باکس آفیس: Shazam بدترین افتتاحیه ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺗﻮﺳﻌﻪﯾﺎﻓﺘﻪ ﺩﯼﺳﯽ را رقم میزند!

پیش بینی شده که فیلم سینمایی ابرقهرمانی Shazam (شزم) قرار است بدترین افتتاحیه را در میان فیلم های ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺗﻮﺳﻌﻪﯾﺎﻓﺘﻪ ﺩﯼﺳﯽ (DCEU) رقم بزند که خبری بد برای این فیلم محسوب می شود. حالا که پا به ۲۰۱۹ گذاشته ایم این دنیای اشتراکی پا به ششمین سال حیات خودش گذاشته است، کمپانی وارنر بروس طی این سال ها پستی و بلندی های زیادی را پشت سر گذاشت اما ۲۰۱۸ سال بزرگی برای آنها بود چونکه Aquaman (آکوامن) تبدیل به یک موفقیت خیلی خیلی بزرگ شد.

آینده برای این فرانچایز ابرقهرمانی خیلی روشن به نظر می رسد، ما بطور حدودی از فیلم های سه سال آینده DCEU باخبر هستیم و می توانیم انتظار موفقیت هایی بزرگ را داشته باشیم؛ در این میان بطور قطع قسمت دوم Wonder Woman و Aquaman جزو پیروزهای DCEU خواهند بود. اما Shazam فیلم بعدی این دنیای اشتراکی است و ظاهرا قرار نیست تبدیل به یک موفقیت بزرگ شود، حداقل در ایالات متحده.

همچنین بخوانید | اولین واکنش ها نسبت به Shazam 2019: یک فیلم درخشان و ﻓﻮﻕﺍﻟﻌﺎﺩﻩ ﺳﺮﮔﺮﻡ ﮐﻨﻨﺪﻩ!

این فیلم توسط دیوید اف. سنبرگ کارگردانی شده که وی را بیشتر بخاطر فیلم ترسناک Annabelle: Creation (آنابل: آفرینش) می شناسیم. در فیلم سینمایی Shazam با بیلی بتسون (Asher Angel) آشنا می شویم، یک بچه پرورشگاهی که توسط خانواده ای جدید به ﻓﺮﺯﻧﺪﺧﻮﺍﻧﺪﮔﯽ گرفته می شود و سپس یک روز در مترو با به یک جادوگر مرموز (Djimon Hounsou) برخورد می کند. بعد از آن، بیلی صاحب قدرتی می شود که به لطف آن کافیست فقط کلمه “شزم” را به زبان بیاورد تا تبدیل به یک ابرقهرمان بالغ (Zachary Levi) شود، که قدرتهای بسیار زیادی دارد.

با وجود اینکه شزم شخصیت پرطرفداری است، پیش بینی شده که فیلم سینمایی Shazam با ورود به گیشه های ایالات متحده طی سه روز نخست نمایش تنها می تواند ۴۰ میلیون دلار بفروشد که رقم چندان خوبی برای افتتاحیه یک فیلم ابرقهرمانی محسوب نمی شود. جهت مقایسه بد نیست اشاره کنیم که Aquaman که در ماه دسامبر ۲۰۱۸ پا به گیشه گذاشت طی افتتاحیه آمریکایی خودش ۶۷٫۸ میلیون دلار فروخت، Wonder Woman (زن شگفت انگیز) نیز در افتتاحیه سه روزه خود ۱۰۳٫۲ میلیون دلار فروختـه بود. در حالی که Batman V Superman: Dawn of Justice (بتمن در مقابل سوپرمن: طلوع عدالت) کار خودش را با رقم تحسین برانگیز ۱۶۶ میلیون دلاری آغاز نموده بود.

Shazam 2019

همانطور که اشاره کردیم Aquaman طی افتتاحیه آمریکایی خودش ۶۷٫۸ میلیون دلار فروخت که تا این لحظه حکم بدترین افتتاحیه ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺗﻮﺳﻌﻪﯾﺎﻓﺘﻪ ﺩﯼﺳﯽ را دارد، البته این فیلم تبدیل به پرفروش ترین عنوان در میان تمام فیلم های کمپانی ﺩﯼﺳﯽ شده است. حال اگر Shazam با یک افتتاحیه ۴۰ میلیون دلاری شروع بکار کند می توانـد رکورد بدترین افتتاحیهِ ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺗﻮﺳﻌﻪﯾﺎﻓﺘﻪ ﺩﯼﺳﯽ را در اختیار خودش بـگیرد. البته وقوع این اتفاق چندان غیرمنتظره نیست چون بسیاری از طرفداران DCEU با شزم بخوبی آشنا نیستند و او از معروفیت کمتری نسبت به دیگر ابرقهرمانان ﺩﯼﺳﯽ برخوردار است.

طبق گزارش تازه منتشر شده، فیلم سینمایی Shazam با بودجه ۸۰ میلیون دلاری ساخته شده، یعنی ده میلیون دلار کمتر از رقمی که پیش از این بعنوان بودجه فیلم اعلام شده بود؛ پس وارنر بروس و ﺩﯼﺳﯽ اصلا نگران شکست تجاری نیستند، چون Shazam اصلا نیازی ندارد حتما گیشه ها را مچاله کند و با یک فروش خیلی متوسط هم تبدیل به عنوانی سودآور خواهد شد. از طرفی، پیش بینی افتتاحیه ۴۰ میلیون دلاری ممکن است تبدیل به واقعیت نشود و ما شاهد عملکرد خیلی بهتری باشیم.

همچنین بخوانید | دومین تریلر Shazam منتشر شد؛ ﺟﺎﻟﺐﺗﺮﯾﻦ فیلم ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺳﯿﻨﻤﺎﯾﯽ ﺩﯼﺳﯽ!

بدون شک Shazam متفاوت ترین فیلم DCEU است و به لطف حال و هوای خنده دار، فضای شاد و خط داستانی مهیج خودش می تواند حکم یک اتفاق تازه را در این فرانچایز داشته باشد و تبدیل به یک الگو شود برای عناوین آینده. حال شاید فیلم پرفروشی نباشد، ولی این دلیل نمی شود که مورد تحسین قرار نگیرد.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.