فیلم Solo: A Star Wars Story در ﭘﯿﺶنمایش پنجشنبه شب 14 میلیون دلار فروخت!

فیلم جدید Disney و Lucasfilm که Solo: A Star Wars Story (سولو: داستانی از جنگ ستارگان) نام دارد، پنجشنبه شب پا به سینماهای ایالات متحده گذاشت و طی ﭘﯿﺶنمایش خودش ۱۴ میلیون دلار فروخت. ما اکنون چند ماهی است که مدام نام هان سولو را می شنویم، دلیل آن هم تلاش کمپانی دیزنی برای تبلیغ فیلم جدیدش بوده، اما حالا Solo بطور رسمی پا به گیشه گذاشته و ظاهرا شروع خوبی داشته است.
 

طبق یک گزارش تازه منتشر شده از سوی وبسایت Variety، تازه ترین فیلم از فرانچایز پرطرفدار و مشهور Star Wars (جنگ ستارگان)، Solo که به روایت داستانی در مورد نسخه جوان هان سولوی معروف می پردازد، طی ﭘﯿﺶنمایش پنجشنبه شب اکرانش در آمریکای شمالی ۱۴٫۱ میلیون دلار فروخته است. پیش بینی شده که این فیلم. می تواند طی افتتاحیه چهار روزه خودش در آمریکا بین ۱۳۰ تا ۱۵۰ میلیون دلار بفروشد — در این صورت یک شروع خوب نصیبش خواهد شد. باید اشاره کنیم Thor: Ragnarok طی ﭘﯿﺶنمایش پنجشنبه شب ۱۴٫۵ میلیون دلار فروخته بود و در نهایت یک افتتاحیه سه روزه ۱۲۲٫۷ میلیون دلاری را رقم زد.

اینطور به نظر می رسد که Solo: A Star Wars Story قصد دارد به مسیر فیلم های اخیر Star Wars ادامه دارد و بر گیشه حکمرانی کند. فیلم Rogue One: A Star Wars Story که در سال ۲۰۱۶ پا به گیشه گذاشت، اولین فیلم انفرادی این فرانچایز بود و طی افتتاحیه خودش در ایالات متحده ۱۵۵ میلیون دلار فروخت، در نهایت تبدیل به یکی از فیلم های پرفروش سال شد. آخرین جدای (Star Wars: The Last Jedi) نیز با یک افتتاحیه آمریکایی ۲۲۰ میلیون دلاری کار خودش را شروع کرد و فروش بالایی را تجربه نمود.

اگر Solo بتواند فراتر از پیش بینی ها عمل کند، قطعا می تواند رکوردهای زیادی را بشکند و آنها را به نام خودش ثبت کند. ممکن است یکی از آنها رکورد “روز یادبود” باشد، که اکنون Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides محصول ۲۰۰۷ با فروش ۱۳۹٫۸ میلیون دلاری طی آخرهفته چهار روزه صاحب آن است. بنابراین فیلم انفرادی هان سولو برای رسیدن به موفقیت در حال حاضر تنها به طرفداران قدیمی و جدید جنگ ستارگان نیاز دارد.

همچنین بخوانید: اولین تریلر رسمی فیلم لایو-اکشن Christopher Robin دیزنی را اینجا تماشا کنید!

سولو: داستانی از جنگ ستارگان
امیلیا کلارک در Solo: A Star Wars Story

البته فیلم سینمایی Deadpool 2 که هفته گذشته پا به گذاشت می تواند بر روی اکران Solo: A Star Wars Story تاثیر بگذارد و مانع شکستن این رکورد شود. این فیلم در افتتاحیه ۱۲۵ میلیون دلار فروخت و اکنون بعد از یک هفته مجموع فروش داخلی آن به ۱۶۴٫۷ میلیون دلار رسیده است. پیش بینی شده که Deadpool 2 طی دومین تعطیلات آخرهفته اکران بین ۵۰ تا ۶۰ میلیون دلار دیگر در آمریکا خواهد فروخت، بنابراین Solo مجبور است سایه ددپول را بر روی خودش تحمل کند — جهت اطلاع: Deadpool 2 در ﭘﯿﺶنمایش پنجشنبه شب، هفته گذشته، حدود ۱۹ میلیون دلار فروخته بود. از طرفی پیش بینی شده Avengers: Infinity War طی پنجمین تعطیلات آخرهفته اکرانش در ایالات متحده ۲۰ میلیون دلار خواهد فروخت — البته نباید چندان نگران باشیم، چون فیلم های قبلی Star Wars ثابت کرده اند که در هر رقابتی پیروز هستند.

این فیلم توسط ﺭﺍﻥ ﻫﺎﻭﺍﺭﺩ (برنده جایزه اسکار و گلدن گلوب) کارگردانی شده، ﺟﺎﻧﺎﺗﺎﻥ ﮐﺴﺪﻥ و ﻻﺭﻧﺲ ﮐﺎﺳﺪﺍﻥ (ﺟﻨﮓ ﺳﺘﺎﺭﮔﺎﻥ: ﻧﯿﺮﻭ ﺑﺮﻣﯽﺧﯿﺰﺩ، ﺍﻣﭙﺮﺍﺗﻮﺭﯼ ﺿﺮﺑﻪ ﻣﯽﺯﻧﺪ) هـم نویسندگان آن هستند. اکران Solo اکنون در آمریکای شمالی و بسیاری از دیگر نقاط جهان آغاز شده است؛ بنابراین تا پایان روز یکشنبه معلوم می شود که Solo چقدر در جلب نظر طرفداران Star Wars موفق بوده است.

منبع: Variety

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline