیاز راتن تومیتوز رنگ کاهش به خودش دید؛ اما با اضافه شدن نقدهای بیشتر، این امتیاز تغییر خواهد کرد ولی تا این لحظه، در وبسایت Rotten Tomatoes نود و یک نقد برای فیلم Joker ثبت شده و امتیاز آن را به ۷۶ درصد کاهش داده است. اگر به یاد داشته باشید ما در گزارش قبلی که به قبل از نمایش در TIFF مربوط می شد، فاش کردیم که فیلم جدید فیلیپس با ۴۳ نقد ثبت شده توانسته امتیاز ۸۴ درصد را بدست آورد.

Joker

این فیلم که در ژانر ابرقهرمانی ساخته شده قرار است با درجه سنی بزرگسـال پا به گیشه بگذارد، و باید اشاره کنیم که برای درجه R شدن این فیلم زحمت زیادی کشیده شده. فیلم انفرادی جوکر یکی از محصول DC Films است اما طبق تایید سازندگـان آن هیچ ارتباطی با ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺗﻮﺳﻌﻪﯾﺎﻓﺘﻪ ﺩﯼﺳﯽ (DCEU) ندارد و بعنوان یک فیلم کاملا مستقل تولید شده. این فیلم تا این لحظه بیشتر مورد تحسین منتقدین قرار گرفته و بیشتر آنها معتقد هستند که Joker از نظر هنری حرف های زیادی برای گفتن دارد. با توجه به همین نقدهای مثبت، انتظار می رود که هنگام ورود به گیشه هم مورد استقبال مردم قرار بگیرد و به فروش بالایی دست پیدا کند.

همچنین بخوانید | خلاصه داستان جدید فیلم سینمایی Joker 2019 (جوکر)؛

کمپانی برادران وارنر تایید کرده که فیلم سینمایی Joker 2019 در تاریخ چهارم اکتبر (مصادف با جمعه ۱۲ مهر ۹۸) پا به گیشه های ایالات متحده و دیگر نقاط جهان خواهد گذاشت.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline