فیلم Men in Black: International طی افتتاحیه سیاه پوش شد!

فیلم سینمایی Men in Black: International روز جمعه پا به گیشه گذاشت و طی افتتاحیه داخلی (سه روز نخست اکران) با استقبال سرد طرفداران MIB روبرو شد؛ در نتیجه این فیلم بدترین افتتاحیه فرانچایز خودش را رقم زد. شروع بکار فرانچایز Men in Black برمیگردد به سال ۱۹۹۷ میلادی، فیلمی که در زمان خودش حرف های زیادی برای گفتن داشت و ویل اسمیت را تبدیل به یک ستاره کرد. این فیلم علمی-تخیلی و کمدی-اکشن نقدهای خیلی خوبی را دریافت نمود و در گیشه بین المللی ۵۸۹٫۴ میلیون دلار فروخت، در حالی که با بودجه ۹۰ میلیون دلاری تولید شده بود. به دنبال این موفقیت، سونی دو ادامه برای MIB ساخت اما هیچکدام به اندازه قسمت اول موفق نبودند.

در گیشه داخلی نیز هر قسمت کمتر از قبلی فروخت، مثلا Men in Black II به فروش ۱۹۰٫۴ میلیون دلاری دست پیدا کرد اما MIB 3 فقط توانست ۱۷۹ میلیون دلار بفروشد. با توجه به محبوبیتی که این فرانچایز کسب کرد، کمپانی سونی به فکر یک ریبوت نرم افتاد، فیلمی که کریس همسورث را باری دیگر در کنار تسا تامپسون قرار داده است. این دو نفر در نقش یک جفت مامور سازمان MIB بازی می کنند که باید جهان را نجات دهد. البته متاسفانه نتیجه این همه هزینه و تلاش چیزی نبود که سونی انتظارش داشت. بعد از اینکه Men in Black: International بدترین امتیاز Rotten Tomatoes کل فرانچایز را کسب کرد، آمار فروش نیز خبر از اکرانی ناامیدکننده می دهد.

همچنین بخوانید | فیلم Uncharted سونی صاحب تاریخ اکران شد؛ با بازی تام هالند

طبق تازه ترین گزارش منتشر شده از سوی باکس آفیس، فیلم سینمایی Men in Black: International طی سه روز نخست اکران در ایالات متحده تنها ۲۸٫۵ میلیون دلار فروخت و بدترین افتتاحیه فرانچایز MIB را رقم زد. هر سه فیلم قبلی طی افتتاحیه خودشان بیشتر از ۵۰ میلیون دلار فروخته بودند، بنابراین International قرار است تبدیل به کم فروش فیلم مجموعه MIB هم شود؛ ظاهرا باکس آفیس این هفته فیلم جدید سونی را سیاه پوش کرده است.

Men in black 2019

فیلم جدید سونی با بودجه ۱۱۰ میلیون دلاری ساخته شده، پس برای اینکه تبدیل به یک عنوان موفق شود باید حداقل ۲۲۰ میلیون دلار بفروشد؛ که احتمالا می تواند این کار را انجام دهد. Men in Black طی افتتاحیه در ۳۶ کشور مختلف مجموعا توانست ۷۳٫۷ میلیون دلار بفروشد، بنابراین فروش بین المللی این فیلم بعد از سه روز به ۱۰۲ میلیون دلار رسیده است. فروش در چین طی این سه روز ۲۶٫۳ میلیون دلار بوده که فاصله چندان با فروش در ایالات متحده ندارد.

همچنین بخوانید | فاز تولید فیلم کمدی-اکشن Jumanji 3 به پایان رسید؛

فیلم Men in Black: International اکنون تبدیل به سومین عنوان بزرگ تابستان ۲۰۱۹ شده که برخلاف انتظار با فروش پایینی روبرو شده است؛ در کنار Godzilla: King of the Monsters (گودزیلا: پادشاه هیولاها) و Dark Phoenix (ققنوس تاریک). هر سه فیلم نقدهای بدی را دریافت کردند که بطور قطع بر روی عملکرد تجاری آنها تاثیر منفی گذاشته است، هر سه عنوان هم جزو فیلم های مهم فرانچایز خودشان هستند. خلاصه اینکه چراغ گیشه این روزها خیلی کم نور است، ولی این شرایط بزودی تغییر خواهد کرد.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.