گزارش باکس آفیس (1 تا 3 تیر): دایناسورها گیشه را فتح کردند!!

همانطور که انتظار داشتیم، Jurassic World: Fallen Kingdom (دنیای ژوراسیک: پادشاهی سقوط کرده) با یک افتتاحیه قدرتمند کار خودش را در ایالات متحده آغاز کرد. این فیلم طی سه روز نخست اکران در آمریکا ۱۵۰ میلیون دلار فروخت، و دقیقا طبق انتظارها عمل نمود. انیمیشن سینمایی Incredibles 2 کمپانی پیکسار و دیزنی نیز این هفته به جایگاه دوم قناعت کرد، اما در عوض مجموع فروش خانگی آن از رقم ۱۵۰ میلیون دلار هم عبور نمود.

با فروش ۱۵۰ میلیون دلاری، Jurassic World: Fallen Kingdom در افتتاحیه خودش ۲۸ درصد در مقایسه با فیلم قبلی که ۲۰۸٫۸ میلیون دلار فروخته بود، افت داشته است. البته رویارویی با انیمیشن پرطرفداری مثل Incredibles 2 قطعا تاثیر منفی بر روی فروش آن داشته، اما با این وجود یک شروع خوب محسوب می شود. باید اشاره کنیم که Fallen Kingdom یک “A-” از سوی ﺳﯿﻨﻤﺎﺳﮑﻮﺭ دریافت کرده است که در مقایسه با امتیاز “A” فیلم قبلی قطعا یک نکته منفی محسوب می شود.

فیلم Fallen Kingdom در همین ابتدای راه با قوی ترین انیمیشن سال روبرو شده و بزودی نیز بزرگ ترین رقیبش، Ant-Man and the Wasp پا به گیشه می گذارد. سپس فیلم هایی مثل Hotel Transylvania 3 و Skyscraper روی پرده می روند که همه آنها می توانند بر روی فروش فیلم تاثیر منفی بگذارند. باید اشاره کنیم که مجموع فروش داخلی قسمت اول Jurassic World به ۶۵۲,۲ میلیون دلار رسید، اما برای Fallen Kingdom پیش بینی شده که در مجموف می تواند بین ۳۵۰ تا ۳۷۵ میلیون دلار بفروشد.

همچنین بخوانید: خلاصه داستان Pet Sematary نوید شیطانی غیرقابل تصور را می دهد

دنیای ژوراسیک 2

فیلم Fallen Kingdom اکنون سه هفته است که پا به گیشه جهانی گذاشته و این هفته ۱۷ کشور دیگر هم به بازارهای آن افزوده شد که جایگاه نخست نتایج باکس آفیس آخرهفته ۱۶ تا از آنها را در اختیار خودش گرفت. طی این تعطیلات آخرهفته ۱۰۶٫۷ میلیون دلار در مجموع ۶۸ بازار مختلف فروخت و مجموع فروش خارج از خاک خودش را به ۵۶۱٫۵ میلیون دلار رساند. از کشورهای جدید می توانیم به مکزیک (۱۲٫۳ میلیون دلار)، برزیل (۹٫۲ میلیون دلار) و استرالیا (۷٫۹ میلیون دلار) اشاره کنیم، مجموع فروش آن در چین هم به ۲۰۲٫۶ میلیون دلار رسید. فروش بین المللی Fallen Kingdom نیز حالا به ۷۱۱٫۵ میلیون دلار رسیده که آن را تبدیل به سومین فیلم پرفروش ۲۰۱۸ کرده است.

انیمیشن Incredibles 2 در نتایج باکس آفیس ۱ تا ۳ تیر ماه جایگاه دوم را در اختیار گرفته است، این انیمیشن سینمایی در دومین تعطیلات آخرهفته اکران خودش با کاهش ۵۵٫۷ درصدی توانست ۸۱ میلیون دلار بفروشد. مجموع فروش داخلی آن اکنون به ۳۵۰ میلیون دلار رسیده که آن را تبدیل به یکی از ده انیمیشن پرفروش تاریخ آمریکا کرده است، به تازگی نیز از Zootopia (با فروش ۳۴۱٫۲ میلیون دلاری) عبور کرده و در مقابل Inside Out (با فروش ۳۵۶٫۴ میلیون دلاری) قرار گرفته. قسمت دوم Incredibles اکنون چهارمین انیمیشن پرفروش Pixar است و بالاتر از Finding Nemo (با فروش ۳۳۹٫۷ میلیون دلاری) قرار گرفته است.

