دنیای سینمایی MonsterVerse شکست نخورده؛ اما زیاد موفق هم نبوده!

دنیای سینمایی MonsterVerse از زمان شروع بکارش تاکنون عملکرد چندان درخشانی نداشته، اما نمی توانیم آن را بعنوان یک فرانچایز شکست خورده در نظر بگیریم، حداقل هنوز نمی توانیم. MonsterVerse شباهت زیادی به دنیای سینمایی مارول ندارد، ولی خوشبختانه به مسیری که Dark Universe (دنیای هیولایی کمپانی یونیورسال) رفت پا نگذاشت. در این فرانچایز که متعلق به کمپانی وارنر بروس است، شاهد حضور هیولاهایی مشهور مثل گودزیلا و کیگ کونگ هستیم، اما شهرت آنها هنوز نتوانسته موفقیت مورد انتظار را برای MonsterVerse به ارمغان آورد.

این فرانچایز در سال ۲۰۱۴ و با فیلم تابستانی Godzilla شروع بکار کرد، که وارنر آن را با همکاری کمپانی Legendary تولید کرد. این فیلم توسط گرت ادواردز (جنگ ستارگان: یک سرکش) کارگردانی شده بود، و بعنوان دومین تلاش هالیوود در جهت به سینما آوردن گودزیلا، هیولای مشهور ژاپنی روی پرده رفت و برخلاف اولی تبدیل به یک موفقیت شد. این فیلم نقدهای خوبی را دریافت کرد و از نظر تجاری هم موفق بود، و این موفقیت تجاری و هنری یک فرصت برای MonsterVerse ایجاد کرد تا صاحب آینده ای درخشان شود.

همچنین بخوانید | بعد از شکست تجاری Dark Fate چه سرنوشتی در انتظار فرانچایز Terminator است؟

بعد از گودزیلا، کینگ کونگ هم پا به این دنیای سینمایی گذاشت و فیلمش که Kong: Skull Island (کونگ: جزیره جمجمه) نام داشت حتی از Godzilla 2014 هم موفق تر عمل کرد. باید اشاره کنیم که کمپانی Legendary مشغول کار بر روی یک فیلم برای کینگ کونگ بود، با همکاری Universal، اما در نهایت سراغ Warner Bros آمد تا بتواند کونگ و گودزیلا را در یک دنیای مشترک قرار دهد‌. در سال ۲۰۱۵ نیز وارنر تایید کرد که فیلمی تحت عنوان Godzilla vs. Kong در دست توسعه قرار دارد، بعنوان دومین فیلم تاریخ که در آن شاهد روبروی هم قرار گرفتن کونگ و گودزیلا خواهیم بود.

godzilla 2

دو سال بعد بطور رسمی تایید شد که این دنیای اشتراکی MonsterVerse نام دارد و سال بعد هم آخرین فیلم تایید شده این فرانچایز روی پرده می رود، اما آینده MonsterVerse اکنون در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. سومین فیلم این فرانچایز، Godzilla: King of the Monsters (گودزیلا: سلطان هیولاها)، قرار بود تبدیل به یک موفقیت بزرگ شود، اما خیلی ضعیف‌تر از انتظارها عمل کرد. این فیلم نقدهای نسبتا خوبی را دریافت کرد، اما در گیشه بین المللی فقط ۳۸۵٫۹ میلیون دلار فروخت، در حالی که با بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری تولید شده بود و باید حداقل ۴۰۰ میلیون می فروخت.

همچنین بخوانید | تاریخ اکران Godzilla vs. Kong تغییر کرد؛ پاییز ۲۰۲۰ اکران می شود

عملکرد ضعیف Godzilla: King of the Monsters در گیشه باعث نگرانی شد و این سوال را در ذهن ما ایجاد کرد که چه تاثیری بر روی وضعیت چهارمین فیلم فرانچایز خواهد گذاشت. تا اینکه اعلام شد Godzilla vs. Kong قرار است با تاخیر راهی گیشه شود، وارنر تصمیم گرفت این فیلم را هشت ماه دیرتر روی پرده برود. علت این تاخیر بطور رسمی اعلام نشده، اما حدس زده شده که علتش نگرانی استودیوها بوده، Warner Bros و Legendary می خواهند اطمینان حاصل کنند که Godzilla vs. Kong می تواند موفق شود. از طرفی، بعد از ۲۰۱۵ دیگر هیچ صحبتی در مورد آینده MonsterVerse نشده و اصلا معلوم نیست که چه سرنوشتی در انتظارش است، که همین نامعلومی می تواند دلیل خوبی برای نگران بودن باشد.

البته با وجود که King of the Monsters در گیشه شکست خورد، ما نمی توانیم از MonsterVerse بعنوان یک فرانچایز شکست خورده یاد کنیم؛ چون این دنیای اشتراکی در ابتدا با قدرت شروع بکار کرد و همین موفقیت های ابتدایی باعث شده تا هنوز کمی امید برای نجات MonsterVerse وجود داشته باشد. Godzilla نه تنها مورد پسند منتقدین قرار گرفت، بلکه ۵۲۴٫۹ میلیون دلار فروخت و تبدیل به یک موفقیت تجاری شد. سپس هم Kong: Skull Island با فروش ۵۶۶٫۶ میلیون دلاری خودش نشان داد که MonsterVerse می تواند موفق شود.
 

فیلمهای MonsterVerse

اوضاع تا قبل از راه رسیدن Godzilla: King of the Monsters خوب بود، اما بعد از آن شرایط بطور کل تغییر کرد. البته این فیلم کم فروخت، اما یک شکست تجاری برای وارنر نبود. نسخه DVD و Blu-ray فیلم های MonsterVerse خوشبختانه همیشه خوب می فروشد، و ظاهرا این بار قرار است فرانچایز را نجات دهد. نسخه خانگی Godzilla: King of the Monsters هم طبق گزارش ها فروش خوبی را تجربه کرده، و به همین علت بعنوان یک عنوان شکست خورده در نظر گرفته نمی شو‌د. با این حساب شاید شرایط MonsterVerse در حال حاضر خیلی خوب نباشد، ولی خیلی هم بد نیست و هنوز می تواند یک آینده درخشان داشته باشد.

همچنین بخوانید | فیلم جدید Superman: جی‌جی آبرامز هنوز مذاکره رسمی با وارنر بروس نداشته

فروش پایین Godzilla: King of the Monsters واقعا به MonsterVerse لطمه زد، شکی نداریم در این حقیقت، ولی هنوز امید وجود دارد و شاید Godzilla vs. Kong بتواند این فرانچایز را نجات دهد. این کراس‌اُور بزرگ اگر تبدیل به یک موفقیت تجاری شود، دنیای هیولایی وارنر می تواند پا به یک عصر جدید بگذارد و با تولید فیلم هایی جدید از پله های موفقیت بالا برود. ولی اگر Godzilla vs. Kong شکست بخورد، دیگر آینده ای برای MonsterVerse وجود نخواهد داشت و وارنر مجبور میشود این فرانچایز را کنار بگذارد.

پس آینده MonsterVerse بطور کل به این بستگی دارد که Godzilla vs. Kong خوب می فروشد یا بد، نقدهای خوبی دریافت می کند یا نه؛ ما هنوز نمی توانیم چیزی را پیش‌بینی کنیم، و فقط می توانیم امیدوار باشیم که رویارویی کونگ و گودزیلا طرفداران را به پای گیشه ها بکشاند. منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline