فیلم سینمایی Solo دومین هفته اکرانش را ناامید کننده شروع کرد!

عملکرد ضعیف فیلم سینمایی Solo: A Star Wars Story همچنان ادامه دارد؛ این فیلم طی دومین تعطیلات آخرهفته اکران خودش در ایالات متحده با استقبال ضعیف طرفداران روبرو شد و در ضعیف بودن رکورد زد. از سال ۱۹۷۷ به بعد، Star Wars یکی از بزرگ ترین فرانچایزهای سینما بوده است، این سری فیلم همواره از نظری هنری و تجاری موفق عمل کرده، و قطعا تاثیر زیادی بر روی صنعت سینما داشته. اما کمپانی دیزنی با ساخت و سپس اکران فیلم سینمایی Solo نشان داد که برای هر بلندی، یک پستی هم وجود دارد؛ Solo: A Star Wars Story طی افتتاحیه چهار روزه خودش در ایالات متحده ۱۰۳ میلیون دلار فروخت و این آغاز سقوط آن بود.
 

پیش بینی شده بود که Solo بعد از شکست ابتدایی، می تواند طی دومین تعطیلات آخرهفته اکران خودش بیشتر از ۶۰ میلیون دلار در ایالات متحده بفروشد، اما در واقعیت اتفاق متفاوتی رخ داد. این فیلم طی تعطیلات این هفته با کاهش ۶۵ درصدی در فروش روبرو شد و یکی از ﮐﻢﻓﺮﻭﺵ ﺗﺮﯾﻦ دومین تعطیلات آخرهفته اکران در فرانچایز بزرگ جنگ ستارگان را رقم زد — که خبر بدی محسوب می شود.

طبق تازه ترین گزارش منتشر شده از سوی باکس آفیس، فیلم سینمایی Solo: A Star Wars Story از روز جمعه تا یکشنبه مجموعا ۲۹٫۲ میلیون دلار فروخت و مجموع فروش داخلی آن به ۱۴۸٫۸ میلیون دلار رسید. این رقم، در واقع کم ترین فروش طی دومین تعطیلات اکران میان فیلم های Star Wars بعد از ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ اصلی بوده است — Return of the Jedi که در ماه ژوئن سال ۱۹۸۳ پا به گیشه گذاشت، طی دومین تعطیلاتش ۱۷٫۲ میلیون دلار فروخته بود. حال دیگر امید چندانی برای موفقیت Solo وجود ندارد و بعید به نظر می رسد که بتواند طی اکران به سود برسد.

همچنین بخوانید: جولیان دنیسون ستاره Deadpool 2 به Godzilla vs. Kong پیوست

سولو: داستانی از جنگ ستارگان

طبق شنیده ها، به نظر می رسد که تولید فیلم Solo با توجه به بزرگی فیلم و ریشات های صورت گرفته، برای استودیو حداقل ۲۵۰ میلیون دلار هزینه داشته است. رقم پیش بینی شده برای تولید این فیلم در ابتدا ۱۲۵ میلیون دلار بود، اما با خروج کارگردان های اصلی، فیل لرد و کریس میلر (The Lego Movie) آن هم زمانی که تنها سه هفته تا به پایان رسدن تصویربرداری باقی مانده بود، باعث شد که استودیو ﺭﺍﻥ ﻫﺎﻭﺍﺭﺩ (Rush) را برای به اتمام رساندن کار انتخاب کند، او نیز تعداد زیادی از صحنات را دوباره جلوی دوربین برد و بواسطه این ریشات های انبوه، بودجه ۱۲۵ میلیون دلاری تعیین شده برای فیلم تا ۲۵۰ میلیون دلار و حتی بیشتر افزایش یافت!!

منبع: باکس آفیس

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline