دنیای سینمایی مارول: ماهرشالا علی بعنوان بازیگر نقش تیغه (Blade) انتخاب شد!

در لحظات پایانی پنل مارول طی کامیک-کان سن دیگو، این استودیو اعلام کرد که ماهرشالا علی بعنوان بازیگر نقش تیغه (Blade) در دنیای سینمایی مارول انتخاب شده است؛ سالها قبل از اینکه چیزی به اسم MCU شکل بگیرد، و حتی قبل از اینکه اولین مجموعه فیلم مرد عنکبوتی ساخته شود و با موفقیت های خودش ژانر ابرقهرمانی را وارد یک عصر جدید کند، New Line Cinema یک ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ سینمایی را روی پرده برد که شخصیت اصلی آن یک قهرمان نیمه انسان و نیمه خون‌آشام بود. وسلی اسنایپس هم کسی بود که شخصیت تیغه را در این مجموعه فیلم به تصویر کشید و به لطف بازی جالبش مورد تحسین بیشتر طرفداران قرار گرفت.

البته سومین فیلم که Blade: Trinity نام داشت و در سال ۲۰۰۴ روی پرده رفت نتوانست موفقیت های دو فیلم قبلی را تکرار کند، درگیری بین وسلی اسنایپس و دیوید اس. گویر (کارگردان) در پشت صحنه هم فقط شرایط را بدتر کرد. در نتیجه، تیغه بعد از یک ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ وارد تاریکی شد، و دیگر نتوانست به سینما بازگردد. در سال ۲۰۰۸ هم که دنیای سینمایی مارول شروع بکار کرد و سرنوشت این شخصیت وارد هاله ای از ابهام شد، با وجود اینکه وسلی اسنایپس بارها گفت که دوست دارد پا به این دنیای اشتراکی بگذارد، چنین اتفاقی تا به امروز ممکن نشده است.

همچنین بخوانید | فیلم Shang-Chi در سال ۲۰۲۱ اکران می شود؛ مارول تایید کرد

در حالی که مارول سالهاست حقوق سینمایی و تلویزیونی شخصیت تیغه را پس گرفته، تا به همین دیروز هیچ اتفاق خاصی در رابطه با این شخصیت رخ نداد و به نظر می رسید که مارول بیخیال وی شده است. ولی، طی همایش کامیک-کان سن دیگو در کمال تعجب این استودیو تایید کرد که فیلم جدید Blade در راه است. بطور دقیق اعلام نشد که چه زمانی شاهد بازگشت تیغه به سینما خواهیم بود، و حتی اینکه قصد دارند در چه تاریخی استارت تولید این فیلم را بزنند، و فقط تایید شد که بازیگر برنده اسکار ماهرشالا علی (سریال Luke Cage) برای بازی در نقش این قهرمان انتخاب شده است.

فیلم Blade

به احتمال زیادی بسیاری از طرفداران و همچنین خود وسلی اسنایپس از اینکه قرار نیست شاهد بازگشت نسخه قدیمی تیغه به سینما باشند ناامید می شوند، ولی این اتفاق کاملا قابل انتظار بود. چون آقای اسنایپس اکنون ۵۶ سال سن دارد و اگر مارول برنامه ای درازمدت برای تیغه داشته باشد، اسنایپس بدون شک گزینه چندان خوبی نخواهد بود. از طرفی، عدم موفقیت Blade: Trinity باعث شد تا مارول قدم های بعدی را عاقلانه تر بردارد و قطعا نمی تواند با بازگرداندن اسنایپس خطر شکست را دوباره به جان بخرد. بعلاوه، وقایع این فیلم در دنیای سینمایی مارول اتفاق می افتد و همانطور که روح سوار را با بازیگری جوان تر بازگرداند، منطقی است که تیغه هم با چهره ای جوان تر بازگردد.

همچنین بخوانید | تاریخ اکران Thor 4 تایید شد؛ ناتالی پورتمن در نقش لیدی ثور ظاهر می شود!

طرفداران اکنون سالهاست که منتظر هستند تا مارول یک تصمیم قطعی در مورد فرانچایز Blade بگیرد، که این انتظار خیلی طول کشید ولی حالا که بازیگری فوق العاده مثل ماهرشالا علی برای به تصویر کشیدن تیغه انتخاب شده، می توانیم بگوییم که واقعا ارزش این همه صبر کردن را داشته است!


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.