ریبوت Scream (جیغه) در حال توسعه است؛

بر پایه تازه ترین گزارش های منتشر شده، کمپانی Spyglass Media Group مشغول کار بر روی ریبوت سینمایی Scream (جیغ) می باشد. این مجموعه فیلم که توسط وس کریون و کوین ویلیامسون به ترتیب کارگردان و نویسنده خلق شده است، در ژانر اسلشر (slasher) شهرت بسیار زیادی دارد. تاکنون چهار فیلم در بستر این فرانچایز ساخته شده که مجموع فروش آنها به بیشتر از ۶۰۰ میلیون دلار می رسد، در حالی که بودجه تولید هر چهار فیلم با هم به ۱۰۰ میلیون دلار هم نمی رسد. بنابراین، Scream یک مجموعه فیلم بسیار موفق است که طی چند سال اخیر جای آن در میان عناوین ترسناک خالی بوده، ولی حالا زمانش رسیده تا به فکر احیای این فرانچایز مشهور و پرطرفدار باشند.

البته سریال آنتولوژی Scream از ۲۰۱۵ در حال پخش است و تاکنون هم سه فصل از آن روی آنتن رفته است، اما جریان این سریال با فیلم ها فرق دارد و ما آن را چیزی جدا از فیلم های این مجموعه در نظر می گیریم. چهار سال قبل وس کریون از دنیا رفت، ولی قبل از آن صحبت هایی در مورد ساختن Scream 5 به میان آمده بود، اما بعد از مرگ وی دیگر چیزی در این مورد نشنیدیم. نو کمبل (Skyscraper) که ستاره اصلی هر چهار فیلم Scream بوده، نیز همین سال قبل طـی صحبت های خودش اشاره کرد که با توجه به مرگ وس کریون خیلی بعید است قسمت پنجم هرگز ساخته شود. و خانم کمبل کاملا حق داشت، قسمت پنجمی در کار نیست ولی امکان باز راه اندازی این فرانچایز وجود دارد و همین حالا در حال اتفاق افتادن است.

همچنین بخوانید | آخرین اطلاعاتی که از فیلم ترسناک The Grudge 2020 داریم؛

حال، طبق تازه ترین گزارش های منتشر شده، کمپانی Spyglass این روزها مشغول کار بر روی ریبوت سینمایی Scream است. این کمپانی حقوق این مجموعه را از Dimension Films خریداری کرده است، خانه اصلی فرانچایز جیغ که بعد از اتهاماتی که به هاروی واینستین وارد شد با بحران ورشکستگی روبرو گشت. شایعه ها طی تابستان امسال ادعا کروه بودند که کمپانی Blumhouse قرار است ریبوت Scream را بسازد، ولی این شایعه خیلی زود تکذیب شد. اما حالا معلوم شده که جیغ در حال ریبوت شدن بوده فقط توسط افرادی متفاوت.

ریبوت Scream

با توجه به موفقیت چشمگیر فیلم های ترسناک طی چند سال اخیر، کمپانی های مختلف مشغول ریبوت کردن عناوین ترسناک قدیمی هستند، به امید اینکه از این بازار داغ استفاده کنند و سودی بدست آورند. مثلا همین کمپانی Spyglass قصد دارد مجموعه فیلم Hellraiser را احیا کند و دیوید اس. گویر (شوالیه تاریکی، مرد پولادین) هم بعنوان نویسنده فیلم جدید انتخاب شده، کمپانی Universal نیز ریبوت-ادامه Candyman به قلم جوردن پیل (برو بیرون، ما) را ژوئن بعدی روی پرده می برد، سونی هم چند ماه دیگر ریبوت The Grudge را به گیشه می رساند که اگر به موفقیت دست یابد می تواند یک فرانچایز جدید را آغاز کند.

همچنین بخوانید | تریلر رسمی فیلم The Invisible Man (مرد نامرئی)

فیلم Scream هنوز هم در لیست خوب های ژانر اسلشر قرار می گیرد، اما در زمان خودش که اواخر دهه ۹۰ بود حرف های بیشتری برای زدن داشت. ما در تکامل این روزهای ژانر ترس و مخصوصا سبک اسلشر را مدیون همین فیلم ها هستیم که الهام بخش فیلمسازان آینده شدند و تاثیر فراوانی بر روی سینما گذاشتند. و حالا هم Scream مانند بسیاری از دیگر فرانچایزهای مشهور قرار است ریبوت شود و مناسب با سلیقه مخاطبین نسل جدید به سینما بازگردد.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.