دنیای مارول: معرفی جنیفر والترز ملقب به هالک‌دخت (She-Hulk)

جنیفر والترز یکی از شخصیت‌های خیلی مشهور مارول است که وقتی صاحب‌ قدرت‌های فرابشری شد با لقب هالک‌دخت به شهرت رسید. جنیفر در شهر لس آنجلس کالیفورنیا به دنیا آمد و اولین حضورش در کتاب‌های مصور بازمی‌گردد به سال ۱۹۸۰ و شماره یک از کمیک Savage She-Hulk (هالک‌دخت وحشی) که مورد استقبال طرفداران قرار گرفت. جنیفر در لس آنجلس بزرگ شد، او دختر کلانتری به نام موریس والترز است و مادرش هم الین بنر-والترز نام دارد. جن وقتی که بزرگ شد به دانشگاه لس آنجلس پیوست و در رشته وکالت تحصیل کرد، بعد از اینکه درسش هم تمام شد در شهر خودش مشغول بکار شد.

جنیفر دختر عمه بروس بنر است (مادرش خواهر دکتر برایان بنر پدر بروس بود)، این دو وقتی که بچه بودند تابستان‌ها را کنار همدیگر سپری می‌کردند؛ جنیفر و بروس ساعت‌های زیادی را در یک کتاب‌خانه عمومی می‌گذراندند و برای همدیگر کتاب می‌خواندند، و حتی بعضی وقت‌ها هنگام تعطیل شدن کتابخانه پنهان می‌شدند تا شب را در آنجا بگذرانند. وقتی که بزرگ شدند و جنیفر تبدیل شد به یک وکیل، نیکولاس ترسک (Nicholas Trask) که یک جنایتکار بود و برخوردی هم با پدر جن داشت، تلاش کرد با شلیک گلوله او را بکشد و با این اقدامش آسیبی جدی به وی وارد نمود؛ اما خوشبختانه بروس در لس آنجلس بود و به کمک جنیفر آمد.

همچنین بخوانید | دنیای مارول: معرفی سازمان Time Variance Authority

جنیفر بعنوان یک وکیل در دادگاه از گنگستری دفاع کرد که ترسک به او خیانت کرده بود، ترسک به وی پیشنهاد داده بود تا مدارک‌ را از بین ببرد چون اگر پرونده به دادگاه می‌رسید دیگر امکان دست بردن در شواهد وجود نداشت. بعد از حمله، بروس مهاجمین را به عقب راند و سپس جنیفر که به شدت زخمی شده بود را به مطب یک دکتر برد، اما وضعیت او خیلی بد بود و در آستانه مرگ قرار داشت، در نتیجه مجبور شد به جن خون اهدا کند، چون راه دیگری برای نجات دادنش وجود نداشت. بعد از تزریق خون، وقتی حالش مساعد شد بروس او را به یک بیمارستان محلی برد. البته باعث جلب توجه ماموران پلیس شد، آنها بروس را بعنوان یکی از مظنونان حمله به جنیفر والترز در نظر گرفتند، پس بروس مجبور شد تبدیل به هالک شود تا بتواند فرار کند. در این میان، افراد ترسک باری دیگر به جن حمله کردند، که باعث شدند تا قدرت‌هایی که به لطف دریافت خون از بروس نصیبش شده بودند ناگهان نمایان شوند.

جنیفر والترز هالک‌دخت

بعد از نمایان شدن قدرت‌ها و تغییر ظاهری جنیفر، او برای نخستین بار کلمه «هالک‌دخت» را به زبان آورد، و این شروعی بود برای شروع بکار این ابرقهرمان جوان در کتاب‌های مصور مارول. جنیفر وقتی برای نخستین بار در هیبت هالک‌دخت ظاهر شد، خشمگین بود و نمی‌توانست عصبانیت خودش را کنترل کند، اما به مرور یاد گرفت که در حالت هالکی خودش هم مانند حالت عادی باشد. او خیلی زود با هالک‌دخت بودن خودش کنار آمد، حتی برای مدت زمانی طولانی در شکل هالکی خودش احساس بهتری داشت. در این میان باید اشاره کنیم که ترسک دوباره سراغ جنیفر آمد و سعی کرد با تهمت زدن او را گرفتار کند، و البته باز هم تلاش کرد جن را بکشد ولی موفق نشد. در نتیجه، ترسک پدر او کلانتر والترز را دزدید، به او اسلحه‌های پیشرفته داد تا هالک‌دخت را بکشد، غافل از اینکه دخترش است. این شرور قصد داشت جنیفر و پدرش را همزمان منفجر کند، اما در پایان شکست خورد و نتوانست نقشه‌های خودش را عملی کند‌.

همچنین بخوانید | اطلاعات تازه منتشر شده از سریال She-Hulk نوید حضور هالک را می‌دهد؛

جنیفر مدتی را تنها فعالیت کرد، اما در نهایت به تیم انتقام‌جویان پیوست و همکاری خوبی با آنها داشت، سپس با چهار شگفت‌انگیز آشنا شد و مدتی هم بعنوان یکی از اعضای اصلی این تیم فعالیت کرد. هالک‌دخت سابقه همکاری با گروه‌های Fantastic Force و Heroes for Hire را دارد، در این میان با لوک کیج قرار عاشقانه هم گذاشته است. طی نبرد انتقام‌جویان و مردان ایکس، او طرف انتقام‌جویان بود و به همین واسطه ماموریتی را با شوالیه ماه و شاهین به سرانجام رساند؛ که هر دو صاحب سریال‌های لایو-اکشن شده اند و اصلا بعید نیست در دنیای سینمایی مارول هم با یکدیگر ملاقات و همکاری کنند.

در پایان باید اشاره کنیم که مارول قصد دارد طی تابستان پیش رو سریال She-Hulk را جلوی دوربین ببرد، که اقتباس مستقیمی است از کتاب‌های مصور این شخصیت. هنوز اعلام نشده که چه کسی قرار است در این سریال جنیفر والترز را به تصویر بکشد، و در مورد دیگر شخصیت‌های حاضر در آن هم فعلا اطلاعاتی نداریم، فقط می‌دانیم که ممکن است بروس و جنیفر را کنار هم ببینیم.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline