پایان فصل سوم Riverdale: از فاش شدن هویت واقعی شاه گارگویل تا سوزاندن کلاه جاگهد!

بعد از مدتها انتظار، زدن انواع حدس و گمان، در آخرین اپیزود از فصل سوم سریال Riverdale (ریوردیل) هویت واقعی گارگویل کینگ فاش شد: پنه لوپه بلاسم. در حالی که در اپیزود بیست و یکم گفته شد جیسون بلاسم برادر زنده یاد شریل گارگویل کینگ است، که ظاهرا به طریقی از قبر برخواسته، در نهایت حقیقت ماجرا فاش شد و واقعا گیج کننده بود!

خب، شاید پنه‌لوپه کسی باشد که پشت تمام این ماجراهای جی اند جی (G & G) بوده — هم در زمان حال و هم در گذشته و دوران کلوب نیمه شب — اما او کسی نبود که ماسک گارگویل را بر روی صورت خودش می زد و تبدیل به یک موجود ترسناک می شد. شخص پشت نقاب گارگویل کسی نبود بجز برادر بتی که چیک نام دارد و در فصل دوم Riverdale با وی آشنا شدیم، که تصور می کردیم توسط بلک هود (هال کوپر پدر بتی) کشته شده است؛ ولی در حقیقت هیچوقت مردنش را ندیدیم. در عوض، پنه‌لوپه برای اینکه پسر خودش جیسون را به زندگی بیاورد موهای چیک را رنگ زد، به او لباس های پسرش را پوشاند و حتی وی را جیسون صدا کرد — بطور کل بلاسم ها کمی مشکلات ذهنی دارند.

همچنین بخوانید | شبکه CW سریال Katy Keene ﺍﺳﭙﯿﻦﺁﻑ Riverdale را سفارش داد؛ اولین «کی آرت» رسمی

بدون شک یکی از غافلگیرکننده ترین وقایع پایانی فصل سوم Riverdale فاش شدن هویت واقعی گارگویل کینگ بود، که بلاخره باید فاش می شود. ولی داستان پنه‌لوپه هنوز به پایان نرسیده و با توجه به اینکه در انتها فرار کرد بعید نیست شاهد بازگشت او در فصل چهارم باشیم، و قطعا اگر بازگردد باز هم یک دردسر تازه را برای ریوردیل و بچه های شهر درست می کند، چون نتوانست انتقام نهایی خودش را بگیرد. داستان پنه‌لوپه به پایان نرسید، اما پرونده گارگویل و بلک هود که هر دو زیر سر پنه‌لوپه بلاسم بوده برای همیشه بسته شد.

گارگویل کینگ

یکی دیگر از غافلگیرکننده ترین وقایع پایانی فصل سوم Riverdale، صعود اعضای مزرعه بود که دقیقا نمی دانیم چه مفهومی دارد. اگر ساده به قضیه نگه کنیم، این می تواند به معنی فرار کردن ادگار و پیروان روان پریشش باشد، چون بعد از صعود ما دیدیم که معلوم شد مادر بتی خبرچین FBI بوده و آنها سالهاست که به دنبال ادگار اِوِرنِور هستند. بنابراین باید در فصل چهارم باری دیگر به این قضیه پرداخته شود، و حتی شاید ماجرای دستگیری اعضای مزرعه بخش مهمی از داستان فصل پیش رو باشد. از راه رسیدن چالرز، برادر مشترک بتی و چاگهد هم تایید می کند که این قضیه هنوز به پایان نرسیده است.

در کنار قضیه گارگویل و مزرعه، ماجراهای جدال ورونیکـا با پدرش هم جزو بخش های پراهمیت داستان فصل سوم بود که در پایان فصل هم به نتیجه خاصی نرسید. ورونیکا با کمک آرچی موفق شد پدرش را تحویل FBI دهد تا باقی عمرش را در زندان بگذارند، اما این پایان داستان هایرم لاج نبود و او هنوز برنامه های ویژه ای برای دخترش دارد. اولین حرکت هم پاپوش دوختن برای همسر خودش بود که دیدیم توسط FBI دستگیر شد، پس در فصل چهارم ورونیکا باید برای آزاد کردن مادرش تلاش کند. و البته هایرم همچنان بعنوان یک تهیید بزرگ باقی ماند؛

همچنین بخوانید | برنامه نمایش سریالهای شبکه The CW در پاییز ۲۰۱۹

اما نویسندگان Riverdale در صحنه پایانی باری دیگر بینندگان را غافلگیر کردند؛ با نمایش صحنه از وقایع آینده. در آخرین سکانس از فصل سوم، ما بتی و دوستان را دیدیم که در رستوران پاپ دور هم جمع شده اند و در حال بستن عهدی هستند که بر پایه آن باید طی آخرین سال دبیرستان از هر نوع مشکلی (قاتل های زنجیره ای و فرقه های عجیب) دور باشند، اما سپس یک صحنه از آینده به نمایش گذاشته می شود که تایید می کند هیچکدام از آنها نمی توانند به عهدی که بسته اند وفا کنند.

Riverdale

در صحنه خوفناک یاد شده ما بتی، ورونیکا و آرچی را می بینیم که با ظاهری کثیف درون جنگل دور آتش جمع شده اند، بدن هایشان خونی است و لباس هایشان را سوزانده اند، و البته کلاه جاگهد را می سوزانند، و عهد می بندند هر اتفاقی کـه افتاده را فراموش کنند، هر کدام به راه خودشان بروند و هرگز در مورد این شب صحبت کنند. بنابراین جای سوال پرسیدن دارد که دقیقا چه اتفاقی افتاده؟ چند حدس می توانیم بزنیم؛ شاید جاگهد مرده باشد و این قضیه به “ژن قاتل سریالی” موجود در خون بتی مرتبط باشد که خیلی بعید به نظر می رسد، شاید هم جاگهد مسئول مرگ کسی باشد و بعد از فرار کردن، بتی از همه می خواهد هر چیزی که دیده اند را فراموش کنند تا درگیر دردسر تازه ای نشود. و شاید هم…

در نهایت ما از یک چیز مطمئن هستیم؛ سال آخر دبیرستان قرار نیست طبق برنامه پیش برود!!


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

3 نظرات
 1. eli می گوید

  عاشق این سریالم…الان فصل چهارم قطعی شده یا نه؟

  1. آرش اسکندری می گوید

   بعله
   کاملا قطعیه

 2. کورش می گوید

  واقعا ممنون که منو از تاریکیه سوزوندن کلاه نجات دادی.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.