باکس آفیس: Lion King از Frozen رد شد، حالا پرفروش ترین انیمیشن تاریخ است!

با وجود اینکه باکس آفیس تابستانی امسال مثل سالهای قبل خیلی داغ نبود، فیلم سینمایی The Lion King (شیر شاه) به کارگردانی جان فاورو تبدیل به یک موفقیت بزرگ برای کمپانی والت دیزنی شد؛ به لطف یک آخرهفته پرفروش و موفق دیگر، Lion King توانست یک رکورد بزرگ دیگر را هم بشکند و تبدیل شود به پرفروش ترین فیلم انیمیشنی تاریخ سینمای جهان. باید اشاره کنیم که ما از شیر شاه معمولا بعنوان یک فیلم لایو-اکشن یاد می کنیم، اما همزمان در دسته انیمیشن ها هم قرار می گیرد چون بیشتر انیمیشن است تا لایو-اکشن.

دیزنی امسال را با روی پرده بردن فیلم لایو-اکشن Dumbo (دامبو) به کارگردانی تیم برتون (آلیس در سرزمین عجایب) شروع کرد، که با بودجه ۱۷۰ میلیون دلاری ساخته شد اما به دنبال نقدهای بدی که دریافت کـرد فقط ۳۵۲٫۹ میلیون دلار فروخت و تبدیل به یک اثر شکست خورده شد. سپس Aladdin (علاءالدین) به کارگردانی گای ریچی از راه رسید، که نقدهای به نسبت بهتری را دریافت کرد و در حالی که تولیدش ۱۸۳ میلیون دلار هزینه داشت، توانست ۱٫۰۳۵ میلیارد دلار بفروشد. در نهایت، نوبت به The Lion King رسید که حالا تبدیل به یکی از پرفروش ترین فیلم های سال جاری میلادی شده است.

همچنین بخوانید | تولید فیلم لایو-اکشن The Lion King (شیر شاه) چقدر هزینه داشته است؟

این فیلم کار خودش در ایالات متحده را با ۱۹۱٫۷ میلیون دلار شروع کرد، طی دومین تعطیلات آخرهفته ۷۶٫۶ میلیون دلار فروخت، سومین تعطیلات را با ۳۸٫۵ میلیون دلار سپری کرد و طی چهارمین تعطیلات آخرهفته هم حدود ۲۰ میلیون دلار دیگر فروخت، پس مجموع فروش وطنی آن اکنون به ۴۷۳ میلیون دلار رسیده است — ۳۱ میلیون دلار کمتر از فروش Beauty and the Beast (دیو و دلبر). فروش خارج از خاک The Lion King نیز اکنون به ۸۶۱٫۵ میلیون دلار رسیده که مجموع فروش بین المللی آن را به ۱٫۳۳۴ میلیارد دلار رسانده است، یعنی حتی بیشتر از فروش ۱٫۲۸ میلیاردی Frozen پرفروش ترین انیمیشن تاریخ.

شیر شاه 2019

تا همین چند روز قبل، Beauty and the Beast با فروش ۱٫۲۶ میلیارد دلاری خودش پرفروش ترین بازسازی لایو-اکشن دیزنی بود، اما حالا The Lion King این جایگاه را تصاحب کرده، Aladdin و Alice in Wonderland (آلیس در سرزمین عجایب) هم اکنون در جایگاه سوم و چهارم قرار دارند. این یک موفقیت خیلی بزرگ برای دیزنی است، مخصوصا با توجه به اینکه بهار را با Avengers: Endgame گذراند و صاحب پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای جهان شد، در تابستان هم پرفروش ترین انیمیشن تاریخ را روی پرده برد، از طرفی Toy Story 4 (داستان اسباب بازی) حدود ۱ میلیارد فروخته و ۲۰۱۹ را تبدیل به سال دیزنی کرده است!!

همچنین بخوانید | فیلم Maleficent: Mistress of Evil صاحب یک پوستر جدید شد

اما تا قبل از پایان سال، Maleficent 2 پا به گیشه می گذارد که احتمالا جزو عناوین پرفروش و موفق امسال خواهد بود، در کنار Frozen 2 و Star Wars: The Rise of Skywalker که هر دو در لیست ده فیلم پرفروش سال قرار می گیرند!!


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.