قلمرو کوانتومی در آینده دنیای سینمایی مارول نقش مهمی دارد؛

اینطور که توسط کوین فایگی مدیرعامل Marvel Studios گفته شده، قلمرو کوانتومی (Quantum Realm) در آینده دنیای سینمایی مارول (MCU) اهمیت خیلی مهمی خواهد داشـت. اعتقـاد داریم که این بُـعد چیزی فراتر از زمان و مکان است، که نخستین بار در فیلم Ant-Man (مرد مورچه ای) محصول ۲۰۱۵ با آن آشنا شدیم. طی چهار سال گـذشته، قلمرو کوانتومی خیلی مورد توجه قرار گرفت و انتظار می رود که نقش مهم تری در آینده داشته باشد.

البته در Ant-Man ما موفق نشدیم کاوش چندان دقیقی در قلمرو کوانتومی داشته باشیم و زمان خیلی کمی را در آن گذراندیم، اما در قسمت دوم اطلاعات بیشتری از این بـُعد برای طرفداران فاش شد. بواسطه این فیلم کمی با نحوه عملکرد قلمرو کوانتومی آشنا شدیم، مثلا فاش شد که انرژی حاصل از انفجار طی یک آزمایش مربوط به کوانتوم باعث خلـق شخصیت گوست شد، جنت وین دین هم به لطف چند دهه ای را که در این بُـعد گذراند توانایی های جدید و غیرمنتظره بدست آورد. ما در صحنات مربوط به این قلمرو موفق شدیم نگاهی گذرا به شهری درون آن داشته باشیم که خیلی عجیب بود.

همچنین بخوانید | مارول نخستین جوایز اسکار خودش را به لطف Black Panther دریافت کرد!

ولی به لطف فیلم سینمایی Captain Marvel (کاپیتان مارول)، بزودی قلمرو کوانتومی در دنیای سینمایی مارول ارزش خیلی بیشتری پیدا می کند. فیلم انفرادی کارول دانورز (با بازی Brie Larson) با قلمرو کوانتومی مرتبط است، مثلا یک نظریه پرطرفدار وجود دارد که ادعا می کند کارول قدرت خودش را از این قلمرو گرفته است. حال، کوین فایگی که از او بعنوان مغز متفکر دنیای سینمایی مارول یاد می شود طی یک مصاحبه جدید به آینده این قلمرو اشاره نموده است.

قلمرو کوانتومی

از فایگی سوال شد که “اینطور به نظر می رسد که قلمرو کوانتومی قرار است مثل اهمیت سنگهای بینهایت برای ده سال نخست MCU پراهمیت باشد. نظر شما؟” او در جواب گفت که “به نظرم مهم باشد. فکر می کنم این از جمله نکات جالب درباره کمیک ها باشد که به شما اجازه می دهد تا چیزهای کاملا تازه را کاوش کنید. و ما به این قضیه در فیلم های مختلفی اشاره کرده ایم و این کشف نشده باقی مانده، عمدتا دست نخورده…

همچنین بخوانید | مارول بعد از Avengers 4 نام تمام فیلم های فاز چهارم MCU را فاش نمی کند؛

ما بطور دقیق اطلاع نداریم، ولی طبق شنیده ها فیلم Avengers 4 هم با قلمرو کوانتومی در ارتباط است، در واقع یک نظریه پرطرفدار وجود دارد که ادعا می کند در فیلم Endgame قهرمان های باقی مانده از بشن تانوس به واسطه این قلمرو در زمان سفر می کنند تا جهان را نجات دهند. بعد از دیدن صحنه میان تیتراژ فیلم Ant-Man and the Wasp که در آن جنت به وجود گردابهای زمان اشاره کرد، متوجه شدیم که انجام این کار در قلمرو کوانتومی ممکن است. همچنین ساموئل ال. جکسون هم به قدرت سفر در زمان کاپیتان مارول اشاره کرده که باز هم ممکن است با این قلمرو در ارتباط باشد.

حال برای ما هم یک سوال بزرگ است که قلمرو کوانتومی قرار است چه نقشی در آینده دنیای سینمایی مارول داشته باشد! — نظر شما در این مورد چیست؟


منبع: اسکرین رانت

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.