فیلم Jurassic World: Fallen Kingdom یک میلیارد دلاری شد!

طبق تازه ترین گزارش منتشر شده از سوی باکس آفیس، مجموع فروش بین المللی Jurassic World: Fallen Kingdom از مرز ۱ میلیارد دلار عبور کرده است؛ فیلم قبلی فرانچایز مشهور و پرطرفدار پارک ژوراسیک، که تحت عنوان Jurassic World در سال ۲۰۱۵ پا به گیشه گذاشت، به باشگاه میلیارد دلاری های باکس آفیس پیوست و با فروش کلی ۱٫۶۷ میلیارد دلاری سینما را ترک کرد. قسمت نخست Jurassic Park محصول ۱۹۹۳ هم دیگر فیلم این فرانچایز بود که توانست با فروش ۱٫۰۲ میلیارد دلاری به این باشگاه بپیوندد (البته این فیلم زمانی به چنین فروشی دست یافت که میلیاردی شدن برای همه فیلمسازان فقط یک رویا بود).

اکنون چندین سال از زمانی که دایناسورهای یاغی جزیره تفریحی ﺍﯾﻼ ﻧﯿﻮﺑﻼﺭ را به خاک و خون کشیدند گذشته است، Fallen Kingdom از جایی آغاز می شود که ﺍﻭﻭﻥ ﮔﺮﺍﺩﯼ (با نقش آفرینی ﮐﺮﯾﺲ ﭘﺮﺕ) و کلر (ﺑﺮﺍﯾﺲ ﺩﺍﻻﺱ ﻫﺎﻭﺍﺭﺩ) برای نجات دایناسورهای اسیر شده در یک جزیره آتش فشانی می شتابند. قسمت اول این فیلم توسط ﮐﺎﻟﯿﻦ ﺗﺮﻭﺭﻭ کارگردانی شده بود، اما برای فیلم دوم او تصمیم گرفت فقط بعنوان نویسنده و ﺗﻬﯿﻪﮐﻨﻨﺪﻩ اجرایی در پروژه حضور داشته باشد، صندلی کارگردانی را هم به ﺧﻮﺍﻥ ﺁﻧﺘﻮﻧﯿﻮ ﺑﺎﯾﻮﻧﺎ هدیه داد. باید اشاره کنیم که این فیلم از سوی وبسایت ﺭﺍﺗﻦ ﺗﻮﻣﯿﺘﻮﺯ (Rotten Tomatoes) امتیاز کم ۵۱% را دریافت کرده است.

با وجود اینکه Jurassic World: Fallen Kingdom نتوانست از نظر هنری بسیاری از طرفداران و منتقدین را راضی کند، در گیشه با استقبال خوبی روبرو شده است. حال، طبق گزارش تازه باکس آفیس موجو، فروش این فیلم در گیشه بین المللی از مرز ۱ میلیارد دلار عبور کرده است؛ ۳۰۴ میلیون دلار از اکران فیلم در خاک آمریکا بدست آمده و ۷۰۰ میلیون دیگر هم حاصل فروش فیلم در کشورهای دیگر است. تا اینجا Fallen Kingdom در خارج از خاک USA عملکرد بهتری از خودش نشان داده است، اما فروش داخلی آن بد نبوده است. این فیلم بعد از ۱۵ روز نمایش ۳۰۰ میلیون دلاری شده، اما قسمت اول بعد از یک هفته به چنین فروشی دست یافته بود!

همچنین بخوانید: فیلم Birds of Prey ممکن است اوایل ۲۰۱۹ وارد فاز تولید شود!

Jurassic World 2

مثل همیشه، کشور چین نقش زیادی در فروش بین المللی فیلم داشته است، بطوری که بعد از سه هفته Fallen Kingdom توانسته در این کشور پهناور ۲۳۰ میلیون دلار بفروشد و واقعا رقم خوبی محسوب می شود — قسمت قبل در چین ۲۲۸٫۷ میلیون دلار فروخته بود. باید اشاره کنیم که Fallen Kingdom اکنون پنجمین فیلم پرفروش ۲۰۱۸ کشور چین است و دومین فیلم خارجی پرفروش این کشور، پشت سر Avengers: Infinity War با فروش ۳۶۰ میلیون دلاری. قسمت نخست Jurassic World با مجموع فروش ۲۲۸ میلیون دلاری تبدیل به ششمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۵ شده بود.

با توجـه به اینکه Fallen Kingdom اکنون یک میلیارد دلاری شده است، یونیورسال حالا هفت فیلم در باشگاه میلیارد دلاری ها دارد؛ سه فیلم از فرانچایز Jurassic، بعلاوه Furious 7 و The Fate of the Furious، همچنین انیمیشن های Minions و Despicable Me 3. حالا مجموع فروش فیلم های فرانچایز Jurassic به ۴٫۷ میلیارد دلار رسیده است؛ یعنی هشتمین مجموعه فیلم پرفروش تاریخ، پشت سر Fast and Furious با مجموع فروش ۵٫۱ میلیارد دلاری. البته Jurassic World: Fallen Kingdom تازه کار خودش را شروع کرده و اگر اوضاع خوب پیش برود می تواند مجموع فروش فرانچایز خودش را خیلی تغییر دهد.

همچنین بخوانید: ادریس البا شخصیت شرور ﺍﺳﭙﯿﻦﺁﻑ Fast & Furious شد!


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.