در خارج از خاک ایالات متحده، Incredibles 2 طی این تعطیلات پا به سینماهای چین، هند و تایلند گذاشت و در مجموع ۵۶٫۸ میلیون دلار فروخت. فروش این انیمیشن در افتتاحیه چینی ۲۱٫۲ میلیون دلار بوده است، یعنی بزرگ ترین افتتاحیه برای کمپانی پیکسار در کشور پهناور چین. فروش در مکزیک ۲۳٫۵ میلیون دلار، در استرالیا ۱۵ میلیون دلار، در روسیه ۱۰٫۴ میلیون دلار، در آرژانتین ۶٫۷ میلیون و در کشور کلمبیا نیز ۶٫۲ میلیون دلار بوده. مجموع فروش بین المللی Incredibles 2 اکنون به ۴۸۵٫۱ میلیون دلار رسیده است که رقمی قابل توجه محسوب می شود.

همچنین بخوانید: فصل چهاردهم Supernatural در ۲۰ اپیزود تولید می شود؛ پایان نزدیک است؟

Incredibles 2

فروش فیلم Ocean’s 8 وارنر بروس طی این تعطیلات واقعا خوب بوده است، این فیلم با کاهش ۳۸٫۶ درصدی فروش نسبت به هفته گذشته توانست ۱۱٫۶۵ میلیون دلار دیگر بفروشد، که مجموع فروش داخلی آن را بعد از سه هفته نمایش به رقم ۱۰۰ میلیون دلار رساند. Ocean’s 8 این هفته پا به چند کشور جدید از جمله بریتانیا (۵٫۹ میلیون دلار)، روسیه (۲٫۷ میلیون دلار) و آلمان (۱٫۸ میلیون دلار) گذاشت، به این واسطه مجموع فروش خارج از خاک فیلم به ۱۷۱ میلیون دلار رسیده است.

کمپانی وارنر بروس با فیلم سینمایی Tag جایگاه چهارم نتایج این هفته را هم در اختیار گرفت، این فیلم توانست در دومین تعطیلات آخرهفته اکران خودش ۸٫۲ میلیون دلار دیگر بفروشد که مجموع فروش داخلی آن را به رقم ۳۰ میلیون دلار رساند.

فیلم سینمایی کمدی-اکشن Deadpool 2 در ششمین هفته کاری خودش ۵٫۲۵ میلیون دلـار دیگر فروخت که باعث شد مجموع فروش داخلی آن از مرز ۳۰۰ میلیون دلار عبور کند. فروش خارج از خاک این فیلم تاکنون ۴۰۰ میلیون دلار بوده است — ۲۰ میلیون دلار کمتر از قسمت اول — که به لطف فروش ۵٫۳ میلیون دلاری فیلم طی این تعطیلات اکنون مجموع فروش بین المللی آن به رقم ۷۰۷٫۱ میلیون دلار رسیده است. بد نیست اشاره کنیم که قسمت اول Deadpool در مجموع ۷۸۳٫۱ میلیون دلار فروخته بود.

در جایگاه ششم می توانیم فیلم Solo: A Star Wars Story کمپانی Lucasfilms و Disney را مشاهده کنیم که طی پنجمین تعطیلات آخرهفته اکران خودش ۴٫۵ میلیون دلار فروخته و مجموع فروش داخلی آن اکنون به ۲۰۲٫۲ میلیون دلار رسیده است. در خارج از خاک آمریکا، Solo این هفته ۲٫۶ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروش خارجی خودش را به ۱۵۰ میلیون دلار رساند، حال مجموع فروش بین المللی آن به ۳۵۳٫۵ میلیون دلار رسیده که خبر از شکست فیلم در گیشه می دهد.

همچنین بخوانید: اطلاعاتی تازه از فیلم سینمایی خاستگاه joker (جوکر)

منبع: باکس آفیس


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.