اطلاعاتی تازه از دنیای اسپایدرمن کمپانی سونی (Spider-man Universe)

اکنون چند سالی است که مدام می شنویم کمپانی سونی پیکچرز در تلاش است تا یک دنیای سینمایی اختصاصی برای خودش خلق کند، دنیایی که فیلم های آن بر پایه شخصیت های مرتبط با مرد عنکبوتی ساخته خواهد شد؛ با توجه به موفقیت های MCU و DCEU شنیدن این خبر اصلا عجیب نبود، اما زمانی که تولید فیلم سینمایی Venom بطور رسمی آغاز شد ما متوجه شدیم که سونی واقعا در کار خودش جدی است، حال اولین فیلم ونوم پاییز امسال پا به گیشه می گذارد تـا رسما استارت دنیای سینمایی هنوز بدون عنوان اسپایدرمن (Spider-Man Universe) را بزند.

سونی برنامه های زیادی برای دنیای اسپایدرمن خودش دارد، در واقع Venom تازه شروع کار این فرانچایز است و بعد از آن داستان با فیلم هایی مثل Silver & Black — به کارگردانی ﺟﯿﻨﺎ ﭘﺮﯾﻨﺲ-ﺑﺎﯾﺪﻭﻭﺩ — و Morbius the Living Vampire ادامه می یابد که هر دو در مراحل مختلف توسعه قرار دارند — شنیده اید که جرد لتو به فیلم Morbius پیوسته؟؟ خب باید بگوییم ﺩﻧﯿﻞ ﺍﺳﭙﯿﻨﻮﺯﺍ هم کارگردان این فیلم است! — و بزودی اطلاعات دقیق تری از آنها توسطمان منتشر می شود. اما با شنیدن تمام این خبرها فقط سوال هایی خیلی اساسی به ذهنمان خطور می کند؛ ما اصلا باید انتظار چه چیزی را داشته باشیم؟ Spider-Man Universe قرار است چگونه باشد؟

زمانی که شندیم Venom قرار است ساخته شود برایمان سوال شد که آیا اسپیدی تام هالند هم ممکن است در این فیلم حضور داشته باشد؟ یا مثلا فیلم های آینده. ولی اوایل گفته شد که شانسش وجود دارد، اما حالا که رسما تایید شده این فیلم هیچ ارتباطی با دنیای سینمایی مارول ندارد می دانیم که جواب تقریبا منفی است. ولی جالبی قضیه اینجاست که طبق گزارش ها تام هالند طی ماه ژانویه در پشت صحنه فیلم Venom دیده شده، همین شنیده کمی مسائل را پیچیده کرده است. البته تا روز جمعه و طی همایش کامیک-کان همه چیز روشن خواهد شد. طی این همایش همچنین شاهد نمایش کلیپ هایی از انیمیشن سینمایی Spider-Man: Into the Spider Verse خواهیم بود — باید اشاره کنیم سوال مهم بدون شک در مورد حضور یا عدم حضور پیتر پارکر در دنیای سینمایی اسپایدرمن سونی است، اما طرفداران واقعا دوست دارند از حال و هوای فیلم های این فرانچایز مطلع شوند.

همچنین بخوانید: اولین تصاویر رسمی از فیلم سینمایی Venom؛ ونوم از نمای نزدیک!

سونی در زمانی تصمیم به خلق دنیای سینمایی اختصاصی خودش گرفته که این روزها دنیاهای سینمایی در حال پول پارو کردن هستند و فیلم های آنها همواره در صدر چارت های باکس آفیس قرار دارند، مثلا بزرگ ترین مثال Star Wars که تاکنون در بستر آن چندین ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ، ﺍﺳﭙﯿﻦﺁﻑ و فیلم ﭘﯿﺶدرآمدی موفق ساخته شده؛ یا دنیای MonsterVerse کمپانی Legendary Entertainment که تاکنون دو فیلم Godzilla 2014 و Kong: Skull Island را از آن دیده ایم و دو فیلم قطعی دیگر هم در راه دارد؛ مثال بهتر ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺗﻮﺳﻌﻪﯾﺎﻓﺘﻪ ﺩﯼﺳﯽ (DCEU) که جزو موفق ترین فرانچایزهای دنیاست و طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد؛ دنیاهای دیگر هم مثل Fast and the Furious و Pacific Rim که بسیار شناخته شده هستند؛ از دنیاهای ناموفق هم می توانیم به Dark Universe کمپانی یونیورسال اشاره کنیم که فیلم Mummy 2017 را از آن دیدیم، یا Arthurian Universe که با فیلم شکست خورده King Arthur گای ریچی شروع بکار کرد. پس کاملا درست است این روزها دنیای سینمایی خوب جواب می دهد، امـا احتمال شکست آنها هم خیلی زیاد است، پس برای سونی هم وضعیت همینطور است و باید ریسک زیادی را به جان بخرد.

