کاپیتان آمریکا ممکن است در سریال Loki حضور داشته باشد؟

خطر اسپویلر: قبل از خواندن این گزارش خطر لو رفتن داستان Avengers 4 را در نظر بگیرید!

در روزهای پایانی تابستان سال گذشته بود که شنیدیم “لوکی، جادوگر سرخ و دیگر قهرمانان MCU صاحب سریال های کوتاه می شوند!“، خبری که باعث شد به فکر بیافتیم، و از خودمان بپرسیم که مارول دقیقا چه برنامه ای برای آینده دارد؟ خب، ظاهرا Marvel Studios در حال توسعه سریال هایی کوتاه برای سرویس استریم دیزنی است که بر روی شخصیت های لایو-اکشن دنیای سینمایی مارول مثل جادوگر سرخ و لوکی تمرکز خواهنـد داشت، شخصیت هایی که در سینما به آنها توجه کافی نشده است.

یکی از شخصیت هایی که بطور قطع صاحب سریال می شود لوکی است، اما از سریال او فعلا بعنوان Loki یاد می کنیم تا زمانی که عنوان دیگری توسط استودیو فاش شود. اگر به یاد داشته باشید اواخر آبان ماه سال گذشته بود بطور رسمی تایید شد سریال لوکی توسط مارول در حال توسعه است؛ باب ایگر رئیس هیئت مدیره شرکت والت دیزنی رسما اعلام کرد مشغول کار بر روی این سریال برای پخش از طریق سرویس استریم دیزنی، Disney Plus (دیزنی پلاس) هستند. چند ماه بعد، آقای Michael Waldron نویسنده انیمیشن سریالی Rick and Morty (ریک و مورتی) بعنوان شورانر (نویسنده اصلی و ﺗﻬﯿﻪﮐﻨﻨﺪﻩ) مینی سریال لوکی با نقش آفرینی  تام هیدلستون انتخاب شد.

همچنین بخوانید | سریال WandaVision پاییز امسال جلوی دوربین می رود؛ شش ساعت طول خواهد داشت

تا قبل از شروع اکران Avengers: Endgame (ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ: پایان بازی) ما دقیقا نمی دانستیم که سریال Loki قرار است در چه دوره ای از زندگی لوکی کاوش کند، اما بعد از اینکه لوکی تسراکت (مکعب کیهانی) را قاپید و فرار کرد، متوجه شدیم که سریال جدید قرار است به ما نشان دهد او بعد از فرار به کجـا می رود. سریال Loki به سوالهای ما در مورد کارهای بعدی این شرور پاسخ می دهد؛ از طرفی جو و آنتونی روسو کارگردان های Endgame اشاره کرده اند که کاپیتان آمریکا هم در وقایع بعدی دخالت خواهد داشت.

سریال Loki

طبق صحبت های این دو فیلمساز، لوکی فراری موضوع اصلی سریال پیش رو خواهد بود، یعنی اینکه داستان خدای حقه هنوز به پایان نرسیده و او هنوز چند ماجراجویی در پیش روی خودش دارد. بر پایه صحبت های برادران روسو، گیر انداختن لوکی ممکن است بخشی از ماموریت کاپیتان آمریکا باشد، ماموریتی که طی آن کاپیتان باید به گذشته برود و سنگهای ابدیت را سر جای اصلی خودشان بگذارد تا جلوی تغییر خط زمانی را بگیرد، و همچنین چکش ثور را به آزگارد بازگردانـد. با این حساب کاپیتان آمریکا جزو شخصیت های مهم سریال Loki خواهد بود، درست است؟

همانطور که جو روسو می گوید، “وقتی که لوکی با سنگ فضا خودش را تلپورت می کند، خط زمانی خودش را ایجاد می کند. خیلی پیچیده می شود، اما کاپیتان می تواند با پیدا کردن لوکی این خط زمانی جدید را اصلاح کنـد. همان لحظه ای که لوکی کاری به دراماتیکی برداشتن سنگ فضا انجام داد، او یک واقعیت جدید خلق کرد.

همچنین بخوانید | تحلیل پایان فیلم Avengers: Endgame و مفهوم آن برای آینده MCU

آنتونی روسو هم در این رابطه گفت که “ما با ایده جهان های موازی و واقعیت های شاخه ای برخورد کرده ایم، پس واقعیت های بسیار زیادی وجود دارد.” اما در حال حاضر سوال ایجاست که کاپیتان آمریکا که تصمیم گرفت در گذشته بماند و با پگی کارتر زندگی کند، چطور می تواند وارد خط زمانی تازه خلق شده توسط لوکی شود و او را دستگیر کند؟ سوالی که سریال Loki به آن پاسخ خواهد داد.

در انتها باید اشاره کنیم که تایید شده سریال های مارولی دیزنی پلاس قرار است ۶ یا ۸ اپیزودی باشند و با بودجه های عظیمی جلوی دوربین می رونـد. تاریخی برای شروع پخش این سریال ها اعلام نشده است، ولی بزودی خبرهای دقیق تری فاش خواهد شد.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.