باکس آفیس: شیر شاه در اولین روز اکران تاج‌گذاری کرد!

فیلم لایو-اکشن The Lion King با ورود به گیشه های آمریکا، اولین مشت خودش را به اندازه ای قدرتمند زد که موفقیتش تبدیل به یک اتفاق قطعی شد؛ این فیلم طی نخستین روز اکران در ایالات متحده ۷۸٫۵ میلیون دلار فروخت و آماده رقم زدن یک افتتاحیه سه روزه حداقل ۱۹۲ میلیون دلاری شد، که در این صورت می تواند رکورد بزرگ ترین افتتاحیه در ماه ژوئن را بزند، رکوردی که اکنون سالهاست با ۱۶۹٫۱ میلیون دلار در اختیار فیلم Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 (هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت دوم) قرار دارد.

اگر The Lion King بتواند طی سه روز نخست اکران طبق انتظار بفروشد، این در واقع بزرگ ترین افتتاحیه کارنامه هنری جان فاورو (کارگردان) خواهد بود؛ در حال حاضر هیچکدام از فیلم های این کارگردان، نویسنده و بازیگر نتوانسته اند رکورد افتتاحیه ۱۲۸٫۱ میلیون دلاری Iron Man 2 را بشکنند. علاوه بر این موارد، Lion King می تواند با چنین فروشی بزرگ ترین افتتاحیه را در میان تمام بازسازی های لایو-اکشن کمپانی دیزنی تجربه کند، رکوردی که با ۱۷۴٫۷ میلیون دلار اکنون در اختیار Beauty and the Beast (دیو و دلبر) قرار دارد.

همچنین بخوانید | پیکسار هیچ برنامه ای برای ادامه دادن Toy Story ندارد؛

فیلم سینمایی The Lion King یک بازسازی لایو-اکشن از انیمیشن کلاسیک شیر شاه است که در آن شاهد حضور تعداد زیادی صداپیشه خوش صدا و بااستعداد هستیم. از بین این ستاره های درخشان می توانیم به چیویتل اجیوفور (دکتر استرنج، دوازده سال بردگی)، جان اولیور، جیمز ارل جونز (سفر به آمریکا، کونان بربر)، جان کانی (پلنگ سیاه)، الفری وودارد (سریال لوک کیج) و کیگان-مایکل کی (داستان اسباب بازی ۴) اشاره کنیم. The Lion King برخلاف انتظار بسیاری از ما نتوانسته نظر همه منتقدها را جلب کند و با یک سری نقدهای بد روبرو شده است — و باز هم برخلاف انتظار ما ظاهرا بر روی فروش آن تاثیر منفی زیادی نگذاشته است.

The lion king

قبل از اینکه به پایان گزارش برسیم، بد نیست تنها جهت مقایسه اشاره کنیم که Lion King طی اولین روز اکرانش در آمریکا ۷۸٫۵ میلیون دلار فروخته، در حالی که Beauty and the Beast پرفروش ترین بازسازی لایو-اکشن دیزنی اکرانش را با فروش ۶۳٫۷ میلیون دلاری آغاز نمود، که در نهایت به یک افتتاحیه سه روزه ۱۷۴ میلیون دلاری و مجموع فروش ۱٫۲ میلیاردی ختم شد. با این حساب، Lion King می تواند طبق انتظار ما تبدیل به پرفروش ترین بازسازی لایو-اکشن دیزنی شود و این رکورد را بعد از ۲ سال جابجا کند. البته، با توجه به محبوبیت فراوان شیر شاه و اینکه نخسته انیمیشنی آن هم نزدیک ۱ میلیارد دلار فروخته بود، دست یافتن به چنین موفقیتی چندان هم عجیب و دور از انتظار نیست.

همچنین بخوانید | تیزر تریلر فیلم لایو-اکشن Mulan منتشر شد؛ اولین نگاه به بازسازی جدید دیزنی

به لطف آرای مردم، The Lion King توانسته یک “A” را از سوی CinemaScore دریافت کند که نشان می دهد به خوبی در جلب نظر مخاطبین خودش موفق بوده است. همچنین باید اشاره کنیم که این فیلم تا این لحظه در خارج از خاک آمریکا ۱۹۲ میلیون دلار فروخته که در همین ابتدا مجموع فروش آن را به ۲۷۰٫۵ میلیون دلار رسانده است.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.