۲۰۲۰ قرار است سال کوچکی برای سینما باشد، بخاطر مارول

طی سه سال گذشته، مارول در هر سال سه فیلم جدید از دنیای سینمایی خودش (MCU) را روی پرده برده است، و این برای طرفداران تبدیل به یک عادت شده که هر سال سه فیلم مارولی ببینند. ابن جریان از سال ۲۰۱۷ شروع شد، Marvel Studios به لطف موفقیت هایی که طی سال های قبل آن کسب کرده بود به جایی رسید که توان اکران سه فیلم در یک سال را پیدا کرد. اما بعد از سه سال، ۲۰۲۰ قرار است سال کوچکی برای دنیای سینمایی مارول باشد، چرا که طی آن فقط دو فیلم را روی پرده می برد.‌ اگـر Guardians of the Galaxy Vol. 3 (نگهبانان کهکشان) با مشکل روبرو نمی شد ۲۰۲۰ هم مثل سالهای قبلی بود، اما این اتفاق افتاد و مارول نیز قرار است یک سال را بدور از غوغا بگذراند.

مارول سال ۲۰۲۰ را با فیلم Black Widow (بیوه سیاه) شروع می کند که بدون شک تبدیل به یک موفقیت بزرگ برای این استودیو خواهد شد، در پایان سال هم Eternals (ابدی‌ها) روی پرده می رود که هنوز نمی توانیم حدسی در مورد موفقیت تجاری و هنری آن بزنیم؛ اولی توسط کیت شورتلند (سندروم برلین ۲۰۱۷) کارگردانی شده و دومی هم توسط کلوئه ژو (سوارکار ۲۰۲۰). این گوشه‌گیری مارول در سال ۲۰۲۰ باعث می شود تا دیزنی نتواند مثل سال های قبل بر روی باکس آفیس حکم‌رانی کند، چون خودش هم مثل ۲۰۱۹ فیلم های چندان بزرگی در سبد ندارد. البته باید اشاره کنیم که امسال پنج فیلم مارولی داریم، ولی دو تا از آنها توسط سونی ساخته شده اند و دیگری هم توسط فاکس.

همچنین بخوانید | سال ۲۰۲۰ و رقابت بزرگ‌ مارول و دی‌سی (در سینما و تلویزیون)

اگر توجه کرده باشید، هیچکدام از فیلم های ۲۰۲۰ مارول ادامه نیستند، اولی که فیلم انفرادی بیوه سیاه است و دومی هم شخصیت هایی کاملا جدید دارد‌. شاید Eternals نتواند مثل فیلم های چند سال اخیر مارول پول‌سازی کند، ولی Black Widow به احتمال قوی می تواند سود مناسبی را به دست استودیوهای خودش برساند. اما ۲۰۲۰ با وجود کم‌کاری می تواند سال مهمی برای مارول باشد، کوین فایگی می تواند ببیند که مارولش با داشتن یک فیلم انفرادی و یک فیلم جدید، در واقع بدون ادامه های بزرگ خودش تا چه اندازه می تواند موفق باشد.

دیزنی ۲۰۲۰

دیزنی خودش طی ۲۰۱۹ چهار فیلم اقتباسی لایو-اکشن را روی پرده برد که دو تای آنها میلیاردی شدند، یک Star Wars میلیاردی داشت و دو انیمیشن که یکی از آنها رکورد پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ را شکست و دیگری هم عالی فروخت، و مارول هم سه فیلم را به گیشه رساند که هر سه تای آنها میلیاردی فروختند و یکی از آنها رکورد پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما را شکست؛ خب، ۲۰۲۰ قرار نیست از این خبرها باشد و رؤسای دیزنی باید به پول کم‌تر قانع شوند. خود دیزنی تنها امیدش برای کسب یک موفقیت بزرگ در ۲۰۲۰ فیلم لایو-اکشن Mulan (مولان) است که پرهزینه‌ترین اقتباس لایو-اکشن تولید شده توسط این استودیو است، و مارول هم که فقط دو فیلم دارد.

البته انیمیشن های Onward (به پیش)، Raya and the Last Dragon (رایا و آخرین اژدها) و Soul (روح)، فیلم های The New Mutants (جهش یافته‌های جدید)، artemis fowl (آرتمیس فاول)، و Jungle Cruise (گشت و گذار در جنگل) هم جزو عناوین مهم دیزنی در سال ۲۰۲۰ هستند، اما همه آنها با هم نمی توانند به اندازه Avengers: Endgame (انتقام‌جویان: پایان بازی) سود به دست این استودیو برسانند، که در ۲۰۱۹ اکران شد و ۲.۷ میلیارد دلار فروخت. البته این کم‌کاری دیزنی و مارول به دیگر استودیوها فرصتی برای درخشش می دهد، مخصوصا سونی که در ۲۰۲۰ سه فیلم ابرقهرمانی دارد و دی‌سی که دو فیلم به شدت مورد انتظار را روی پرده می برد.

همچنین بخوانید | سال ۲۰۲۲ و ۹ فیلم ابرقهرمانی!

ولی مارول و دیزنی در ۲۰۲۱ به بازی برمی‌گردند، مارول که چهار فیلم را اکران می کند و دیزنی هم قصد دارد با سرویس استریم خودش تبدیل به یکی از غول های استریم دنیا شود‌، حالا فیلم هایش در این سال به کنار؛ منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.