فصل چهارم Legends of Tomorrow: افسانه‌ها یکی از قهرمان هایشان را دست دادند!

فصل سوم سریال Legends of Tomorrow به شکل واقعا عجیبی به پایان رسید، افسانه‌ها از زمان و فضا در مقابل یک اتفاق ویران کننده محافظت کردند، آن هم به وسیله خلق یک عروسک غول پیکر آبی رنگ، که بیبو نام داشت. بنابراین زمانی که پخش فصل چهارم شروع شد، این سوال در ذهن طرفداران ایجاد گشت که آنها چطور می خواهند فصل چهارم را به پایان برسانند؟ آیا باید منتظر یک اتفاق عجیب دیگر باشیم؟

با توجه به حال و هوای شاد و خنده دار سریال، این مدل پایان ها برای طرفداران Legends of Tomorrow چندان عجیب و غیرمنتظره نیست؛ بنابراین می توانستیم حدس بزنیم که فصل چهارم هم به طریقی جالب به پایان خواهد رسید. البته همینطور هم شد، ولی پایان این فصل کمی ناراحت کننده تر از انتظارمان بود؛ مثلا یکی از اعضای تیم افسانه‌ها بطور کل از خاطرات دیگر اعضا حذف شد، از طرفی با دشمن بعدی تیم هم آشنا شدیم. ولی ری نجات پیدا کرد که اتفاق خوبی بود، و اینکه زاری از سریال خارج شد ولی خروج خیلی غم انگیزی نداشت که این مورد هم در نوع خودش اتفاق خوبی بود.

همچنین بخوانید | خلاصه داستان رسمی فصل هشتم Arrow نوید بزرگ ترین نبرد الیور کوئین را می دهد!

حدود نیمی از فصل چهارم به تلاش های افسانه‌ها برای نابود کردن یک شیطان به نیرون (که بعنوان نیری هم شناخته می شود چون بدن ری پالمر را تصاحب کرده بود) اختصاص داشت، در نتیجه همین تلاش ها بود که پای جان کنستانتین به دوزخ کشیده شد و در آن جا با چهره ای آشنا برخورد کرد. نیرون قصد داشت به استفاده از انرژی حاصل از ترس مردم یک دریچه به سوی جهنم باز کند و زمین را تبدیل کند به یک جهنم واقعی. در این میان، تابیتا که پری مادرخوانده شرور است هم به نیرون کمک کرد تا به هدفی که دارد برسد.

Legends of tomorrow

در نتیجه، افسانه‌ها متوجه شدند که نیاز به یک نقشه خوب دارند تا نظر مردم را در رابطه با موجودات جادویی تغییر دهند. در انتهای داستان، نیت پیشنهاد می دهد که به هدف بزرگ پدرش رنگ حقیقت ببخشند؛ یعنی باز کردن یک پارک برای موجودات جادویی به نام هیوود (Heyworld). در حالی که افسانه‌ها مشغول ساخت این پارک بودند، نورا دارک و جان متحد شدند تا روح ری را نجات دهند و او را به زمین بازگردانند. این دو نفر در جهنم با آسترا لاگ (دختر کوچکی که در سریال Constantine جان او را تصادفا به جهنم تبهید کرد) همراه شدند و روح ری را نجات دادند، اما در عوض شرایط را برای ظهور یک شرور دیگر فراهم کردند.

در تلاش برای یافتن ری بودند که با یک شرور قدیمی به نام وندال سوج (با بازی Caspar Crump) روبرو شدند. وندال فرستاده شده بود تا ری را شکنجه کند، اما وقتی سر صحبت را با هم باز کردند، ری توانست او را تبدیل به یکی از دوستان خودش کند. زمانی که جان با ری روبرو شد، ری فاش کرد که برای نجات جان نیت به نیرون اجازه داد بدنش را تسخیر کند، و جان هم در این نقطه فهمید که چطور باید نیرون را شکست دهد؛ نیرون باید نیت را بکشد تا تمام قول و قرارها باطل شوند.

همچنین بخوانید | فصل پنجم The Flash به سیسکو یک پایان خوش داد؛ اما چرا از سریال خارج نشد؟

طی مبارزه پایانی بود که تابیتا توسط یک اژدها خورده شد و نیرون تلاش کرد با استفاده از ترس مردم یک دریچه به سوی جهنم باز کند. جان به سوی او حمله کرد تا متوقفش کند اما کشته شد، البته خیلی زود متوجه شدیم که او جای خودش را با نیت عوض کرده بود (به لطف جادو)؛ در نتیجه نیرون برخلاف قولی که داده بود نیت را کشت. در نهایت از بدن ری خارج شد و جان او را به جهنم بازگردانند، و ری به زندگی بازگشت.

افسانه های فردا

اما زاری؛ چون سرنوشت او در حال تغییر بود نمی توانست از سفینه خارج شود، اما وقتی متوجه مرگ معشوقه اش شد به هیوود رفت تا در کنارش باشد. اما به لطف مردم و موجودات جادویی، انرژی شادی مردم به جان کمک کرد تا نیت را به زندگی بازگرداند، ولی برای زاری کسی نمی توانست کاری انجام دهد و در نتیجه او تسلیم سرنوشت خودش شد. بر اساس خط زمانی جدید، زاری هیچوقت به تیم افسانه‌ها نمی پیوندد و در نتیجه هیچگاه با نیت آشنا نمی شود، اما در عوض برادرش به تیم افسانه‌ها می پیوندد. اما سوال اینجاست که او چه نقشی در تیم ایفا خواهد کرد، و اینه که آیا زاری در فصل بعدی حضور نخواهد داشت؟

برای رسیدن به جواب باید صبر کنیم تا پخش فصل پنجم Legends Of Tomorrow آغاز شود، پس باید اندازه یک تابستان انتظار بکشیم!


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

1 نظر
  1. E.N می گوید

    ممنون از تحلیلتون، فصل چهارم این سریال پایان جالبی داشت
    تایید شده که طلا اشرفی بازیگر نقش زاری در فصل بعد هم حاضر خواهد بود اما باید دید نقش چه شخصیتی رو بازی خواهد کرد
    بیشتر از یک تابستان باید منتظر بود چون فصل پنجم سریال افسانه های فردا در سال ۲۰۲۰ پخش میشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.