فیلم The Matrix 4 ممکن است اوایل 2020 جلوی دوربین برود؛ عنوان موقت فاش شد

عنوان موقت، و همچنین تاریخ شروع فاز تولید فیلم سینمایی The Matrix 4 (ماتریکس)، به نظر می رسد که فاش شده است؛ اولین فیلم از مجموعه پرطرفدار و موفق ماتریکس در سال ۱۹۹۹ روی پرده رفت، این فیلم توسط لی لی و لانا واچوفسکی کارگردانی شده بود و بدون شک هنوز هم یکی از بهترین فیلم های ژانر علمی-تخیلی است. ایـن فیلم یک موفقیت بزرگ بود، چهار جایزه اسکار برنده شد و صاحب دو ادامه جالب و تماشایی گشت. حال، یک دهه و نیم از اکران قسمت سوم The Matrix گذشته و واچوفسکی قصد دارد با تولید چهارمین فیلم، این فرانچایز را به سینما بازگرداند.

اکنون سالهاست که افسانه هایی در مورد ساخته شدن The Matrix 4 شنیده می شود، و تازه همین چند هفته قبل بود که مطلع شدیم حداقل این یکی افسانه قرار است تبدیل به حقیقت شود. در سال ۲۰۱۴ این اعتقاد وجود داشت که Warner Bros قصد دارد یک ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ جدید برای Matrix بسازد. سپس شایعه ها ادعا کردند که ماتریکس قرار است ریبوت شود و مایکل بی. جردن هم نسخه جوان مورفیوس را به تصویر خواهد کشید. تا اینکه چند هفته قبل بطور رسمی تایید شد The Matrix 4 به کارگردنی لانا واچوفسکی (نه لی لی) در حال توسعه است. ما برای تماشای این فیلم باید چند سالی صبر کنیم، اما ظاهرا فاز تولید آن خیلـی زودتر از انتظارمان آغاز می شود.

همچنین بخوانید | فیلم John Wick: Chapter 4 صاحب تاریخ اکران شد

طبق تایید Production Weekly (که تاریخ شروع فاز تولید فیلم های در حال توسعه را فاش می کند)، فیلم سینمایی The Matrix 4 در ماه فوریه سال ۲۰۲۰ پا به فاز تولید خواهد گذاشت، بازیگران این فیلم در شیکاگو (بزرگترین شهر ایالت ایلینوی) جلوی دوربین خواهند رفت. عنوان موقت فیلم نیز PROJECT ICE CREAM (پروژه بستنی) اعلام شده که به نظر نمی رسد ارتباطی به عنوان رسمی یا داستان فیلم داشته باشد. ما در حال حاضر اطلاعات خاصی از این پروژه نداریم، ولی اگر تولید واقعا اوایل ۲۰۲۰ آغاز شود، خیلی زود اطلاعات دقیق تری به دست ما خواهد رسید.

فیلم ماتریکس 4

بسیاری از طرفداران هنوز در شوک تایید شدن The Matrix 4 هستند، به همین دلیل کسی به فاش شدن اطلاعات جدید فکر نمی کند و فعلا بـا همین تاییدیه خوش حال هستیم. البته ما یک سری چیزها در مورد این فیلم می دانیم، مثلا اینکه کیانو ریوز و کری-ان ماس قرار است برای بازی در آن بازگردند، اما بازگشت شخصیت مورفیوس با نقش آفرینی لارنس فیشبرن هنوز تایید نشده. گیاف درو و استیو اسکروس که طراح کانسپت آرت هستند هم بازمیگردند، ولی چون فیلم هنوز در اولین مراحل توسعه است، مدتی طول می کشد تا موفق به مشاهده طراحی های آنها شویم. از داستان The Matrix 4 نیز تا این لحظه اطلاعاتی فاش نشده، اما باید در فیلم اشاره شود که نئو و ترینیتی چـطور به زنـدگی بـازمیگردند.

همچنین بخوانید | نویسنده Bond 25 نوید معرفی شخصیت های جدید (و مهم) را می دهد؛

با وجود گذشت دو دهه، The Matrix هنوز هم بعنوان یکی از بزرگ ترین فرانچایزهای علمی-تخیلی تاریخ شناخته می شود و تا این لحظه واقعا رقیبی برایش پیدا نشده است. The Matrix در زمان خودش کاری کرد که کسی فکرش را نمی کرد، زمانی کـه جلوه های ویژه هنوز در اولین قدم های پیشرفت قرار داشت، تولید این فیلم سینما را یک قدم به جلو هل داد، در سالهای بعد هم فرانچایزهایی مثل ارباب حلقه ها و آواتار کار را تکمیل کردند. حال، شکی نداریـم که The Matrix 4 قرار است اثری فراتر از انتظار ما باشد، فیلمی که شاید یک انقلاب جدید در هالیوود به پا کند.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline