مارول قرار است در سال 2021 هشت فیلم و سریال را منتشر کند؛ در 2022 هفت تا!

در گزارش های قبلی به آن اشاره کردیم و احتمالا بارها شنیده اید، ولی باز هم تکرار می کنیم که ۲۰۲۱ سال خیلی مهمی برای کمپانی مارول است؛ چرا که طی این سال در مجموع هشت فیلم و سریال مارولی به دست طرفداران می رسد. تاکنون سابقه نداشته، ولی این استودیوی بزرگ و موفق طی سال ۲۰۲۱ برای نخستین بار ۴ فیلم سینمایی را روی پرده می برد، هر کدام در یک فصل متفاوت از سال. در کنار این فیلم ها که قرار است فاتحان باکس آفیس باشند، طی سال ۲۰۲۱ شاهد انتشار چهار سریال مارولی کوتاه توسط سرویس استریم Disney Plus (دیزنی پلاس) خواهیم بود.

مارول بطور کل طی ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ قصد دارد شش فیلم سینمایی و پنج سریال را به دست طرفداران برساند، که سه تای آنها سال آینده منتشر می شوند و هشت تای باقی مانده هم متعلق به ۲۰۲۱ هستند. شروع این سال بزرگ با فیلم Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (شانگ-چی و افسانه ده حلقه) خواهد بود، سپس دیزنی پلاس طی بهار دو سریال WandaVision (واندا و ویژن) و Loki (لوکی) را منتشر می کند، در همین فصل هم Doctor Strange in the Multiverse of Madness (دکتر استرنج در چندجهانی جنون) راهی گیشه می شود. طی تابستان ۲۰۲۱ نیز سریال انیمیشنی What If…? پخش می شود و موفق به تماشای فیلم Spider-Man 3 خواهیم شد. تا اینکه پاییز از راه می رسد و سپس سریال Hawkeye (هاکای)، همچنین فیلم Thor: Love and Thunder (ثور: عشق و رعد) به دستمان خواهد رسید.

همچنین بخوانید | چرا ۲۰۲۱ سال خیلی بزرگ و مهمی برای دنیای سینمایی مارول است؟

با این حساب، ۲۰۲۱ قرار سال شلوغی برای مارول و همچنین طرفداران مارول باشد چون پشت به پشت هم می توانیم فیلم و سریال های این استودیو را تماشا کنیم. از طرفی، Disney Plus قرار است سریال های Ms. Marvel (خانم مارول)، Moon Knight (شوالیه ماه) و She-Hulk (هالک دخت) را هم تولید و منتشر کند، که به نظر می رسد در سال ۲۰۲۲ به دست طرفداران خواهد رسید — چون زودتر ممکن نیست اما دیرتر چـرا. ما طی چند ماه اخیر به لطف خبرهای منتشر شده مطلع شدیم که مارول طی ۲۰۲۲ قصد دارد سه فیلم را اکران کند، و امروز دیزنی اعلام کرد که یک فیلم مارولی هم در اکتبر (پاییز) همین سال راهی گیشه خواهد شد؛ با این حساب، طی ۲۰۲۲ ما چهار فیلم مارولی تماشا می کنیم و سه مینی سریال لایو-اکشن، البته اگر بزودی چیزی به این لیست اضافه نشود.

فاز پنجم MCU

طبق اعلامیه جدید دیزنی، در هر فصل از سال ۲۰۲۲ ما شاهد اکران یک فیلم مارولی خواهیم بود، در سال ۲۰۲۳ هم وضعیت مشابه است و این استودیو برای اکران چهار فیلم برنامه ریزی کرده. و اگر سریال های مارول با استقبال روبرو شوند، بعید نیست که دیزنی توسعه چند پروژه جدید را آغاز کند، و در این میان امکان تمدید سریال های قبلی برای فصل دوم هم وجود دارد. پس، هر چه موفقیت بیشتر باشد عناوین بیشتری تولید خواهد شد و دیزنی پلاس نیز طی چند سال آینده به گسترش MCU کمک قابل توجه ای خواهد کرد. و شاید چند سال دیگر با افزایش قدرت سرویس استریم دیزنی، تعداد این سریال های سالانه هم افزایش چشمگیری پیدا کند که در کل اتفاق خوبی برای ما محسوب می گردد.

همچنین بخوانید | شایعه: سریال مارولی Loki ممکن است صاحب چندین فصل شود!

دیزنی در حال حاضر فقط عنوان و تاریخ اکران فیلم های ۲۰۲۰ و ۲۱ را تایید کرده، تاریخ دقیق پنج سریالی که طی این دو سال منتشر می شوند هم تا این لحظه تایید نشده است. بنابراین عجیب نیست که فعلا اطلاعاتی در مورد فیلم و سریال های ۲۰۲۲ و ۲۳ نداریم، و احتمالا تا مدتی هم بی اطلاع باقی خواهیم ماند. ولی طبق همین محدود دانسته های خودمان می توانیم بگوییم که مردان ایکس و چهار شگفت انگیز قرار است طی فاز پنجم پا به MCU بگذارند، و تعدادی از همین تاریخ اکران های تازه فاش متعلق به فیلم های ددپول، چهار شگفت انگیز و تیغه می باشد.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.