فیلم Jurassic World: Fallen Kingdom در گیشه از Incredibles 2 جلو می زند!

انتظار داریم که فیلم سینمایی Jurassic World: Fallen Kingdom طی دو روز آینده، تا پایان روز یکشنبه (یعنی پایان اولین تعطیلات آخرهفته اکران خودش) در باکس آفیس ایالات متحده از Incredibles 2 جلو بزند. در سال ۲۰۱۵ بود که ﮐﺎﻟﯿﻦ ﺗﺮﻭﺭﻭ (جنگ ستارگان: اپیزود ۹) با کارگردانی فیلم سینمایی Jurassic World فرانچایز پارک ژوراسیک را به زندگی بازگرداند، فیلمی که در گیشه بین المللی ۱٫۶ میلیارد دلار فروخت. البته ساخت قسمت دوم آن کاملا حتمی بود، و کمپانی Universal اکنون آن را به گیشه ها رسانده است، این فیلم از روز جمعه پا به سینماهای ایالات متحده گذاشت.

قسمت اول Jurassic World در افتتاحیه خودش یک فروش عالی را تجربه کرد، اما Fallen Kingdom قدرت تکرار آن فروش را ندارد. این فیلم اکنون در آستانه ورود به گیشه با انیمیشن سینمایی Incredibles 2 کمپانی Pixar روبرو شده، انیمیشنی که پا فراتر از ﭘﯿﺶ ﺑﯿﻨﯽها گذاشت و در افتتاحیه آمریکایی خودش ۱۸۲٫۶ میلیون دلار فروخت. حال ژوراسیک جدید هم با رقمی کم تر کار خودش را آغاز خواهد کرد، پس این می تواند یک رقابت تماشایی و جالب بین دو فرانچایز مشهور باشد.

طبق گزارش تازه وبسایت باکس آفیس پرو، فیلم سینمایی Fallen Kingdom قرار است طی سه روز نخست اکران در آمریکای شمالی ۱۲۹ میلیون دلار بفروشد. این یک رقم خیلی ناامیدکننده در مقایسه با افتتاحیه ۲۰۸٫۸ میلیون دلاری قسمت نخست خواهد بود، البته چندان جای نگرانی ندارد چون Fallen Kingdom تا همین نقطه در خارج از خاک آمریکا مجموعا ۴۵۰ میلیون دلار فروخته است. انیمیشن Incredibles 2 که هفته قبل صدرنشین نتایج باکس آفیس آخرهفته بود و تاکنون مجموعا ۳۲۸٫۲ میلیون دلار فروخته، قرار است جایگاه نخست را از دست دهد و در دومین تعطیلات آخرهفته اکران خودش ۹۰ میلیون دلار بفروشد.

همچنین بخوانید: ﻻﮎﭘﺸﺖﻫﺎﯼ ﻧﯿﻨﺠﺎ صاحب یک فیلم لایو-اکشن جدید می شوند!

فیلم Jurassic World: Fallen Kingdom

در کل پیش بینی شده که Fallen Kingdom نمی تواند به موفقیت هایی مشابه با قسمت نخست خودش دست یابد، اما این پایان مسیر این مجموعه فیلم نخواهد بود چونکه قرار است شاهد ساخت قسمت سوم آن هم باشیم. Fallen Kingdom فقط از نظر تجاری ضعیف تر از قسمت نخست عمل نکرده، بلکه از نظر هنری هم اینطور بوده. قسمت اول نقدهای مثبت زیادی را دریافت نمود، اما Jurassic World 2 فقط نقد خوب نگرفت و خیلی از منتقدین آن را ضعیف تر نسبت به قسمت قبلی خواندند. حال با توجه به این سقوط هنری و تجاری برای ما خیلی جالب خواهد بود که بدانیم Jurassic World 3 همچنان در سال ۲۰۲۱ پا به گیشه خواهد گذاشت یا خیر.

شاید تصور کنید نقدهای مثبت یا منفی چندان تاثیری بر روی عملکرد تجاری فیلم ها نداشته باشند، اما واقعا اینطور نیست و خیلی تاثیرگذار هستند، در واقع فیلمی که ار همان ابتدا با واکنش منفی منتقدین روبرو می شود، در گیشه هم مورد استقبال مردم قرار نمی گیرد. از طرفی رویارویی با Incredibles 2 هم قطعا بدون تاثیر نخواهد بود، چون این انیمیشن طرفداران خیلی زیادی دارد و بدون شک برای صدرنشینی در باکس آفیس جهانی خودش را آماده کرده است.

همچنین بخوانید: کریس پرت می گوید Guardians of the Galaxy 3 ممکن است یک عنوان ﭘﯿﺶدرآمدی باشد

منبع: باکس آفیس

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.