باکس آفیس: Shazam با 53 میلیون دلار بدترین افتتاحیه DCEU را رقم زد!

همانطور که انتظار داشتیم، فیلم سینمایی Shazam (شزم) بدترین افتتاحیه ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺗﻮﺳﻌﻪﯾﺎﻓﺘﻪ ﺩﯼﺳﯽ (DCEU) را رقم زد، اما با این وجود شروع قدرتمندی را تجربه کرد. فیلم Justice League (لیگ عدالت) که در سال ۲۰۱۷ اکران شد یک شکست تجاری بزرگ برای Warner Bros بود، اما بعد از آن شانس به این استودیو رو کرد؛ فیلم Aquaman (آکوامن) به کارگردانی جیمز وان پا به گیشه گذاشت و نه تنها با نقدهای بسیار خوبی روبرو شد، بلکه توانست در گیشه بین المللی بیشتر از ۱ میلیارد دلار بفروشد و تبدیل شود به پرفروش ترین فیلم کمپانی DC films در طول تاریخ. حال چشم همه به Shazam دوخته شده تا به این جریان موفقیت ها ادامه دهد، با وجود اینکه نمی تواند فروش ۱ میلیاردی را تجربه کند در حد خودش عنوان موفقی است.

فیلم سینمایی Shazam در روز جمعه پا به سینماهای ایالات متحده گذاشت و طی سه روز نخست اکران [آخرهفته افتتاحیه] توانست ۵۳٫۴ میلیون دلار بفروشد. این فیلم با نقدهای بسیار خوبی از سوی منتقدین روبرو شده، طی افتتاحیه هم مورد تحسین طرفداران قرار گرفته؛ Shazam توانست یک “A” را از سوی CinemaScore دریافت کند که نشان می دهد به دل مخاطبین خودش نشسته است. با وجود اینکه عملکرد تجاری این فیلم فوق العاده نبوده، با توجه به بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری تولید آن واقعا خوب و قابل قبول محسوب می شود.

همچنین بخوانید | امتیاز راتِن تومِیتوز فیلم ابرقهرمانی Shazam فاش شد؛

در خارج از آمریکا، Shazam پا به سینماهای ۷۹ کشور مختلف گذاشت و طی سه روز نخست اکران ۱۰۹ میلیون دلار فروخت، ۳۰٫۹ میلیون دلار از این مبلغ حاصل نمایش در کشور چین است، بعد از آن مکزیک با ۶٫۲ میلیون دلار پرفروش ترین کشور بوده است؛ بعد از مکزیک هم انگلیس با ۵٫۳ میلیون دلار، روسیه با ۵٫۲ میلیون دلار، برزیل با ۵٫۱ میلیون دلار، اندونزی با ۴٫۱ میلیون دلار، کره جنوبی با ۳٫۹ میلیون دلار و … اکران در کشور ژاپن هم قرار است ۱۲ روز دیگر آغاز شود. ما انتظار داشتیم Shazam در خارج از وطن خودش عملکرد بهتری داشته باشد، اما ظاهرا نباید امیدوار باشیم که فروش خارج از خاک بتواند کمک بزرگی به این فیلم بکند. مجموع فروش بین المللی هم تاکنون ۱۵۸٫۸ میلیون دلار بوده است.

شزم 2019

با وجود اینکه Shazam بدترین افتتاحیه را در میان عناوین DCEU رقم زده است، سازندگان آن لازم نیست نگران شکست تجاری باشند. چون این فیلم نسبت به دیگر عناوین ابرقهرمانی با بودجه خیلی کمی (طبق اعلام باکس آفیس ۱۰۰ میلیون دلاری) تولید شده، پس اصلا نیازی ندارد میلیاردی شود تا بتواند پول خرج شده را به استودیو بازگرداند. تا این لحظه که حدود ۱۶۰ میلیون دلار فروخته، یعنی اگر بتواند ۴۰ میلیون دلار دیگر هم بفروشد تبدیل به یک فیلم سودآور خواهد شد. البته وارنر بروس بیشتر بر روی جنبه هنری Shazam حساب باز کرده و همین قضیه ممکن است در نهایت باعث شود تا به تولید قسمت دوم آن چراغ سبز نشان دهد.

همچنین بخوانید | تاریخ شروع اکران Aquaman 2 اعلام شد؛ آرتور کری بازمیگردد!

فیلم Shazam فعلا چند هفته ای برای یکه تازی وقت دارد و رقیب خاصی آن در گیشه تهدید نمی کند، اما بزودی Avengers: Endgame از راه می رسد و دیگر عناوین حاضر در گیشه باید خودشان را کنار بکشند، چون این فیلم قرار است بزرگ ترین افتتاحیه تاریخ سینمای جهان را رقم بزند و تبدیل به یکی از پرفروش ترین فیلم های تاریخ شود!! — پس وارنر بروس فعلا وقت برای پول درآوردن دارد.


منبع: باکس آفیس

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.