تولید سریال Star Wars: The Mandalorian حدود 100 میلیون دلار هزینه داشته!

اینطور که گفته شده، آینده واقعی فرانچایز جنگ ستارگان در سرویس استریم دیزنی قرار دارد، شاید لوکاس فیلم این روزها مشغول کـار بر روی چندین پروژه سینمایی باشد، ولی ظاهرا قرار است تمرکز اصلی خودشان را بر روی تولید سریال [و شاید فیلم] های لایو-اکشن برای سرویس دیزنی پلاس قرار دهنـد. و اگر واقعا این شنیده ها درست باشند، سریال Star Wars: The Mandalorian تازه شروع ماجراست و در آینده شاهد تولید عناوین خیلی بیشتر و همچنین بهتری خواهیم بود.

ولی دیزنی اولین قدم خودش را کاملا بلندپروازانه برداشته؛ تریلر رسمی The Mandalorian تایید کرد که یک سریال معمولی نیست و با کیفیتی در حد فیلم های سینمایی ساخته شده، و همچنین یکی از پرهزینه ترین سریال هایی است که دیزنی تاکنون تولید کرده. البته با توجه به اینکه دیزنی طرفداران زیادی دارد و سرویس استریم Disney+ هم بدون شک با استقبال خوبی روبرو می شود، اصلا عجیب نیست که عناوین پرهزینه تولید کنند. پیش از این شایعه ها ادعا کرده بودند که تولید هر اپیزود از سریال Mandalorian بین ۱۲٫۵ تا ۱۵ میلیون دلار هزینه داشته، و با توجه به اینکه هشت اپیزودی است، بودجه تولید آن باید چیزی حدود ۱۰۰ میلیون دلار بوده باشد.

همچنین بخوانید | تولید فصل دوم Star Wars: The Mandalorian بتازگی آغاز شده

حال، باب ایگر مدیرعامل کمپانی Disney طی مصاحبه جدیدش با اشاره به بودجه تولید سریال Star Wars: The Mandalorian تایید کرده که حدس های زده شده درست هستند، کم و بیش. آقای ایگر در صحبت هایش به رقم دقیقی اشاره نکرد، و همچنین نگفت که دیزنی برای سنجش میزان موفقیت این سریال دقیقا چه برنامه ای دارد. باید اشاره کنیم که سرویس استریم دیزنی پلاس بزودی شروع بکار می کند و همزمان با افتتاحیه، اولین اپیزود از سریال Mandalorian در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

سریال Mandalorian

بدون شک ۱۰۰ میلیون دلار هزینه خیلی زیادی برای تولید یک سریال تلویزیونی است، اما دیزنی قصد دارد سریال های مارولی سرویس استریم خودش را با بودجه ای به مراتب بـیشتر تولید کند. طبق گزارش ها، دیزنی برای تولید هر اپیزود از این سریال ها حدود ۲۵ میلیون دلار (و حتی بیشتر) بودجه در نظر گرفته است، به این معنی که تولید یک سریال هشت قسمتی بیشتر از ۲۰۰ میلیون دلار هزینه خواهد داشت. اینطور که گفته شده، دیزنی در نظر دارد تا یک میلیارد دلار برای تولید فیلم و سریال های جدید سرویس استریم Disney+ خرج کند، که شروع واقعا قدرتمندی محسوب می گردد.

همچنین بخوانید | دیزنی تایید کرد؛ در سرویس استریم Disney+ خبری از محتوای درجه بزرگسال نخواهد بود!

تاکنون هیچ سریال لایو-اکشنی در بستر فرانچایز جنگ ستارگان ساخته نشده و The Mandalorian اولین است، اما دیزنی بر روی اولین بودن این سریال مانور نمی دهد بلکه بر روی متفاوت و خاص بودن آن حساب باز کرده است. ظاهرا Mandalorian شبیه به هیچکدام از عناوینی که تاکنون برای تلویزیون ساخته شده نیست، و احتمالا همین تفاوت هم در نهایت باعث موفقیت آن شود. با توجه به اینکه دیزنی بیشتر از ۱۰۰ میلیون دلار هزینه کرده تا این سریال را بسازد، پس بر روی موفقیت آن هم حساب ویژه ای باز کرده است و اطمینان دارد که موفق می شود.

ولی یک سوال در ذهن ما باقی می ماند؛ اینکه دیگر سرویس های استریم مثل نتفلیکس و آمازون چطور می خواهند با دیزنی پلاس رقابت کنند؟؟


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline