گزارش باکس آفیس (5 تا 7 مرداد): Mission: Impossible 6 رکورد پنج قسمت قبلی را زد!

فیلم سینمایی Mission: Impossible – Fallout طی سه روز نخست اکران در ایالات متحده ۶۱٫۵ میلیون دلار فروخت که کمی از انتظارمان کمتر بوده اما با این حال یک رکورد در فرانچایز «ماموریت غیرممکن» محسوب می شود؛ پیش از این بزرگ ترین افتتاحیه در اختیار فیلم Mission: Impossible II با ۵۷٫۸ میلیون دلار قرار داشت که در سال ۲۰۰۰ اکران شده بود. Fallout همچنین توانست دومین افتتاحیه بزرگ کارنامه هنری تام کروز را رقم بزند، بزرگ ترین افتتاحیه با ۶۴٫۸ میلیون دلار در اختیار فیلم War of the Worlds (جنگ دنیاها) قرار دارد. با توجه به موقعیت فیلم، اینکه آخرین ﺑﻼﮎﺑﺎﺳﺘﺮ مهم تابستان ۲۰۱۸ است، و با توجه به اینکه همزمان مورد استقبال طرفداران و منتقدین قرار گرفته، انتظار داریم که تا پایان کار به فروش قابل توجه ای دست پیدا کند.

فیلم Fallout نه تنها بهترین نقدها را نسبت به پنج فیلم قبلی دریافت کرده (۹۷% در ﺭﺍﺗﻦ ﺗﻮﻣﯿﺘﻮﺯ و یک ۸۶ در ﻣﺘﺎﮐﺮﯾﺘﯿﮏ)، بلکه یک “A” از سوی ﺳﯿﻨﻤﺎﺳﮑﻮﺭ گرفته که حاصل رای مخاطبین افتتاحیه به فیلم است. طبق آمار ۵۵% از مخاطبین افتتاحیه مرد بوده اند، که این درصد برای Mission: Impossible – Rogue Nation اگر به یاد داشته باشید ۶۲ بود. باید اشاره کنیم که فیلم ۲۰۱۵ بعد از فروش ۵۵٫۵ میلیون دلاری طی افتتاحیه و دریافت یک “A-” از سوی ﺳﯿﻨﻤﺎﺳﮑﻮﺭ، گیشه را با مجموع فروش داخلی ۱۹۵ میلیون دلاری ترک کرد. یک عملکرد مشابه برای Fallout می تواند مجموع فروش داخلی این فیلم را در نهایت به ۲۱۵ میلیون دلار برساند.

همچنین بخوانید: کارگردان فیلم Venom برنامه هایی برای ساخت قسمت های بعدی دارد

در گیشه بین المللی، دو فیلم قبلی Mission نزدیک به ۷۰۰ میلیون دلار فروختند و Fallout نیز با توجه به شروع کار در ۳۶ کشور و کسب ۹۲ میلیون دلار طی سه روز اکران، به نظر می رسد که می تواند به فروش بالاتری هم دست پیدا کند. Fallout در افتتاحیه بین المللی خودش ۱۵۳٫۵ میلیون دلار فروخته است، اما Ghost Protocol یک افتتاحیه بین المللی ۱۳۱٫۵ را رقم زده بود.

Mission: Impossible 6

فیلم Mamma Mia! Here We Go Again (ﻣﺎﻣﺎ ﻣﯿﺎ! ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﺷﺮﻭﻉ ﮐﻨﯿﻢ) طی دومین تعطیلات آخرهفته اکران خودش با کاهش ۵۷ درصدی توانست ۱۵ میلیون دلار دیگر هم در ایالات متحده بفروشد که مجموع فروش داخلی فیلم را به رقم ۷۰ میلیون دلار رساند. برای تولید این فیلم ۷۵ میلیون دلار هزینه شده و مجموع فروش بین المللی آن بعد از ۱۰ روز نمایش به ۱۶۷٫۲ میلیون دلار رسیده است. قسمت قبلی Mamma Mia! که در سال ۲۰۰۸ اکران شد در افتتاحیه ۲۷ میلیون دلار فروخت و در نهایت مجموع فروش بین المللی آن به ۶۰۹٫۸ میلیون دلار رسید — Here We Go Again در افتتاحیه ۳۴٫۹ میلیون دلار فروخت.

همچنین بخوانید: قسمت نهم Star Wars آخرین فیلم در «حماسه ﺍﺳﮑﺎﯼﻭﺍﮐﺮ» است

فیلم سینمایی The Equalizer 2 (برابرساز) کمپانی سونی هفته گذشته صدرنشین نشین نتایج بود اما همانطور که انتظار داشتیم طی دومین تعطیلات آخرهفته اکران خودش با کاهش چشمگیر فروش روبرو شده است، با توجه به شروع اکران قسمت ششم Mission: Impossible که تمام توجه ها را به سمت خودش جذب کرده است. این فیلم با کاهش ۶۱ درصدی در دومین تعطیلات اکران ۱۴ میلیون دلار دیگر هم فروخت و مجموع فروش داخلی خودش را به ۶۵ میلیون دلار رساند، تنها بعد از ۱۰ روز نمایش که با توجه به بودجه تولید ۶۲ میلیون دلاری عدد خوبی به نظر می رسد. مجموع فروش بین المللی The Equalizer 2 هم اکنون به ۷۰٫۳ میلیون دلار رسیده است.

The Equalizer 2

انیمیشن Hotel Transylvania 3: Summer Vacation (ﻫﺘﻞ ﺗﺮﺍﻧﺴﯿﻠﻮﺍﻧﯿﺎ ۳ : ﺗﻌﻄﯿﻼﺕ ﺗﺎﺑﺴﺘﺎﻧﯽ) کمپانی سونی نیز طی سومین تعطیلات آخرهفته اکران خودش در ایالات متحده ۱۲٫۳ میلیون دلار فروخت و مجموع فروش داخلی خودش را بعد از ۱۷ روز نمایش به ۱۲۰ میلیون دلار رساند. مجموع فروش بین المللی این انیمیشن ۸۰ میلیون دلاری اکنون به ۲۸۴٫۲ میلیون دلار رسیده است، دو قسمت قبلی Hotel Transylvania به ترتیب گیشه را با مجموع فروش ۳۵۸٫۳ و ۴۷۳٫۲ میلیون دلاری ترک کرده بودند.

همچنین بخوانید: فیلم Green Lantern Corps چیزی را بازآفرینی می کند که طرفداران ﺩﯼﺳﯽ می دانند

جایگاه پنجم نتایج این هفته به انیمیشن Teen Titans Go! To the Movies (ﺗﺎﯾﺘﺎﻥﻫﺎﯼ ﻧﻮﺟﻮﺍﻥ ﺑﻪ ﺳﯿﻨﻤﺎ ﻣﯽﺁﯾﻨﺪ!) کمپانی وارنر بروس تعلق دارد که طی افتتاحیه آمریکایی خودش تنها ۱۰٫۵ میلیون دلار فروخت. برای تولید این فیلم اقتباسی از سریال Teen Titans Go! تنها ۱۰ میلیون دلار هزینه شده است. جهت مقایسه باید به انیمیشن Sherlock Gnomes اشاره کنیم که در افتتاحیه ۱۰٫۶ میلیون دلار فروخت اما برای تولید آن ۵۹ میلیون دلار هزینه شده بود. انیمیشن Teen Titans در خارج از خاک آمریکا نمایش چندان گسترده ای نداشت و تنها ۱ میلیون دلار فروخت.

فیلم سینمایی Ant-Man and the Wasp (ﻣﺮﺩ ﻣﻮﺭﭼﻪﺍﯼ ﻭ ﺯﻧﺒﻮﺭﮎ) مارول طی چهارمین تعطیلات آخرهفته اکران خودش ۸٫۴ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروش داخلی آن به ۱۸۳٫۲ میلیون دلار رسید — قسمت اول طی چهارمین تعطیلات آخرهفته اکران ۷٫۹ میلیون دلار فروخته بود که مجموع فروش داخلی آن به ۱۴۷٫۵ میلیون رسید. Ant-Man با عبور از Ant-Man و Thor اکنون در چارت آمریکا شانزدهیم فیلم پرفروش دنیای سینمایی مارول است. مجموع فروش بین المللی این فیلم اکنون به ۳۹۴٫۲ میلیون دلار رسیده؛ دیگر فیلم دیزنی Incredibles 2 طی هفتمین تعطیلات آخرهفته اکران خودش ۷٫۱ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروش داخلی آن به ۵۷۵ دلار رسید. مجموع فروش بین المللی این انیمیشن سینمایی اکنون به ۹۹۶ میلیون دلار رسیده است و فاصه چندان زیادی تا یک میلیارد دلاری شدن ندارد!


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.