باکس آفیس: و حالا The Lion King هم یک میلیارد دلاری شد!

مجموع فروش بین المللی فیلم سینمایی لایو-اکشن The Lion King (شیر شاه) بطور رسمی از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد؛ اوایل سال جاری میلادی بود که کمپانی دیزنی اولین بازسازی لایو-اکشن ۲۰۱۹ خودش، Dumbo (دامبو)، را روی پرده برد، ولی این فیلم تنها ۳۵۲ میلیون دلار فروخت و تبدیل به یک عنوان نچندان موفق شد. اما وقتی که Aladdin (علاءالدین) پا به گیشه گذاشت، با شروعی فراتر از انتظارات تایید کرد که قرار است تبدیل به یک فیلم موفق شود. و حالا هم نوبت به The Lion King رسیده که قرار است تبدیل شود به پرفروش ترین بازسازی لایو-اکشن دیزنی.

فیلم سینمایی Aladdin بتازگی یک میلیاردی شده، و در واقع پرفروش ترین فیلم کارنامه هنری ویل اسمیت است و اکنون در میان عناوین موفق سال قرار گرفته. ولی وضعیت The Lion King خیلی متفاوت است، چون از Aladdin کسی انتظار نداشت تا این اندازه موفق شود امـا برای بازسازی شیر شاه از مدتها قبل یک اکران موفق پیش بینی شده بود. این فیلم با ورودش به گیشه، بزرگ ترین افتتاحیه را در میان بازسازی های لایو-اکشن دیزنی رقم زد و از همان ابتدا برای اینکه تبدیل به پرفروش ترین بازسازی لایو-اکشن این استودیو شود آماده شد.

همچنین بخوانید | باکس آفیس: و حالا Aladdin هم یک میلیارد دلاری شد!

حال، طبق یک گزارش تازه منتشر شده از سوی باکس آفیس، مجموع فروش بین المللی The Lion King از مرز یک میلیارد دلار عبور کرده و تبدیل به پنجمین فیلم ۲۰۱۹ شده که پا به باشگاه میلیاردی ها می گذارد، و البته چهارمین فیلم دیزنی در سال ۲۰۱۹ است که فروشش از ۱ میلیارد دلار فراتر رفته. در این میان همچنین باید اشاره کنیم، The Lion King چهارمین بازسازی لایو-اکشن دیزنی است که توانسته بیشتر از یک میلیارد دلار بفروشد.

The Lion King

اینکه The Lion King و Aladdin تبدیل به موفق ترین بازسازی های لایو-اکشن دیزنی شده اند خیلی هم غافلگیرکننده نیست، چون بیشتر کسانی که طی دهه ۹۰ میلادی بزرگ شده اند طرفدار انیمیشن های شیر شاه و علاالدین هستند، و اگر طرفدار هم نباشند با این عناوین آشنایی کامل دارند، پس بهترین گزینه برای بازسازی شدن بوده اند. البته هیچکدام از این دو فیلم به زیبایی نسخه انیمیشنی نبوده اند و آن احساس مورد انتظار را به مخاطب منتقل نکردند، ولی با این وجود برای مردم جالب بوده که بازسازی مدرن شیر شاه و علاالدین را در سینما تماشا کنند. Aladdin و Lion King با وجود اینکه مورد استقبال قرار گرفتند، نقدهای چندان خوبی را دریافت نکردند، ولی زمان خوبی پا به گیشه گذاشتند و به موفقیت های بزرگی دست یافتند.

همچنین بخوانید | فیلم Black Panther 2: دانای گوریرا برای بازی در نقش اوکویه بازمیگردد

تا این لحظه که دیزنی گیشه ۲۰۱۹ را به تصاحب خودش درآورده و تمام فیلم های پرفروش سال جزو محصولات این استودیو هستند، تا قبل از پایان سال هم Frozen 2 (منجمد) و Star Wars: The Rise of Skywalker (جنگ ستارگان: ظهور اسکای‌واکر) راهی گیشه می شوند که بدون شک جرو پرفروش ترین های سال خواهند بود.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.