تولید فیلم لایو-اکشن The Lion King (شیر شاه) چقدر هزینه داشته است؟

نیـازی به گفتن ندارد، ولی باز هم تکرار می کنیم که The Lion King (شیر شاه) یک فیلم بزرگ دیگر از سوی دیزنی است که تابستان امسال پا به گیشه می گذارد، اما به نظر شما تولید این فیلم چقدر هزینـه داشته است؟ بعد از سال ۲۰۱۰ بود که دیزنی شروع کرد به بازسازی انیمیشن های کلاسیک خودش بصورت لایو-اکشن، فیلم هایی که جلوه های ویژه یکی از نقات قوت آنهاست؛ پس، از همان ابتدا قابل حدس بود که یک روز نوبت به انیمیشن شیر شاه می رسد، و حالا هم رسیده است. نسخه کلاسیک در دهه نود میلادی پا به گیشه گذاشت و یکی از موفق ترین انیمیشن های والت دیزنی بود، پس انتظار داریم که The Lion King 2019 هم تبدیل به یکی موفق ترین بازسازی های این کمپانی شود. اگر به یاد داشنه باشید در سال ۲۰۱۶، درست بعد از اینکه فیلم The Jungle Book (کتاب جنگل) جان فاورو به موفقیت دست یافت، بود کـه دیزنی اعلام کرد قرار است شیر شاه را هم بازسازی کنند.

حال، بعد از سالها انتظار کشیدن و حدس زدن، فیلم سینمایی The Lion King شب گذشته بطور رسمی پا به گیشه های ایالات متحده گذاشت. متاسفانه نقدهای دریافت شده توسط این فیلم کاملا مثبت نبودند، اتفاقی که اصلا انتظارش را نداشتیم. بسیاری از منتقدین جلوه های ویژه مبهوت کننده The Lion King را مورد تحسین قرار دادند، در مقابل بسیاری حس کردند که نسخه لایو-اکشن شیر شاه فاقد آن احساس و عاطفه حقیقی موجود در نسخه کلاسیک است. اما با وجود این نقدهای منفی، ما انتظار داریم که اثر جدید دیزنی تبدیل به یک موفقیت تجاری بزرک برای این استودیو شود؛ و البته باید بگوییم که ساختن The Lion King خرج زیادی روی دست دیزنی گذاشته!

همچنین بخوانید | باکس آفیس: و حالا برای Lion King یک افتتاحیه ۱۵۰ میلیون دلاری پیش بینی شده!

طبق گزارش ها، تولید فیلم لایو-اکشن The Lion King حدود ۲۶۰ میلیون دلار هزینه داشته است، که آن را تبدیل می کند به پرهزینه ترین بازسازی لایو-اکشن تولید شده توسط دیزنی، تا به امروز. جهت مقایسه بد نیست اشاره کنیم که تولید The Jungle Book به کارگردانی جان فاورو ۱۷۵ میلیون دلار هزینه داشته، دو فیلم Dumbo (دامبو) و Aladdin (علاءالدین) که هر دو امسال اکران شدند هم به ترتیب با بودجه های ۱۷۰ و ۱۸۳ میلیون دلاری جلوی دوربین رفتند.

شیر شاه

با توجه به اهمیت و عظمتی که The Lion Kong دارد، شنیدن اینکه با چنین بودجه ای تولید شده اصلا عجیب نیست. ولی در کل تولید فیلم های لایو-اکشن هزینه زیادی دارد، اما فیلم شیر شاه مثل دیگر لایو-اکشن های دیزنی نیست، مثلا Aladdin یا Beauty and the Beast (دیو و دلبر)، بلکه صفر تا صد این نوع فیلم ها در کامپیوتر خلق می شوند (تا جایی که اطلاع داریم). The Lion King هیچ بازیگر انسانی ندارد، در حقیقت محیط و تمام شخصیت های فیلم در کامپیوتر ساخته می شوند؛ به این مدل فیلم ها در حقیقت انیمیشن های فوتورئالیستیک (photorealistic یا واقع‌گرایی عکس‌وار) گفته می شود — حاصل طراحی هستند اما تفاوت زیادی با واقعیت ندارند.

همچنین بخوانید | باکس آفیس: فروش فیلم Aladdin از مرز ۹۰۰ میلیون دلار عبور کرده است!

تصویربرداری The Lion King در سال ۲۰۱۷ شروع شد، و از آن به بعد جان فاورو و تیمش درگیر فاز پس-تولید این فیلم بوده اند، که با توجه به نوع خاص آن از گستردگی خاصی برخوردار است. ساخت چنین فیلمی که تماما بر روی تکنولوژی های مدرن سینمایی تکیه دارد، پول خیلی زیادی را طلب می کند، و اگر بخواهند در خرج کردن پول قناعت کنند، نتیجه ممکن است چیزی باشد که هیچکس علاقه ای به آن ندارد. آقای فاورو در فیلم کتاب جنگل هم کاری مشابه را انجام داد، و چون فوق العاده عمل کرد دیزنی هدایت یک پروژه عظیم دیگر را هم به وی سپرد؛ به هر حال، به لطف فاورو و تیم، در حال حاضر هیچکس نمی تواند به جلوه های بصری The Lion King ایرادی وارد کند، چون این اثر جاودانه یک قدم بزرگ در مسیر انقلابی پیش رو است.

منتظر انتشار خبرهای بیشتر در رابطه با این فیلم باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر
۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.