باکس آفیس: LEGO Movie 2 در اولین روز اکران 8.5 میلیون دلار فروخت!

یکی از اولین انیمیشن هایی که امسال پا به گیشه گذاشته The LEGO Movie 2 است که اکنون سالهاست منتظر از راه رسیدنش هستیم. قسمت اول این انیمیشن جزو خوب های سال اکرانش بود، با یک افتتاحیه آمریکایی ۶۹ میلیون دلاری شروع کرد و در نهایت مجموعا ۲۵۷٫۷ میلیون در خاک ایالات متحده فروخت. The LEGO Movie با بودجه ۶۰ میلیون دلاری ساخته شده بود و در گیشه بین المللی ۴۶۹٫۱ میلیون دلار فروخت، پس یک انیمیشن موفق بود.

عملکرد مناسب The LEGO Movie باعث شد تا کمپانی وارنر بروس به فکر خلق یک فرانچایز لگویی بیافتد؛ به همین دلیل طی چند سال اخیر شاهد تولید عناوینی مثل The LEGO Batman Movie و The LEGO Ninjago Movie در بستر همین فرانچایز بوده ایم، اما هیچکدام نتوانستند موفقیت های فیلم نخست را کسب کنند. حال، پنج سال بعد، قرار است شاهد ادامه یافتن این فیلم موفق باشیم، اما قسمت دوم ممکن است نتواند به خوبی فیلم نخست عمل کند. 

همچنین بخوانید | باکس آفیس: LEGO Movie 2 طی افتتاحیه کمتر از قسمت اول می فروشد!

انیمیشن سینمایی The LEGO Movie 2 طی روز جمعه پا به سینماهای آمریکای شمالی گذاشت و در اولین روز اکران تنها ۸٫۵ میلیون دلار فروخت (شامل ۲٫۱ میلیون از ﭘﯿﺶنمایش شب پنجشنبه). قسمت اول در روز نخست اکران خودش ۱۷ میلیون دلار فروخته بود، با این حساب می توانیم انتظار داشته باشیم که The LEGO Movie 2 یک افتتاحیه بیشتر از ۳۰ میلیون دلاری را رقم بزند، یعنی نصف چیزی که قسمت اول طی افتتاحیه آمریکایی فروخته بود.

Lego movie 2

این یک خبر بد برای فرانچایز Lego و همچنین کمپانی وارنر بروس محسوب می شود، که نشان از کاهش محبوبیت فیلم های لگویی در بین مخاطبین دارد. اولین فیلم طی افتتاحیه ۶۹ میلیون دلار فروخته بود، دومین فیلم تحت عنوان The LEGO Batman Movie با کاهشی چشمگیر ۵۳ میلیون دلار فروخت، سومین فیلم The LEGO Ninjago Movie نیز یک افتتاحیه وطنی ۲۰ میلیون دلاری را رقم زد، حالا هم The LEGO Movie 2 قرار است تنها ۳۰ و چند میلیون دلار بفروشد، که در کل خبری بد است.

همچنین بخوانید | تریلر و پوستر جدید انیمیشن سینمایی The LEGO Movie 2: The Second Part

با این حساب، The LEGO Movie 2 قرار نیست اکران چندان خوبی را در ایالات متحده تجربه کند و وارنر بروس باید امیدوار باشد تا شاید مخاطبین خارجی بخوبی از این انیمیشن استقبال کنند و رقم فروش بین المللی آن را افزایش دهند، در غیر صورت جزو فیلم های کم فروش امسال خواهد بود.


منبع: باکس آفیس

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.