ﺑﺮﺍﯾﺎﻥ ﮐِﯽ. ﻭﺍﻥ نگارش فیلم Silver Surfer (ﻣﻮﺝﺳﻮﺍﺭ ﻧﻘﺮﻩﺍﯼ) را آغاز کرده است

فاکس اکنون در حال توسعه تعدادی پروژه اقتباسی از کمیک های مارول است که تاکنون حتی نام بعضی از آنها را هم نشنیده ایم، و فیلم انفرادی Silver Surfer یکی از آنهاست که طبق شنیده ها خالق کمیک بوک های Runaways و Y: The Last Man ﺑﺮﺍﯾﺎﻥ ﮐِﯽ. ﻭﺍﻥ در حال نگارش آن می باشد. فیلمی که در آن قرار است شاهد حضور ﻣﻮﺝﺳﻮﺍﺭ ﻧﻘﺮﻩﺍﯼ باشیم که طرفداران کمیک های ﭼﻬﺎﺭ ﺷﮕﻔﺖﺍﻧﮕﯿﺰ ‏(The Fantastic Four) به شدت مشتاق تماشای آن هستند؛ بد نیست بدانید که استن لی ﻣﻮﺝﺳﻮﺍﺭ ﻧﻘﺮﻩﺍﯼ را “خردمندترین” شخصیت کمیک بوکی می داند که تاکنون بر رویشان کار کرده است. اگر به یاد داشته باشید در سال ۲۰۱۲ بود که شایعه ها خبر دادند مارول استودیوز در تلاش است که حقوق شخصیت سیلور و استادش ﮔﺎﻻﮐﺘﻮﺱ را در عوض حقوق فیلم Daredevil مبادله کند.

واضح است که خیلی چیزها تغییر کرده و Silver Surfer اکنون در حال پیوستن به ابرقهرمانان مارول در سینما است، البته به لطف معامله غریب الوقوع دیزنی و فاکس. این پروژه بخشی از کوشش پاینده کمپانی در جهت توسعه سریع دنیای سینمایی مارول خودش است، مانند فیلم ترسناک و مهیج New Mutants (ﺟﻬﺶﯾﺎﻓﺘﻪﻫﺎﯼ ﺟﺪﯾﺪ) و Multiple Man (ﻣﺮﺩ ﭼﻨﺪﮔﺎﻧﻪ) که اکنون در حال توسعه و تولید هستند. اینطور که به نظر می رسد قرارداد Disney/Fox باعث شده موتور فرانچایز سینمایی مارول با سرعت خیلی بیشتری کار کند، در حالی که تصور می شد باعث کاهش سرعت روند تولید فیلم ها می شود.

طبق گزارش تازه وبسایت هالیودد ریپورتر، کمپانی فاکس این روزها بیشتر از همیشه مشغول کار بر روی فیلم های مارولی می باشد. در واقع اکنون تعداد زیادی از فیلم های مارولی توسط کمپانی فاکس در حال تولید و توسعه هستند، فیلم هایی که تعدادشان بیشتر از همیشه است. این کمپانی حتی برنامه دارد که شش فیلم از فرانچایز X-Men را در سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ اکران کند، بـعد از اکران Deadpool 2 و X-Men: Dark Phoenix (مردان ایکس: ققنوس سیاه) که طی سال جاری پا به گیشه می گذارند. در میان پروژه هایی که فاکس ممکن است آنها را طی دو سال آینده به گیشه بیاورد، فیلمی به نام Silver Surfer هم دیده می شود که در واقع اولین فیلم انفرادی این شخصیت نام آشناست.

شخصیت ﻣﻮﺝﺳﻮﺍﺭ ﻧﻘﺮﻩﺍﯼ در سال ۱۹۹۶ توسط جک کربی افسانه ای خلق شد و اولین حضورش در سینما بواسطه فیلم لایو-اکشن Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (ﭼﻬﺎﺭ ﺷﮕﻔﺖﺍﻧﮕﯿﺰ: ﻗﯿﺎﻡ ﻣﻮﺝﺳﻮﺍﺭ ﻧﻘﺮﻩﺍﯼ) با نقش آفرینی ﺩﺍﮒ ﺟﻮﻧﺰ (The Shape of Water) بود. البته در این فیلم چندان خوب به شخصیت ﻣﻮﺝﺳﻮﺍﺭ ﻧﻘﺮﻩﺍﯼ و گذشته او پرداخته نشد، و بیشتر موجب آزردگی خاطر طرفدارانش گشت. بعد از آن بارها حرف ساخت یک فیلم برای این شخصیت به میان آمد.

ما در حال حاضر از چهار فیلم قطعی فاکس/مارول خبر داریم؛ قسمت دوم Deadpool، ققنوس سیاه مردان ایکس، New Mutants و همچنین Gambit؛ اما در این میان تعدادی پروژه دیگر هم وجود دارند که اکنون در مراحل مختلف توسعه هستند. گامبیت با نقش آفرینی ﭼﻨﯿﻨﮓ ﺗﯿﺘﻮﻡ (سوگند ۲۰۱۲) یکی از همین پروژه های در حال توسعه هست، یا فیلم انفرادی دکتر دوم (Doctor Doom) که سال گذشته طی همایش Comic-Con سن دیگو معرفی شد، فیلم انفرادی ﮐﯿﺘﯽ ﭘﺮﺍﯾﺪ (Kitty Pryde) از ﺑﺮﺍﯾﺎﻥ ﻣﺎﯾﮑﻞ ﺑِﻨﺪﯾﺲ و تیم میلر (Terminator 6)، فیلم سینمایی Multiple Man و نیز Silver Surfer (ﻣﻮﺝﺳﻮﺍﺭ ﻧﻘﺮﻩﺍﯼ) که توسط ﺑﺮﺍﯾﺎﻥ ﮐِﯽ. ﻭﺍﻥ نوشته شده، ﺍﺳﭙﯿﻦﺁﻑ X-Force که تولیدش اکتبر امسال آغاز می شود و همچنین ﺍﺳﭙﯿﻦﺁﻑ X-23، و فیلمی دیگر از مجموعه اصلی X-Men.

منتظر انتشار اطلاعات بیشتر درباره فیلم سینمایی Silver Surfer باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.