وقایع سریال The Mandalorian پنج سال بعد از Return of the Jedi اتفاق می افتد؛

وقایع سریال The Mandalorian (ماندالوری) پنج سال بعد از حوادث فیلم Return of the Jedi (بازگشت جدای) اتفاق می افتد؛ اولین اپیزود سریال جنگ ستارگان این قضیه را فاش کرد. این در واقع اولین سریال لایو-اکشن فرانچایز جنگ ستارگان است که اپیزود نخست آن بتازگی توسط سرویس استریم دیزنی پلاس منتشر شده، و در همین ابتدا نظر طرفداران را به سمت خودش جلب کرده است. Mandalorian داستان یک شکارچی جایزه بگیر اهل ماندالور به نام دین جارن (با بازی پدرو پاسکال) را روایت کند و همچنین به بینندگان خودش نشان می دهد که بعد از سقوط امپراطوری چه اتفاقی برای دنیا افتاده است.

قبل از اینکه سریال The Mandalorian ساخته شود، اصلا معلوم نبود که بعد از Return of the Jedi و قبل از The Force Awakens (نیرو برمیخیزد) چه حوادثی رخ داده است. البته بواسطه کمیک ها یا کتاب های جنگ ستارگان کاوشی در این دوره زمانی داشته ایم، اما داستان هایی که گفته شد درباره شخصیت هایی بوده که آنها را می شناختیم، ولی در سریال Mandalorian همه (از شخصیت اصلی گرفته تا ربات ها و بیگانه ها) جدید هستند. و حالا هم که پخش این سریال آغاز شده، ما اکنون می دانیم که بطور دقیق در کدام نقطه از خط زمانی جنگ ستارگان جای گرفته است.

همچنین بخوانید | سرویس استریم Disney Plus همین ابتدا بیشتر از ۱۰ میلیون کاربر دارد!

وقایع این سریال درست پنج سال بعد از حوادث Return of the Jedi اتفاق می افتد، و اپیزود نخست این حقیقت را خیلی واضح و شفاش برای ما روشن کرد؛ شخصیت اصلی داستان به یک ماموریت فرستاده شد که انجامش سخت اما دستمزدش بالا بود، او باید یک موجود ۵۰ ساله را زنده یا مرده گیر می آورد، و زمانی که فاش شد این موجود یک بچه از نژادی مشابه با یوداست، واقعا تعجب کردیم. این افشاسازی بزرگ باعث ایجاد سوال های زیادی در ذهن طرفداران شد، که احتمالا قبل از پایان به جواب تعدادی از آنها می رسیم.

 The Mandalorian

بعد از تماشای اپیزود نخست، ما متوجه شدیم که وقایع این سریال بعد از مرگ یودا اتفاق می افتد، این استاد بزرگ در ابتدای فیلم Return of the Jedi در Dagobah جان باخت. باید اشاره کنیم که در خط زمانی فرانچایز جنگ ستارگان، Return of the Jedi و مرگ یودا در ۴ ABY (بعد از جنگ یاوین) رخ می دهد. حوادث سریال The Mandalorian نیز در ۹ ABY اتفاق می افتد. قبل از نمایان کردن بچه یودا، دیگری عضو از گونه یودا که دیده بودیم یادل (Yaddle) در فیلم های ﭘﯿﺶدرآمدی (Star Wars: Episode I The Phantom Menace) بود. از آنجا که یادل قبل از ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ اصلی مُرد و یودا هم بعد از آن، پس این بچه پنجاه ساله تنها عضو زنده از این نژاد است.

همچنین بخوانید | تولید فصل دوم Star Wars: The Mandalorian بتازگی آغاز شده

و با توجه به سن این بچه یودا می توانیم بگوییم که او قبل از سری ﭘﯿﺶدرآمدی به دنیا آمده، که این سری را به سریال The Mandalorian مرتبط تر می کند. در واقع، این موجود نزدیک به زمان تولد آناکین اسکای‌واکر پا به دنیا گذاشته، پس از آنجا که می دانیم نسخه کودک یودای مشهور نیست، امکانش وجود دارد که یودا این بچه را بشناسد و قبل از مرگش دستور محافظت از او را داده باشد. حتی بعید نیست که یودا پدر این بچه باشد، که کمی عجیب به نظر می رسد اما غیرممکن نیست. ولی در کل The Mandalorian کار خودش را قدرتمند شروع کرده و با وجود اینکه سوال های زیادی در مورد این بچه یودا وجود دارد، بزودی قرار است جواب های خوبی را دریافت کنیم.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline