چرا سریال WandaVision می‌تواند از Avengers: Endgame پراهمیت‌تر باشد؟

به پشتوانه یک دهه تلاش مارول، Avengers: Endgame (انتقام‌جویان؛ پایان بازی) تبدیل شد به پرفروش‌ترین فیلم این استودیو، و همچنین پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای جهان؛ این فیلم در گیشه بین المالی ۲.۸ میلیارد دلار فروخت‌، Endgame بزرگ ترین محصول مارول در سینماست و احتمالا برای مدت زمانی خیلی طولانی هیچ فیلمی نمی تواند ادعای برتری داشته باشد. البته موفقیت هایی که Endgame کسب کرد نتیجه سالها برنامه ریزی بود، نتیجه ده سال کار مارول بر روی یک دنیای سینمایی اشتراکی. این فیلم به تمام خط‌های داستانی موجود در دنیای سینمایی مارول (MCU) پایان داد و سرنوشت نهایی تعدادی از پرطرفدارترین شخصیت های این فرانچایز بزرگ را به نمایش گذاشت.

قبل از اینکه راهی گیشه شود، از Avengers: Endgame بعنوان مهم‌ترین پروژه مارول یاد می شد، تا قبل از تابستان و برگزاری همایش کامیک-کان سن دیگو (SDCC 2019) هم Endgame مهم ترین پروژه مارول بود؛ اما بعد از اینکه نام عناوین فاز چهارم دنیای سینمایی مارول فاش شد، این احتمال به وجود آمد که شاید مهم‌ترین پروژه مارول دیگر قسمت چهارم Avengers نباشد. سریال WandaVision (وانداویژن) قرار است طی سال جاری میلادی از طریق سرویس استریم Disney Plus (دیزنی پلاس) به دست طرفداران برسد، ما هنوز اطلاعات زیادی از داستان این سریال و شخصیت های حاضر در آن نداریم، اما بر پایه همین محدود اطلاعاتی که داریم می توانیم ادعا کنیم که بعید نیست WandaVision حتی از Endgame هم پراهمیت‌تر باشد‌.

همچنین بخوانید | سریال Falcon & Winter Soldier در ماه آگوست (تابستان) منتشر می‌شود؛

اینطور که کوین فایگی، رئیس مارول استودیوز فاش کرده، WandaVision قرار است درباره این باشد که واندا (با بازی الیزابت اولسن) چطور تبدیل می شود به جادوگر سرخ. این ادعا تایید می کند که سریال «وانداویژن» قرار است نسبت به عناوین قبلی مارولی به کتاب‌های مصور نزدیک تر باشد، اما باید این نکته را هم در نظر بگیریم که جادوگر سرخ یکی از پرقدرت‌ و خطرناک‌تـرین شخصیت های مارولی است. اگر اهل کمیک خواندن باشید، می دانید که واندا یک بار بعد از یک فروپاشی روانی واقعیت را بازنویسی کرد!! [ایجاد تغییر در واقعیت یکی از قدرت‌های شگفت‌انگیز و‌ خطرناک جادوگر سرخ است]

Doctor Strange 2

البته هنوز تایید نشده که واندا قرار است در سریالش این کار را انجام دهد، اما با توجه به اینکه تایید شده از نظر داستانی با فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness (دکتر استرنج در چندجهانی جنون) مرتبط است، این احتمال وجود دارد که جادوگر سرخ با دست بردن در واقعیت، عامل اصلی ایجاد یک چندجهانی از جنون شود. از طرفی Wandavision قرار است تعداد قابل توجه‌ای شخصیت جدید را وارد MCU کند که تقریبا همه آنها جزو اعضای گروه «انتقام‌جویان جوان» هستند، پس سریال Wandavision می تواند تاثیر خیلی مهمی بر روی آینده MCU داشته باشد؛ تصاویر پشت صحنه هم تایید کرده اند که در این سریال با سازمان SWORD آشنا خواهیم شد.

همچنین بخوانید | تاریخ انتشار سریال WandaVision تغییر کرد؛ ۲۰۲۰ منتشر می شود

در این میان ارتباطی که با Doctor Strange in the Multiverse of Madness دارد به اهمیت آن می افزاید، و باعث می‌شود تا دیگر یک سریال عادی نباشد. و اما حضور ویژن در WandaVision هم می تواند نوید دهنده سفر به واقعیت‌هایی دیگر باشد، یا حتی ایجاد تغییر در واقعیت فعلی MCU که همه چیز را تغییر می دهد. این سریال قرار نیست از نظر تجاری سود چندان زیادی برای مارول داشته باشد، اما می تواند دنیای سینمایی این استودیو را زیر و رو کند، WandaVision می تواند MCU را وارد عصری جدید و متفاوت کند، بطوری که بعد از تماشای آن بگوییم «دنیای سینمایی مارول قبل از وانداویژن» یا «دنیای سینمایی مارول بعد از وانداویژن».

بعید نیست که واندا طی وقایع WandaVision یک سری تغییرات در واقعیت فعلی MCU ایجاد کند، و سپس دکتر استرنج مجبور به رویارویی با عواقب مرگ‌بار این تغییرات شود؛ در صورت وقوع چنین اتفاقی، هر چیزی که در مورد MCU می دانیم تغییر خواهد کرد. منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline