باکس آفیس: آیا شزم توسط لیورونا نفرین خواهد شد؟

تا همین دو ماه قبل کسی نمی دانست که وقایع فیلم The Curse of La Llorona (نفرین لا ﻟﯿﻮﺭﻭﻧﺎ) در دنیای سینمایی احضار (Conjuring) اتفاق می افتد و واقعا هم نمی دانیم چرا برای فاش کردن این حقیقت تا این اندازه صبر کردند؛ اما در نهایت معلوم شد که این فیلم هم بخشی از دنیایی است که جیمز وان در سال ۲۰۱۳ با تولید فیلم سینمایی The Conjuring آن را خلق کرد. حال، افشای این حقیقت می تواند در گیشه کمک بزرگی برای فیلم The Curse of Llorona باشد.

اکران این فیلم ترسناک از تاریخ ۱۹ آوریل ۲۰۱۹ (مصادف با جمعه ۳۰ فروردین ۹۸) آغاز می شود، درست زمانی که فیلم ابرقهرمانی Shazam (شزم) مشغول پشت سر گذاشتن سومین تعطیلات آخرهفته اکران خودش است. به همین دلیل شاهد وقوع یک رقابت این دو فیلم خواهیم بود؛ پس باید از خومان بپرسیم که کدام یک پیروز این رقابت خواهند شد؟ خب، پیش بینی شده که Shazam طی سومین تعطیلات آخرهفته اکرانش در آمریکا حدود ۱۶ میلیون دلار می فروشد، برای فیلم جدید احضار هم یک افتتاحیه داخلی ۱۵ تا ۱۷ میلیون دلاری پیش بینی شده است. ولی چندان هم مهم نیست کدام یک بیشتر بفروشند چون هر دو فیلم توسط کمپانی New Line اکران می شوند و در نهایت این استودیو است که پیروز می گردد!

همچنین بخوانید | ﭘﺮﻓﺮﻭﺵﺗﺮﯾﻦ فیلم های سال ۲۰۱۹ (تا امروز)

باید اشاره کنیم که فیلم The Curse of La Llorona مستقیما بخشی از دنیای احضار نیست، شاید چشمگیرترین نقطه اشتراک آن با فیلم های این فرانچایز شخصیت پدر پِرز (با بازی Tony Amendola) باشد که در فیلم Annabelle (آنابل) محصول ۲۰۱۴ هم در این نقش ظاهر شده بود. از طرفی جیمز وان و گری دوبرمن (نویسنده The Nun و Annabelle) ﺗﻬﯿﻪﮐﻨﻨﺪﻩ های این فیلم هستند. البته یک دلیل قانع کننده وجود دارد که با استناد به آن متوجه می شویم ارتباط دقیقی بین The Curse of La Llorona و دنیای Conjuring وجود ندارد: تمام فیلم های این فرانچایز بر پایه پرونده های خانواده وارن ساخته شده اند — از طرفی، شاید The Curse of La Llorona اولین قدم برای فرانچایز احضار در جهت ورود به یک عصر جدید باشد، اولیـن قدم برای دور شدن از وارن ها.

The Curse of Llorona

فیلم ترسناک The Curse of La Llorona داستان آنا گارسیا (با بازی Linda Cardellini) را دنبال می کند؛ یک مددکار اجتماعیِ بیوه که مشغول بزرگ کردن بچه های خودش در شهر لس آنجلس طی سال ۱۹۷۳ می باشد، وقتی از او می خواهند تا یکی از پرونده های خودش را بررسی کند نشانه هایی از جنایت می یابد. هرچه عمیق تر می گردد، او شباهات های برجسته تری بین این مورد و حوادث فراطبیعی وحشتناکی که در پی شکار خانواده اش است کشف می کند. آنا از یک روحانی محلی کمک می گیرد، و متوجه می شود که لا ﻟﯿﻮﺭﻭﻧﺎ خودش را مثل کنه به او چشبانده و تا زمانی که بچه هایش را نگیرد بیخیال نمی شود. لا ﻟﯿﻮﺭﻭﻧﺎ که به نام زن گریان (Weeping Woman) هم شناخته می شود، یک روح مونث در فرهنگ عامه مکزیک است که بچه های خودش را از دست داده و سبب بداقبالی هر کسی که نزدیکش شود می گردد. در حالی که ﻟﯿﻮﺭﻭﻧﺎ در جستجوی آنهاست، او بچه های گمشده دیگر را می گیرد و صاحب آنـها می گردد…

همچنین بخوانید | دنیای احضار: فیلم The Nun 2 صاحب یک نویسنده شد

برای فیلم Breakthrough با نقش آفرینی ﮐﺮﯾﺴﯽ ﻣﺘﺰ و ﺗﻮﻓﺮ ﮔﺮﯾﺲ (Spider-man 3) محصول کمپانی دیزنی (که در پی قراردادش با کمپانی فاکس آن را به دست آورده) یک افتتاحیه آمریکایی ۱۳ تا ۱۷ میلیون دلاری پیش بینی شده است، از فیلم Little نیز انتظار داریم که طی دومین تعطیلات آخرهفته اکران ۱۱ میلیون دلار بفروشد. با این حساب، به احتمال زیاد The Curse of La Llorona صدرنشین نتایج باکس آفیس این آخرهفته می شود، Shazam هم در جایگاه دوم قرار می گیرد.


منبع: ددلاین

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

2 نظرات
 1. احمد عابدی استان مشهد - شهرستان تربت جام می گوید

  الان اکران شده لیونورنا نفرین شده

  1. Arash_sk2026
   Arash_sk2026 می گوید

   از جمعه شروع میشه دوست عزیز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.