باکس آفیس: LEGO Movie 2 طی افتتاحیه کمتر از قسمت اول می فروشد!

پیش بینی شده که انیمیشن سینمایی The LEGO Movie 2: The Second Part طی افتتاحیه آمریکایی خودش کمتر از قسمت اول که در سال ۲۰۱۴ اکران شد می فروشد. البته فیل لرد و کریس میلر کارگردان های The LEGO Movie چند سال قبل به همه نشان دادند که تحلیلگران هم ممکن است اشتباه کنند و حرفشان همیشه درست نیست. این پروژه از زمانی که معرفی شد مورد تمسخر قرار گرفت و بعضی از مردم نیز آن را چیزی جز یک آگهی بازرگانی برای اسباب بازیها نمی دانستند، ولی برخلاف انتظار همه The LEGO Movie تبدیل به یکی از فیلم های موفق سال شد. این انیمیشن به لطف داستان جالب و شخصیت های دوست داشتنی خودش با استقبال خوبی روبرو شد و در گیشه بین المللی مجموعا ۴۶۹٫۱ میلیون دلار فروخت.

این موفقیت باعث شد تا کمپانی Warner Bros کار بر روی یک ادامه برای آن را شروع کند و همچنین استارت یک دنیای سینمایی لِگویی را بزند. طی چند سال اخیر نیز عناوینی مثل The LEGO Batman Movie و The LEGO Ninjago Movie در بستر همین فرانچایز ساخته شدند اما هیچکدام نتوانستند موفقیت های Lego Movie را کسب کنند. حال، پنج سال بعد، قرار است شاهد ادامه یافتن این فیلم موفق باشیم، اما قسمت دوم ممکن است نتواند به خوبی فیلم نخست عمل کند.

همچنین بخوانید | تاریخ اکران فیلم های دیزنی؛ از ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۳

بر پایه یک گزارش تازه منتشر شده از سوی ددلاین، فیلم The LEGO Movie 2 طی سه روز نخست نمایش در ایالات متحده بین ۴۵ تا ۵۵ میلیون دلار می فروشد. این در حالی است که قسمت نخست طی افتتاحیه خودش ۶۹ میلیون دلار فروخته بود. رقم پیش بینی شده برای افتتاحیه فیلم جدید خیلی به فروش The LEGO Batman Movie در اولین تعطیلات آخرهفته اکران، ۵۳ میلیون دلار، نزدیک است.

The Lego Movie 2

انیمیشن The LEGO Batman Movie در سال ۲۰۱۷ پا به گیشه گذاشت و طی سه روز نخست نمایش ۵۳ میلیون دلار فروخت، در نهایت گیشه را با مجموع فروش داخلی ۱۷۵٫۷ میلیون دلاری و فروش بین المللی ۳۱۱٫۹ میلیون دلاری ترک کرد؛ در حالی که با بودجه ۸۰ میلیون دلاری ساخته شده بود. پس The LEGO Movie 2 هم می تواند چنین فروشی را تجربه کند که چندان بد نیست، اما اگر وسیع تر نگاه کنیم متوجه می شویم که برای خود فرانچایز Lego خبر بدی محسوب می شود.

همچنین بخوانید | تریلر و پوستر جدید انیمیشن سینمایی The LEGO Movie 2: The Second Part

البته باید اشاره کنیم که هنوز چند هفته ای تا روز شروع اکران LEGO Movie 2 باقی مانده و ممکن است طی روزهای باقی مانده این پیش بینی با تغییراتی روبرو شود. وقتی که اولین نقدها در رابطه با فیلم منتشر شوند می توانند بر روی فروش آن طی افتتاحیه تاثیر چشمگیری بگذارند، از طرفی بعد از شروع اکران هم نظرات کسانی که فیلم را تماشا کرده اند تاثیر زیادی بر روی فروش خواهد داشت. اگر The LEGO Movie 2 مثل قسمت اول مورد تحسین قرار بگیرد، شاید بتواند از نظر تجاری هم عملکردی مشابه را از خودش نشان دهد.

پس، منتظر انتشار گزارش های بیشتر در ارتباط با انیمیشن سینمایی The LEGO Movie 2 باشید، اکران این فیلم از هشت فوریه (مصادف با جمعه ۱۹ بهمن ماه) آغاز می شود.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.