Morbius

ﺁﻭﯼ ﺁﺭﺍﺩ ﺗﻬﯿﻪﮐﻨﻨﺪﻩ فیلم سینمایی Venom گفته است که “این یک داستان خاستگاه است و ما مجبوریم تا سعی کنیم و این را بعنوان آغاز یک سفر طولانی بسازیم… بچه ها ونوم را دوست دارند… بنابراین ما خیلی هیجان زده هستیم.” در این میان باید اشاره کنیم طبق شنیده ها فیلم Silver & Black که داستان آن بر محور دو شخصیت گربه سیاه و ﺳﻤﻮﺭ ﻧﻘﺮﻩﺍﯼ می چرخد حال و هوایی کمدی دارد و برای خلق آن از فیلم Thelma & Louise و همچنین ﮔﺮﯾﺰ ﻧﯿﻤﻪﺷﺐ الهام گرفته شده — این فیلم اخیرا تاخیر خورده و فعلا فاقد تاریخ اکران است. ﺍﻣﯿﻠﯽ ﮐﺎﺭﻣﺎﯾﮑﻞ (از نویسندگان ﺣﺎﺷﯿﻪٔ ﺍﻗﯿﺎﻧﻮﺱ ﺁﺭﺍﻡ: ﻃﻐﯿﺎﻥ و فیلم پیش روی دنیای ژوراسیک ۳) در مورد این فیلم گفته: “من یکی از کارگردان هایی بودم که برای فیلم Silver & Black با سونی مذاکره کرده ام… در یکی از اولین ملاقات هایم برای این پروژه من براندازی داشتم به شخصیت های مورد نظر سونی، تمام شخصیت ها با اسپایدرمن مرتبط بودند. این یک دنیای سینمایی است، بسیار خب…” 

باید اشاره کنیم که اولین تلاش های سونی برای خلق دنیای اسپایدرمن به سال ۲۰۱۴ بازمیگردد، زمانی که فیلم Amazing Spider-Man 2 قرار بود شاخ و برگ دهد، و صاحب چند ﺍﺳﭙﯿﻦﺁﻑ شود، از جمله Venom و Sinister Six. اما بعد از شکست این فیلم در گیشه، سونی بیخیال تمام برنامه های خودش شد. تا زمانی که Spider-Man: Homecoming پا به سینما گذاشت و ۸۸۰ میلیون دلار فروخت، و امتیازهای بالایی را از سوی طرفداران و منتقدین دریافت کرد، همین زمان بود که سونی دوباره به فکر روی کار آوردن برنامه های گذشته خودش شد. البته تضمینی وجود ندارد که Venom می تواند موفقیت های Homecoming را تکرار کند، اما شکست یا موفقیت این فیلم می تواند آینده دنیای اسپایدرمن سونی را تحت تاثیر خودش قرار دهد.

حال مهم ترین چیز در حال حاضر این است که Venom پا به گیشه بگذارد و ببینیم سونی چه چیزی را در نظر داشته، اما ما فقط از یک سری چیزها خبر داریم و بسیاری از برنامه ها هنوز برای عموم مردم فاش نشده اند، مثلا به ما از بدون ارتباط بودن دنیای اسپایدرمن و MCU می گویند، اما شاید واقعا اینطور نباشد!!

همچنین بخوانید: حضور جرد لتو در فیلم Morbius تاثیری بر روی نقش جوکر وی ندارد


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline