گزارش باکس آفیس (19 تا 21 مرداد): جیسون استاتهام گیشه را از تام کروز ربود!

این هفته با یک پدیده باکس آفیسی به نام The Meg طرف هستیم، که انتظار داشتیم یک افتتاحیه نچندان قوی را پشت سر بگذارد، اما در عوض پا فراتر از انتظارهـا گذاشت و همه را متعجب کرد؛ فیلم جدید کمپانی وارنر بروس، The Meg طی روز جمعه پا به ۴,۱۱۸ سالن سینمای آمریکایی گذاشت و ۴۴٫۵ میلیون دلار فروخت، در حالی که همه انتظار یک افتتاحیه ۲۰-۲۴ میلیون دلاری را داشتند. فیلم جدید جیسون استاتهام طی سه روز نخست اکران در خارج از خاک آمریکا ۹۷ میلیون دلار فروخت و در مجموع یک افتتاحیه بین المللی ۱۴۱٫۵ میلیون دلاری را رقم زد — که با توجه به بودجه ساخت ۱۳۰ میلیون دلاری رقم خوبی به نظر می رسد. [هشتمین افتتاحیه بزرگ در بین فیلم های ژانر ﮐﻮﺳﻪای در ایالات متحده]

فیلم سینمایی Mission: Impossible – Fallout (ﻣﺄﻣﻮﺭﯾﺖ: ﻏﯿﺮﻣﻤﮑﻦ – ﻓﺎﻝﺍﻭﺕ) با نقش آفرینی تام کروز طی سومین تعطیلات آخرهفته اکران خودش با کاهش ۴۳٫۴ درصدی نسبت به هفته قبل ۲۰ میلیون دلار فروخت و مجموع فروش داخلی خودش را به ۱۶۱٫۹ میلیون دلار رساند — فروش Ghost Protocol بعد از سه هفته به ۱۴۱٫۱ میلیون دلار رسیده بود، Rogue Nation هم طی همین مدت ۱۳۸٫۳ میلیون فروخته بود. Fallout طی ۱۷ روز اکران در خارج از خاک آمریکـا ۲۷۵٫۶ میلیون دلار فروخته و اکنون مجموع فروش بین المللی آن به ۴۳۷٫۵ میلیون دلار رسیده است. فروش خارج از خاک Mission: Impossible 6 طی سومین تعطیلات آخرهفته ۳۸٫۴ میلیون دلار بوده؛

همچنین بخوانید: حضور زازی بیتز در فیلم خاستگاه جوکر (The Joker) تایید شد

فیلم سینمایی لایو-اکشن Disney’s Christopher Robin (کریستوفر رابین) این هفته را در جایگاه سوم نتایج باکس آفیس آخرهفته به پایان رساند. این فیلم طی دوم تعطیلات آخرهفته اکران خودش در ایالات متحده ۱۲٫۴ میلیون دلار فروخت و مجموع فروش داخلی خودش را به ۵۰ میلیون دلار رساند، فروش خارج از خاک Christopher Robin هم از جمعه تا یکشنبه ۳٫۸ میلیون دلار بود. تا این نقطه مجموع فروش بین المللی فیلم لایو-اکشن جدید کمپانی دیزنی به ۶۲٫۱ میلیون دلار رسیده است که رقم چندان جالبی به نظر نمی رسد.

Slender Man

در روز جمعه یک فیلم جدید به نام Slender Man پا به گیشه گذاشت، یک عنوان ترسناک فراطبیعی به کارگردانی ﺳﯿﻠﻮﯾﻦ ﻭﺍﯾﺖ که با بودجه ۱۰ میلیون دلاری ساخته شده است، این فیلم طی سه روز نخست اکران خودش در ایالات متحده ۱۱٫۳ میلیون دلار فروخت. فیلم سینمایی Slender Man یک “D-“ را از سوی ﺳﯿﻨﻤﺎﺳﮑﻮﺭ (CinemaScore) دریافت کرد که امتیاز بدی محسوب می شود و نشان می دهد که از نظر هنری حرفی برای گفتن ندارد — اکران بین المللی این فیلم هنوز آغاز نشده است.

همچنین بخوانید: لیست پرفروش ترین فیلم های ۲۰۱۸

فیلم BlacKkKlansman (ﺑﻠﮑﮑﮑﻠﻨﺰﻣﻦ) به کارگردانی ﺍﺳﭙﺎﯾﮏ ﻟﯽ دیگر تازه وارد این هفته است که کار خودش را روز جمعه در ۱,۵۱۲ سال سینما آغاز کرد و یک افتتاحیه آمریکایی ۱۰٫۷۹ میلیون دلاری را رقم زد. این فیلم کمدی-جنایی با بودجه ۱۵ میلیون دلاری ساخته شده و طی افتتاحیه خارج از خاک خودش ۴۰۰ هزار دلار فروخته است.

فیلم کمدی The Spy Who Dumped Me با نقش آفرینی ﻣﯿﻼ ﮐﻮﻧﯿﺲ، ﺳﻢ ﻫﯿﻮﯾﻦ و ﮐﯿﺖ ﻣﮏﮐﯿﻨﻮﻥ طی دومین تعطیلات اکرانش در آمریکا ۶٫۶ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروش داخلی آن به ۲۴٫۵ میلیون دلار رسید. این فیلم که با بودجه ۴۰ میلیون دلاری ساخته شده تاکنون در مجموع ۲۶٫۲ میلیون دلار فروخته است…

The Spy Who Dumped Me

فیلم کمدی Mamma Mia! Here We Go Again (ﻣﺎﻣﺎ ﻣﯿﺎ! ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﺷﺮﻭﻉ ﮐﻨﯿﻢ) کمپانی یونیورسال طی چهارمین تعطیلات آخرهفته اکرانش ۵٫۸ میلیون دلار فروخت و به مجموع فروش داخلی ۱۰۳ میلیون دلاری رسید — قسمت اول بعد از چهار هفته ۱۰۴ میلیون دلار فروخته بود. این فیلم که با بودجه ۷۵ میلیون دلاری ساخته شده در خارج از خاک آمریکا تاکنون ۱۷۷ میلیون دلار فروخته که مجموع فروش بین المللی آن را به ۲۸۰٫۸ میلیون دلار بعد از ۲۴ روز نمایش رسانده است. فیلم جدید هنوز راه درازی را در پیش دارد تا به فروش ۶۰۹ میلیون دلاری Mamma Mia! برسد!

مجموع فروش بین المللی Jurassic World: Fallen Kingdom (دنیای ژوراسیک: پادشاهی سقوط کرده) این هفته به ۱٫۲۷ میلیارد دلار رسید، Ant-Man and the Wasp (ﻣﺮﺩ ﻣﻮﺭﭼﻪﺍﯼ ﻭ ﺯﻧﺒﻮﺭﮎ) کمپانی مارول ۴۴۸٫۹ میلیون دلاری شد، فروش انیمیشن Hotel Transylvania 3: Summer Vacation (ﻫﺘﻞ ﺗﺮﺍﻧﺴﯿﻠﻮﺍﻧﯿﺎ: ﺗﻌﻄﯿﻼﺕ ﺗﺎﺑﺴﺘﺎﻧﯽ) هم به ۳۷۸٫۲ میلیون دلار رسید.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.