فیلم New Mutants چرا دوباره تاخیر خورد؟ سیمون کینبرگ علت را فاش کرد!

وقتی که صحبت از حضور مردان ایکس در دنیای سینمایی مارول می شود، با یک علامت سوال خیلی بزرگ روبرو می شویم، چون واقعا کسی در مورد سرنوشت این شخصیت ها صحبتی نمی کند. وقتی هم که در مورد آخرین فیلم های X-Men ساخته شده توسط کمپانی فاکس صحبت می کنیم، به یاد کلمه “تاخیر” می افتیم. مثلا، اولین تریلر از فیلم سینمایی The New Mutants (جهش‌یافته‌های جدید) در سال ۲۰۱۷ منتشر شد و اکران خود فیلم قرار بود از آوریل ۲۰۱۸ آغاز شود. اما حالا بیشتر از یک سال از تاریخ معین شده گذشته و هنوز هم خبری از این فیلم نیست.

طی این یک سال خبرهای ضد و نقیضی در رابطه با The New Mutants منتشر شد و بارها هم تاخیر خورد، تا اینکه تاریخ اکران ۳ آوریل ۲۰۲۰ را بدست آورد. اما واقعا چرا؟ چرا یک فیلم باید تا این اندازه تاخیر بخورد و اکرانش مدام به تعویق بیافتد؟ کاملا درست است که قضیه معامله فاکس و دیزنی در این اتفاق ها تاثیرگذار بوده، اما علت واقعی چیست؟ سیمون کینبرگ ﺗﻬﯿﻪﮐﻨﻨﺪﻩ مشهور فیلم های فرانچایز X-Men در این مورد روشنگری کرده است.

همچنین بخوانید | فیلم The New Mutants در ماه آوریل ۲۰۲۰ روی پرده می رود؛ با ۸ ماه تاخیر!

مدتها قبل گفته شده بود برای اینکه The New Mutants قابل اکران شود، نیاز به ریشوت یا ﻓﯿﻠﻢبرداری مجدد دارد؛ اما بعد از آن دیگر خبر دقیقی در این رابطه منتشر نشد. اما حالا، طبق ادعای آقای کینبرگ، تاخیر به وجود آمده دو علت خیلی روشن دارد. نخست اینکه قصد دارد ﻓﯿﻠﻢبرداری مجدد را آغاز کنند و طی این مدت در تلاش بودند تا دریابند که این ریشوت ها باید شامل چه چیزهایی باشد (کدام یک از صحنه ها دوباره باید ضبط شوند، یا چه صحنات جدیدی باید به فیلم اضافه شود). دومین چالش هم که باعث ایجاد تاخیرها شده، دوباره کنار هم قرار دادن بازیگران و عوامل پروژه بوده است.

فیلم New Mutants

وقتی که تاریخ اکران New Mutants از آوریل ۲۰۱۸ به آگوست ۲۰۱۹ تغییر کرد، ما شنیدیم که بخاطر همین ریشوت ها بوده است چون استودیو تصمیم گرفته بود تا فیلم فضای تاریک و ترسناک تری داشته باشد — با توجه به موفقیت چشمگیر فیلم های ترسناک طی چند سال اخیر، مخصوصا فیلم سینمایی IT (آن). اما ظاهرا شرایط لازم برای شروع ﻓﯿﻠﻢبرداری مجدد فراهم نشد و حالا هم که دیزنی حقوق این فیلم را در اختیار گرفته، و معلوم نیست چه برنامه ای برای آن دارد.

همچنین بخوانید | تاریخ اکران فیلم های دیزنی؛ از ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۷

آقای کینبرگ اعتراف کرد که مارول در برنامه ریزی برای تولید فیلم ها، تعیین بودجه و انتخاب زمان شروع تولید و … همیشه فوق العاده عمل می کند، اما آنها تا این اندازه هوشمند نبوده اند. دقیقا به همین خاطر هم فرانچایز X-men هیچوقت نتوانست به جایی که باید برسد، همین بی برنامه بودن هم باعث ایجاد تاخیرهای زیاد در تکمیل فیلم New Mutants شد. از طرفی، این فیلم بازیگرانی دارد که با وجود جوان بودن، درگیر پروژه های مختلفی هستند (از Game Of Thrones گرفته تا Stranger Things)، بنابراین دوباره گرد هم آوردن آنها کار بسیار سختی محسوب می شود. واقعا هم سخت بوده، اما بعد از مدتها قرار است امسال کنار هم قرار بگیرند، و آخرین فیلم مردان ایکس را تکمیل کنند.

فیلم سینمایی The New Mutants از تاریخ ۳ آوریل ۲۰۲۰ (مصادف با جمعه ۱۵ فروردین ۹۹) روی پرده خواهد رفت، امیدواریم دوباره تاخیر نخورد!


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline