دنیای مارول: معرفی جان والکر ملقب به مأمور آمریکا (U.S. Agent)

نام او جان اف‌. والکر (John F. Walker) است و با لقب مأمور آمریکا (U.S. Agent) شناخته می‌شود، در کتاب‌های مصور مارول با لقب‌هایی مثل وطن‌پرست (Patriot) و کاپیتان آمریکا هم فعالیت کرده است، کلیب والکر پدرش بود و امیلی والکر هم مادرش؛ اولین بار سال ۱۹۸۶ در شماره ۳۲۳ از مجله Captain America بعنوان ابر-وطن‌پرست (Super-Patriot) ظاهر شد، اولین حضورش بعنوان کاپیتان آمریکا در سال ۱۹۸۷ و در شماره ۳۳۳ از مجله Captain America بود، اولین بار سال ۱۹۸۹ هم بعنوان مامور آمریکا در شماره ۳۵۴ از همین مجله نمایان شد. جان با الگو قرار دادن برادر خودش بزرگ شد، که مایکل نام داشت و طی جنگ ویتنام (Vietnam) کشته شد.

با الهام از فداکاری‌های مایکل، جان وارد ارتش شد اما حس کرد که مثل برادرش یک «قهرمان» نیست. در نتیجه برای اینکه یک قهرمان شود، تبدیل شد به Super-Patriot و تصمیم گرفت که برای آرمان‌های راستین آمریکا مبارزه کند. و در این نقطه بود که بطور رسمی شروع کرد به بدنام کردن کاپیتان آمریکا. او حتی مبارزه‌ای با کاپیتان داشت و بعد از آن یک تروریست به نام وارهِد (Warhead) را کشت، او تهدید کرده بود که از یک سلاح اتمی در واشینگتن (Washington, D.C) استفاده می‌کند. مخالفت‌های جان با کاپیتان ادامه داشت، تا اینکه اعضای گروه «کمیسیون فعالیت‌های ابرانسانی» بازیچه دست جمجمه سرخ (Red Skull) شدند و استیو تصمیم گرفت دیگر از هویت کاپیتان آمریکا استفاده نکند.

همچنین بخوانید | دنیای مارول: معرفی جنیفر والترز ملقب به هالک‌دخت (She-Hulk)

بعد از کناره‌گیری استیو، جان والکر جای او را گرفت و یک سری تغییرات در نظراتی که استیو داشت ایجاد کرد. او طی دورانی که با عنوان کاپیتان آمریکا فعالیت می‌کرد، کارهای نامناسب زیادی انجام داد و خط‌های قرمز زیادی را رد کرد، جان ارزش «کاپیتان آمریکا» را خیلی پایین آورد و اصلا لایق استفاده از این لقب نبود، چون اصول اخلاقی استیو را نداشت. تا اینکه مرگش را جهل کردند (اعضای کمیسیون) و سپس او را بعنوان «مامور آمریکا» بازگرداندند، با لباسی که شباهت‌های قابل توجه‌ای به لباس استیو راجرز داشت. جان به کار برای کمیسیون ادامه داد، برای شروع کارش هم با یک سوداگر آهن (Iron Monger) مبارزه کرد، تا خودش را به کمیسیون ثابت کند.

یواِس ایجنت

کمیسیون به جان جایگاهی در تیم Avengers West Coast داد، ورود او در این تیم شرطی بود از سوی دولت برای اینکه بتوانند با آزادی فعالیت کنند. اما وقتی این گروه از هم پاشید و تونی استارک تیم Force Works را تشکیل داد، او قبول نکرد که با آنها همکاری کند تا اینکه جادوگر سرخ (Scarlet Witch) محبورش کرد تا به آنها بپیوندد، چون اعتقاد داشت که جان حکم ستون فقرات را برای تیم دارد. او با لباسی جدید به تیم پیوست، و در مبارزه‌های زیادی دوش به دوش آنها جنگید و در مبارزه‌های بزرگی حضور داشت، اما ارتباطی که با «کمیسیون» داشت باعث ایجاد اختلاف بین او و دیگر قهرمان‌ها شد، در نهایت بعد از اینکه در یک ماموریت با ماشین جنگی (War Machine) و چشم‌شاهین (Hawkeye) درگیر شد، مجبور شد ارتباطش با آنها را قطع کند.

سالها بعد، و بعد از فعالیت در گروه‌های مختلف و پشت سر گذاشتن ماجراهای زیادی، جان طی یک مبارزه در آزگارد، یک دست و یک پایش را از دست داد و مجبور شد خودش را بازنشسته کند، البته بعد از این ماجرا بعنوان سرپرست زندان Raft (محل حبس ابرشرورها) به فعالیت خودش ادامه داد. اما، زمانی که اعضای گروه «انتقام‌جویان تاریک» را به سمت زندان منتقل می‌کرد، این انتقال طبق انتظار خوب پیش نرفت و او به همراه اعضای این تیم در یک نسخه متناوب از نیویورک بیدار شد، جایی که در آنها قهرمان‌ها دیگر قهرمان نیستند و بلکه تروریست هستند. او سپس با ونوم روبرو شد و ترکیب شدنش با این سیمبیوت کمکش کرد تا اندام‌های قطع شده‌اس را بدست آورد. جان انتقام‌جویان تاریک را رهبری کرد و در همین بین سعی داشت بفهمد که چه اتفاقی برای دنیای خودش رخ داده، و وقتی که متوجه شدند همه چیز زیر سر یک‌ گروه و آزمایش‌های آنهاست، به واسطه یک پورتال به دنیای واقعی بازگشتند.

همچنین بخوانید | خلاصه داستان رسمی سریال Falcon & Winter Soldier

مدت‌ها بعد از این جریانات، جان از سوی دولت مامور شد تا سپر کاپیتان آمریکا را از سم ویلسون پس بگیرد، چون سم ملقب به شاهین (Falcon)، از سوی آنها و عموم بعنوان کاپیتان آمریکای بعدی مورد تایید نبود. اما جان با وجود اینکه مخالف دیدگاه سم و فعالیت او بعنوان کاپیتان آمریکا بود، این ماموریت را قبول نکرد. ولی بعد از صحبتی که با خود استیو‌ راجرز داشت مجاب به انجام این کار شد و به سراغ سم ویلسون رفت تا سپر را پس بگیرد، اما سم قبول نکرد و در نتیجه جان با او درگیر شد و شکست خورد. در این نقطه معلوم شد که تغییراتی در سرنوشت استیو راجرز ایجاد شده که او را تبدیل کرده به ماموری از سازمان شرور هایدرا (Hydra)، و شکل‌دهی این مبارزه هم زیر سر خودش بوده است. سپس گزارش‌ها اعلام کردند که جان والکر در یک ماموریت ناپدید شده، و دفعه بعدی که دیده شد بعنوان یکی از قهرمان‌هایی بود که در واشینگتن مشغول مبارزه با هایدرا هستند‌‌…

حال ما قرار است جان والکر ملقب به مامور آمریکا را در سریال falcon & winter soldier (شاهین و سرباز زمستان) ملاقات کنیم، وایت راسل این شخصیت را به تصویر کشیده که طبق شنیده‌ها از سوی دولت بعنوان کاپیتان آمریکای جدید انتخاب شده و قرار است درگیری‌هایی با سم ویلسون داشته باشد، اما هنوز اطلاعات دقیقی در این رابطه نداریم؛ منتظر انتشار گزارش های بیشتر و جالب‌تر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline