«غارتگر» با فروش 10.4 میلیونی در نخستین روز اکران «راهبه» را به چالش کشید!

با وجود اینکه جنجال آفرین بود و با نقدهای خیلی خوبی هم روبرو نـشد، فیلم سینمایی The Predator (غارتگر) به کارگردانی شین بلک توانست طی اولین روز اکران در ایالات متحده ۱۰٫۵ میلیون دلار بفروشد و از سد فیلم سینمایی The Nun (راهبه) که هشتمین روز اکران خودش را سپری می کرد بگذرد. با این حساب طی روز یکشنبه زمانی که نتایج باکس آفیس آخرهفته منتشر شود، ما نام فیلم جدید فرانچایز Predator را در صدر مشاهده خواهیم کرد.

طبق تازه ترین گزارش منتشر شده از سوی باکس آفیس، پیش بینی شده که فیلم سینمایی The Predator طی افتتاحیه ۲۶ میلیون دلار می فروشد؛ البته با توجه به اینکه طی نخستین روز اکران خودش در ایالات متحده ۱۰٫۴ میلیون دلار بدست آورده است، با در نظر گرفتن فروش ۲٫۵ میلیون دلاری در ﭘﯿﺶنمایش پنجشنبه شب. در روز جمعه، Predator توانست ۱۰٫۴ میلیون دلار بفروشد، فیلم The Nun (راهبه) نیز ۵٫۹ میلیون دلار فروخت و انتظار می رود که طی دومین تعطیلات آخرهفته اکران خودش فروش ۱۸٫۴ میلیون دلاری را تجربه کند.

جهت مقایسه بد نیست اشاره کنیم کـه آخرین فیلم از این مجموعه قبل از نسخه جدید تحت عنوان Predators در سال ۲۰۱۰ پا به گیشه گذاشت و طی افتتاحیه آمریکایی ۲۴٫۷ میلیون دلار فروخت؛ ایـن فیلم با بودجه ۴۰ میلیون دلاری ساخته شده بود و در نهایت گیشه را با مجموع فروش بین المللی ۱۲۷٫۳ میلیون دلاری ترک کرد. پس Predator جدید شروع قدرتمندتری نسبت به نسخه ۲۰۱۰ خواهد داشت، در نهایت می تواند بـه مجموع فروش بالاتری هم دست پیدا کند و اصلا بعید نیست.

همچنین بخوانید: فیلم The Predator در ﭘﯿﺶنمایش پنجشنب شب ۲٫۵ میلیون دلار شکار کرد!

باید اشاره کنیم کـه فیلم Predator جدید فقط نقدهای منفی دریافت نکرده و بسیاری از منتقدین و طرفداران آن را مورد تحسین قرار داده اند. بعضی اعتراف کرده اند که فیلم جدید از قسمت اول خیلی بهتر بوده، برخی دیگر نیز آن را بخاطر “یک بهم ریختی غیرقابل درک” مورد سرزنش قرار داده اند. با این حساب، The Predator از نظر هنری شکست خورده حساب نمی شود و برچسب موفق هم نمی توانیم بر روی آن بزنیم؛ حال باید ببینیم که از نظر تجاری چه عملکردی خواهد داشت.

این امید وجود دارد که The Predator به موفقیت های مورد انتظار برسد و استودیو برای تولید قسمت دوم آن چراغ سبز نشان دهد. تا این لحظه حرفی از ساخته شدن یا نشدن The Predator 2 به میان نیامده، ولی سازندگان در نظر دارند تا یک ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ بسـازنـد.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.