تکذیب شد؛ فرانچایز Planet of the Apes ریبوت نمی‌شود

چند روز قبـل بود که شنیدیم فیلم جدید Planet of the Apes (سیاره میمون‌ها) قرار است یک ریبوت باشد برای سه‌گانه اخیر این فرانچایز، اما وس بال کارگـردان این فیلم تایید کرده که قرار نیست چنین اتفاقی رخ دهد. ما در سال ۲۰۰۱ شاهد تولید فیلمی تحت عنوان Planet of the Apes به کارگردانی تیم برتون (آلیس در سرزمین عجایب) بودیم، فیلمی که از نظر تجاری موفق بود اما نقدهای بدی که دریافت کرد باعث شد ادامه آن توسط فاکس ساخته نشود‌‌. ده سال بعد Rise of the Planet of the Apes (ظهور سیاره میمون‌ها) توسط روپرت وایت ساخته شد و استارت یک سه‌گانه جدید را زد.

در این فیلم که یک پیش‌درآمد بود برای وقایع Planet of the Apes محصول ۱۹۶۸، اندی سرکیس شخصیتی به نام سزار را به تصویر کشید (بصورت موشن کپچر) و برای این نقش مورد تحسین قرار گرفت. موفقیت تجاری و هنری این فیلم شرایط را برای تولید دو فیلم بعدی که Dawn of the Planet of the Apes (طلوع سیاره میمون‌ها) و War for the Planet of the Apes (جنگ برای سیاره میمون‌ها) نام داشتند فراهم کرد. مت ریوز این فیلم‌ها را جلوی دوربین برد و آقای سرکیس (کارگردان Venom 2) ستاره اصلی آنها بود، که هر دو از نظر تجاری موفق بودند و نقدهای خوبی هم دریافت کردند.

همچنین بخوانید | دیزنی فیلم لایو-اکشن Rapunzel (راپونزل) را می‌سازد؛

این سه‌گانه خیلی طرفدار پیدا کرد، به همین دلیل وقتی حقوق فرانچایز «سیاره میمون‌ها» در اختیار دیزنی قرار گرفت این امید وجود داشت که توسعه آن زیر پرچم این استودیو ادامه پیدا کند؛ اما وقتی خبرگزاری‌ها اعلام کردند دیزنی قصد دارد این فرانچایز را ریبوت کند، بسیاری از طرفداران ناراحت شدند‌‌. ولی خوشبختانه آقای بال نسبت به این گزارش‌ها واکنش نشان داده و با انتشار یک توییت در صفحه رسمی توییتر خودش تایید کرده که فیلمش قرار نیست Planet of the Apes را ریبوت کند و میراث سزار به فراموشی سپرده نخواهد شد.

سیاره میمون‌ها

این خبر که بال مشغول کار بر روی ریبوت سه‌گانه Planet of the Apes نیست بدون شک باعث خوشحالی بسیاری از مردم می‌شود، چون این سه‌گانه جزو بهترین‌های سینماست و لایق ادامه پیدا کردن است. ریبوت کردن این مجموعه باعث می‌شود تا هر کاری که سازندگان و بازیگران سه فیلم اخیر Planet of the Apes انجام داده‌اند باطل شود، و این اتفاقی نیست که طرفداران مشتاق وقوع آن باشند. از طرفی، فیلم‌های قبلی بستری مناسب را برای عناوین بعدی فراهم کرده‌اند، بال نیز می‌تواند بجای خلق یک اثر کاملا جدید و تلاش برای ساخت فرانچایزی تازه، میراث سزار را ادامه دهد و حداقل طرفداران را خوشحال کند.

همچنین بخوانید | تریلر جدید The New Mutants منتشر شد؛ نگاهی تازه به جهش‌یافته‌های دیزنی

در فیلم Planet of the Apes 1968 ما می‌بینیم که میمون‌ها کنترل زمین را به دست می‌گیرند، ولی نمی‌دانیم که بین وقایع War For Planet of the Apes و فیلم ۱۹۶۸ چه اتفاق‌هایی رخ میدهد؛ ولی اگر بال قصد دارد یک ادامه برای War بسازد، این ابهام رفع خواهد شد. البته هنوز معلوم نیست که بال و دیزنی چه برنامه‌ای دارند، پس منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline