آخرین اطلاعاتی که از فصل پنجم سریال Sherlock داریم؛

اگر بخواهیم بهترین سریال های دنیا را به شما معرفی کنیم، بدون شک Sherlock در بالای لیست قرار دارد، سریالی معمامی و مهیج که چهارمین فصل آن در سال ۲۰۱۷ روی آنتن شبکه BBC رفت. با وجود اینکه پایان فصل چهارم می تواند یک پایان مناسب برای کل سریال باشد، امکان ساخته شدن فصل پنجم هنوز هم وجود دارد. Sherlock که شرلوک و شخصیت های مشهور رمان های Sherlock Holmes را به دنیای مدرن آورده از همان ابتدا با استقبال خوب مردم روبرو شد و بعنوان یکی از بهترین سریال های دنیا شناخته می شود.

در این سریال، بندیکت کامبربچ شخصیت شرلوک را به تصویر کشید و می توانیم ادعا کنیم که با همین نقش به شهرت رسید، مارتین فریمن هم در نقش دکتر جان واتسون، دوست و متحد همیشگی شرلوک بازی کرده. هر فصل از Sherlock دارای سه اپیزود ۶۰ دقیقه ای است، تمام آنها هم بر پایه داستان های نوشته شده توسط آرتور کانن دویل ساخته شده اند، البته این اقتباس ها هیچگاه خیلی دقیق نبوده اند. ولی در فصل چهارم نویسندگان خیلی آزادانـه عمل کردند و در طول فصل شاهد اشاره هایی به دیگر پرونده های شرلوک بودیم، همین فصل هم آسیبی جدی به کل سریال وارد کرد.

همچنین بخوانید | آخرین اطلاعاتی که از سریال Falcon & Winter Soldier داریم؛

با این وجود، طرفداران هنوز امیدوارند که شاهد تولید پنجمین فصل این سریال باشند و با وجود گذاشت ۲ سال امیدشان را از دست نداده اند. چون هنوز داستان های زیادی برای کاوش وجود دارد و Sherlock هم هیچوقت سریال کم بیننده ای نبوده، پس BBC می تواند فصل پنجم را بسازد، فقط به نظر می رسد که یک سری مانع خیلی بزرگی در مسیر انجام این کار وجود داشته باشد. به هر حال، در ادامه هر چیزی که در مورد فصل پنجم Sherlock می دانیم را در اختیار شما قرار می دهیم؛

فصل پنجم Sherlock ممکن است ساخته نشود

فصل پنجم Sherlock

با وجود اینکه مارک گیتیس، یکی از خالقین و بازیگران این سریال، در سال ۲۰۱۷ گفت که تمام افراد درگیر Sherlock — از بازیگران اصلی گرفته تا خودش و همکاران — به شدت مشتاق بازگشت برای فصل پنجم هستند، یک مانع بزرگ وجود دارد که امکان وقوع این اتفاق را کم می کند؛ مشغله کـاری بازیگران و عوامل این سریال.

همچنین بخوانید | سریال Killing Eve (کشتن ایو) برای فصل سوم تمدید شد؛

بندیکت کامبربچ که طی دو سال آینده درگیر پروژه های مختلفی خواهد بود، مهم ترین آن هم فیلم ترسناک Doctor Strange in the Multiverse of Madness (دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی) است که در سال ۲۰۲۱ پا به گیشه خواهد گذاشت و یکی از مهم ترین فیلم های فاز چهارم دنیای سینمایی مارول می باشد. مارتین فریمن نیز امسال مشغول پروژه The Operative و فیلم کمدی-رمانتیک Ode To Joy بوده است که هر دو تا قبل از پایان سال پا به گبشه می گذارند (البته The Operative بیست و چهارم جولای روی پرده رفت). مارک گیتیس و استیون موفات هم مشغول کار بر روی مینی-سریال Dracula هستند؛ پس هیچکدام نمی تواند برای جلوی دوربین بردن فصل پنجم Sherlock بازگردند.

تاریخ انتشار فصل پنجم این سریال

فصل پنجم شرلوک

حداقل تا سال ۲۰۲۱ غیرممکن است تمام بازیگران و عوامل درگیر سریال Sherlock بتوانند دوباره دور هم جمع شوند، پس در بهترین حالت ممکن، فصل پنجم می تواند برای انتشار در سال ۲۰۲۲ تولید شود. و البته اگر فصل پنجمی در کار باشد، زمان انتشار آن به برنامه نمایش دیگر سریال های شبکه BBC بستگی دارد، چون باید زمانی را انتخاب کنند که توجه مخاطبین را از دیگر نمایش ها دور نکند. پس اگر خوش شانس باشیم، بین ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ شاید بتوانیم فصل پنجم این سریال را تماشا کنیم؛ بـاز هم شاید.

داستان فصل پنجم سریال

سریال شرلوک

واقعا خیلی سخت است که بخواهیم حدسی در مورد داستان فصل پنجم بزنیم، مخصوصا با توجه به اینکه اصلا معلوم نیست ساخته خواهد شد یا نه، پس سرنخ دقیقی نداریم که بخواهیم طـبق آن حدس درستـی بزنیم. البته در پایان فصل چهارم دیدیم که شرلوک و واتسون به کاری که در انجام دادنش بهترین هستند بازگشتند؛ حل پرونده هایی که توسط کسانی که نیاز دارند برایشان آورده می شود، بجای اینکه خودشان را درگیر یک مسئله بزرگ کنند. در سکانس پایانی شاهد اشاره هایی به دیگر پرونده های شرلوک بودیم، که می توانند از یکی از آنها برای فصل پنجم استفاده کنند، پس فصل پنجم Sherlock می تواند به ریشه های سریال بازگردد و مانند فصل نخست یک کارآگاه و رفیقش را به نمایش بگذارد که مشغول کار بر روی پرونده های مختلف هستند.

همچنین بخوانید | گزارش: Doctor Strange 2 می تواند مهم ترین فیلم دنیای سینمایی مارول باشد!

پس، اگر BBC با تولید فصل پنجم Sherlock موافق باشد و چراغ سبز نشان دهد، فقط لازم است یک زمان مناسب برای بازگرداندن بازیگران و عوامل پروژه پیدا کنند و سپس استارت تولید را بزنند، ما نیز می توانیم امیدواریم باشیم که شرایط لازم بزودی فراهـم شود؛ ولی زیاد هم نباید امیدوار باشیم. در هر صورت، ما پیگیر اطلاعات تازه تر خواهیم بود…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.