در فاز پنجم دنیای سینمایی مارول چه فیلم هایی اکران می شوند؟

از آنجا که مارول بتازگی نام فیلم های فاز چهارم دنیای سینمایی خودش (MCU) را فاش کرده، و از آنجا که طی این فاز قرار است تعداد کمی فیلم راهی گیشه شود، برای طرفداران تبدیل به سوال شده که آیا فاز پنجم طولانی تر خواهد بود؟ خب، جواب دقیقی برای این سوال نداریم ولی سعی می کنیم با اتکا به شنیده ها یک جواب خوب به آن بدهیم. مارول دوازده سال قبل MCU را خلق کرد تا تانوس را یک روز مقابل ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ قرار دهد. فاز اول از ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ طول کشید و با The Avengers به پایان رسید؛ فاز دوم از ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ طول کشید و با Ant-Man (مرد مورچه ای) به انتها رسید؛ فاز سوم نیز ۲۰۱۶ شروع شد و در ۲۰۱۹ با Spider-Man: Far From Home (مرد عنکبوتی: دور از خانه) با پایان روبرو شد.

مارول با فیلم Avengers: Endgame (ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ: پایان بازی) به خط داستانی سنگ های ابدیت پایان داد، و حالا با شروع فاز چهارم باید منتظر استارت خوردن یک خط داستای جدید و متفاوت باشیم. این استودیو طی همایش کامیک-کان سن دیگوی سال جاری بطور رسمی نام فیلم های فاز چهارم خودش را فاش کرد، کـه شامل تعدادی فیلم و همچنین چند سریال لایو-اکشن می شود. این سریال ها قرار است طی ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ توسط سرویس استریم Disney Plus منتشر شوند، فیلم Spider-Man 3 نیز ممکن است در ۲۰۲۱ راهی گیشه شود، زیر پرچم فاز چهارم.

همچنین بخوانید | گزارش: Doctor Strange 2 می تواند مهم ترین فیلم دنیای سینمایی مارول باشد!

مارول فاز چهارم را با فیلم Black Widow (بیوه سیاه) شروع می کند که همراه با Eternals (ابدی ها) در سال ۲۰۲۰ اکـران خواهد شد، سه فیلم Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (شانگ-چی و افسانه ده حلقه)، Doctor Strange in the Multiverse of Madness (دکتر استرنج در جهان‌های موازی دیوانگی) و Thor: Love and Thunder (ثور: عشق و رعد) نیز در سال ۲۰۲۱ راهی گیشه می شوند. سریال The Falcon and The Winter Soldier (شاهین و سرباز زمستان) در ۲۰۲۰ منتشر می شود، سه سریال WandaVision (وانداویژن)، Loki (لوکی)، Hawkeye (شاهین‌چشم) و سریال انیمیشنی What If…? قرار است سال ۲۰۲۱ منتشر شوند.

ددپول 3

البته، مارول تایید کرد که فیلم های خیلی بیشتری اکنون در حال توسعه هستند، فقط قرار نیست در فاز چهارم پا به گیشه بگذارند، بنابراین باید برای فاز پنجم منتظر آنها باشیم. ولی خود مارول نام هیچکدام از فیلم های فاز پنجم MCU را تایید نکرده، و فقط نام تعدادی از فیلمهای در حال توسعه را فاش نموده؛ اول از همه ریبوت Blade (تیغه) با بازی ماهرشالا علی که می تواند اولین فیلم درجه بزرگسال دنیای سینمایی مارول باشد؛ دوم، BLACK PANTHER 2 (پلنگ سیاه) که تایید شده ساخته خواهد شد و رایان کوگلر هم برای کارگردانی آن بازمیگردد.

همچنین بخوانید | فیلم Shang-Chi در سال ۲۰۲۱ اکران می شود؛ مارول تایید کرد

سوم فیلم CAPTAIN MARVEL 2 (کاپیتان مارول) است که با توجه به موفقیت های قسمت اول کاملا قابل انتظار بود مارول مشغول کار بر روی یک ادامه برای آن باشد. ما هنوز از تاریخ اکران این فیلم خبر نداریم و فقط می دانیم که بطور قطع ساخته خواهد شد؛ چهارم، GUARDIANS OF THE GALAXY VOL. 3 (نگهبانان کهکشان) که جیمز گان برای کارگردانی آن بازمیگردد و احتمال می رود که ثور هم در آن حضور داشته باشد؛ پنجمین فیلم هم FANTASTIC FOUR (چهار شگفت‌انگیز) است که کوین فایگی تایید کرده فیلمشان در بستر دنیای سینمایی مارول ساخته خواهد شد، اما هنوز اطلاعات دقیقی از داستان و بازیگران آن فاش نشده است؛ و در نهایت هم انتظار داریم در فاز پنجم شاهد تولید یک فیلم برای مردان ایکس باشیم، که مارول تایید کرده جزو برنامه هایش برای بعد از فاز چهارم است.

در انتها فقط ددپول باقی می ماند که به نظر می رسد می تواند در فاز پنجم صاحب یک فیلم انفرادی شود، یا اینکه در یکی از دیگر فیلم ها او را ببینیم. اما در این مورد نمی توانیم قاطعانه صحبت کنیم چون اصلا نمی دانیم مارول چه برنامه ای برای ددپول و فیلم Deadpool 3 دارد…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline