گزارش: Mulan اولین فیلم لایو-اکشن دیزنی است که با درجه سنی PG-13 اکران می‌شود

فیلم حماسی-فانتزی Mulan بازسازی لایو-اکشن یکی از انیمیشن‌های کلاسیک دیزنی با نامی مشابه است، اما برعکس بازسازی‌های لایو-اکشن قبلی دیزنی برداشت دقیقی از این انیمیشن نیست؛ اما یک تفاوت خیلی بزرگ‌تر هم بین Mulan و فیلم‌های لایو-اکشن قبلی این استودیو وجود دارد، که آن هم درجه سنی این اثر به شدت مورد انتظار است. فیلم پرهزینه و بزرگ «مولان» درجه سنی PG-13 را از سوی MPAA دریافت کرده است.

در بازسازی‌های قبلی دیزنی ما بیشتر شاهد حوادث جادویی یا رمانتیک بوده‌ایم، مثلا یک دختر وارد سرزمین عجایب می‌شود، دختری دیگر کفش زیبای خودش را در کاخ پادشاه جا می‌گذارد، یا یک دختر برای دیوی منزوی تبدیل به دلبر می‌شود. اما در این فیلم‌ها با دختری روبرو نشده‌ایم که بجای پدر خودش به جنگ برود و تبدیل به یک افسانه شود. در نتیجه، فیلم Mulan صحنات جنگی زیادی دارد، که نه تنها بودجه تولید آن را افزایش داده بلکه خشونت موجود در این صحنه‌ها باعث شده تا فیلم درجی سنی PG-13 دریافت کند.

همچنین بخوانید | فیلم لایو-اکشن «کارآگاه گجت» توسط دیزنی در حال توسعه است!

باید اشاره کنیم که همه بازسازی‌های دیزنی که قبل از Mulan ساخته شده‌اند با درجه سنی G روی پرده رفته‌اند، پس این اولین فیلم لایو-اکشن PG-13 دیزنی است. با توجه به سکانس‌های جنگی که مقداری خشونت درونشان وجود دارد، مبارزه‌های تن به تن و شمشیربازی‌های مرگبـار، چندان عجیب نیست که می‌شنویم Mulan با این درجه سنی روی پرده خواهد رفت. باید اشاره کنیم که «مولان» مهم‌ترین فیلم دیزنی در سال ۲۰۲۰ است که امید زیادی نسبت به موفقیت تجاری آن وجود دارد‌.

mulan 2020

فیلم سینمایی Mulan توسط نیکی کارو کارگردانی شده، که سال ۲۰۱۷ فیلم Anne with an E را از وی دیدیم، بودجه تولید این فیلم نیز ۱۵۰ میلیون دلار اعلام شده است. Mulan 2020 داستان شگفت‌انگیز دختری به نام هوآ مولان (با بازی Liu Yifei) را روایت می کند که از زندگی عادی خودش دست می‌کشد تا به خانواده و کشورش کمک کند، که وی را وارد یک ماجراجویی خطرناک می‌کند. وقتی که امپراطوری چین دستور می دهد از هر خانواده یک مرد باید وارد ارتش شود، او خود را بجای یک مرد جا می زند و نمی گذارد پدرش وارد ارتش امپراطوری شود. این تصمیم مولان را وارد سفری حماسی می‌کند که وی را تبدیل خواهد کرد به یک جنگجوی افتخار آفرین…، تا جایی که باعث افتخار کشور، خانواده و پدرش می‌شود.

همچنین بخوانید | فیلم لایو-اکشن «سفید برفی» بهار ۲۰۲۰ جلوی دوربین می رود؛ زیر نظر کارگردان Amazing Spider-Man

از ستارهای این فیلم می توانیم به لیو ییفئی (پادشاهی ممنوعه)، جت لی، دانی ین (مردی به نام ایپ)، گونگ لی (خاطرات یک گیشا)، جیسون اسکات لی (اژدها: داستان بروس لی)، Yoson An، تزی ما (ورود ۲۰۱۶) و جیمی وانگ (ویش دراگون) اشاره کنیم. فیلم سینمایی mulan قرار است در تاریخ ۲۷ مارس ۲۰۲۰ (مصادف با جمعه ۸ فروردین ۹۹) پا به گیشه بگذارد.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline