باکس آفیس: The Nun اکنون ﭘﺮﻓﺮﻭﺵﺗﺮﯾﻦ فیلم فرانچایز «احضار» است!

قسمت اول The Conjuring (احضار) در سال ۲۰۱۳ پا به گیشه گذاشت، موفقیت های تجاری و هنری فیلم جیمز وان باعث شد که Conjuring تبدیل به یک فرانچایز مشهور شود. سپس شاهد تولید یک ﺍﺳﭙﯿﻦﺁﻑ تحت عنوان Annabelle (آنابل) بودیم. موفقیت های قسمت دوم The Conjuring و سپس Annabelle: Creation (آنابل: آفرینش) باعث شد تا پای دومین ﺍﺳﭙﯿﻦﺁﻑ هم به فرانچایز باز شود، فیلمی به نام The Nun (راهبه) که از همان ابتدا پیش بینی شده بود تبدیل به یک موفقیت بزرگ خواهد شد.

با در نظر گرفتن موفقیت هایی که چهار فیلم قبلی در گیشه کسب کرده بودند، پیش بینی شد که The Nun می تواند یک افتتاحیه آمریکایی ۴۰ تا حداکثر ۵۰ میلیون دلاری را رقم بزنـد. اما The Nun توانست پا فراتر بگذارد و در نتیجه طی سه روز نخست اکران در ایالات متحده ۵۳٫۸ میلیون دلار فروخت، یعنی در قدم اول رکورد بزرگ ترین افتتاحیه در فرانچایز Conjuring را شکست. افتتاحیه جهانی ۱۳۱ میلیون دلاری The Nun هم واقعا تحسین برانگیز بود و نشان داد که قرار است یک موفقیت جهانی را برای فرانچایز به ارمغان آورد.

همچنین بخوانید | مکینا گریس بازیگر Captain Marvel برای ایفای یک نقش کلیدی به Annabelle 3 پیوست

حال، ۳۱ روز از آغاز اکران جهانی The Nun گذشته و مجموع فروش داخلی آن به ۱۱۳٫۳ میلیون دلار رسیده، در خارج از خاک آمریکا هم تاکنون ۲۳۳٫۷ میلیون دلار فروخته است؛ یعنی فروش بین المللی ۳۴۷٫۰ میلیون دلاری. بد نیست اشاره کنیم The Conjuring که با ۱۳۷ میلیون دلار پرفروش ترین فیلم این فرانچایز در USA است، فروش داخلی آن در روز ۳۱م به ۱۲۷٫۸ میلیون رسیده بود، پس خیلی بعید است The Nun توان رقابت با این فیلم را داشته باشیم. اما عملکرد راهبه در خارج از وطنش واقعا بهتر بوده است، بطوری که تاکنون Conjuring 2 با ۳۲۰ میلیون دلار ﭘﺮﻓﺮﻭﺵﺗﺮﯾﻦ فیلم فرانچایز «احضار» بود اما این جایگاه حالا در اختیار Nun قرار دارد.

The nun 2018

فیلم سینمایی The Nun توسط کورین هاردی بر پایه یک ﻓﯿﻠﻢﻧﺎﻣﻪ ﻧﻮﺷﺘﻪٔ ﮔﺮﯼ ﺩﻭﺑﺮﻣﻦ (Annabelle 3) کارگردانی شده است. همانطور که در ابتدا اشاره کردیم این فیلم دومین ﺍﺳﭙﯿﻦﺁﻑ در فرانچایز The Conjuring می باشد، اولین Annabelle بود که تاکنون دو قسمت از آن ساخته شده و تولید قسمت سوم آن هم بزودی آغاز می شود، فیلم The Conjuring 3 هم انتظار داریم که سال آینده پا به فاز تولید بگذارد، در این میان شنیده این که فیلم Crooked Man نیز بعنوان سومین ﺍﺳﭙﯿﻦﺁﻑ در حال توسعه است.

همچنین بخوانید | فیلم ترسناک The Conjuring 3 صاحب یک کارگردان جدید شد؛ جیمز وان برای کارگردانی ﺑﺎﺯ ﻧﻤﯽﮔﺮﺩﺩ

وقایع فیلم سینمایی The Nun در سال ۱۹۵۲ به وقوع می پیوندد و به روایت داستان خاستگاه شیطانی به نام والاک می پردازد؛ وقتی یک راهبه جوان در یک کلیسای دور افتاده واقع در رومانی جان خودش را می گیرد، یک کشیش باتجربه به همراه یک تازه کار توسط واتیکان برای تحقیق فرستاده می شوند — تحقیقی با عواقبی ناخوشایند. این دو در کنار هم پرده از راز اهریمنی این اتفاق بر میدارند، امـا نه تنها جانشان بلکه ایمان و روح آنها هم در معرض خطر قرار می گیرد، با یک نیروی بدسگال در هیبت ﺭﺍﻫﺒﻪای شیطانی که نخستین بار در The Conjuring 2 آن را دیدیم روبرو می شوند…


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.