فیلم Solo: A Star Wars Story در روز افتتاحیه کمتر از Rogue One فروخت!

در یک اتفاق غافلگیرکننده، فیلم سینمایی Solo: A Star Wars Story طی روز نخست اکرانش در آمریکای شمالی نتوانست طبق انتظار عمل کند، بطوری که فروش آن حتی از فیلم Rogue One محصول ۲۰۱۶ هم کمتر بوده است. وقتی که این پروژه برای نخستین بار حدود سه سال قبل معرفی شد، طرفداران نسبت به موفقیت آن شک داشتند. هر چند، به لطف فعالیت های بازاریابی دیزنی طی هفته های اخیر باعث شد که نظرات بیشتری به سمت این فیلم جلب شود؛ بطوری که پیش بینی شد طی افتتاحیه چهار روزه خودش در ایالات متحده می تواند تا ۱۷۰ میلیون دلار بفروشد.
  

وقتی که اعلام شد Solo طی ﭘﯿﺶنمایش پنجشنبه شب در آمریکا ۱۴٫۱ میلیون دلار فروخته، یقین پیدا کردیم که پیش بینی اخیر قرار است به حقیقت بپیوندد، اما ظاهرا اوضاع قرار نیست طبق انتظار ما پیش برود. تازه ترین ﭘﯿﺶ ﺑﯿﻨﯽها تایید می کنند که فیلم جدید فرانچایز Star Wars طی اولین تعطیلات آخرهفته اکران خودش در USA بین ۱۰۵ تا ۱۱۵ میلیون دلار خواهد فروخت؛ حال فروش فیلم طی اولین روز اکران تاییدی برای پیش بینی جدید است.

طبق گزارش تازه باکس آفیس، فیلم سینمایی Solo طی اولین روز اکرانش در ایالات متحده ۳۵٫۶ میلیون دلار فروخته است. این رقم در میان فیلم های Star Wars خیلی کم به نظر می رسد، که گویای خبری بد برای فیلم است. فیلم The Force Awakens با فروش ۱۱۹٫۱ میلیون دلاری طی اولین روز اکران و The Last Jedi با فروش ۱۰۴٫۶ میلیون دلاری رکوردهای فرانچایز را در اختیار دارند، اما Solo در روز نخست حتی از Rogue One هم کمتر فروخته است.

فیلم سینمایی Rogue One: A Star Wars Story در سال ۲۰۱۶ پا به گیشه گذاشت و طی روز نخست اکران ۷۱ میلیون دلار فروخت. حال این وضعیت به ضرر Solo تمام خواهد شد، مخصوصا با توجه به اینکه گفته شده برای تولید آن بیشتر از ۲۵۰ میلیون دلار هزینه شده است. در حالی که انتظار نمی رود این فیلم در گیشه های آمریکای شمالی با استقبال فراوانی روبرو شود، یک افتتاحیه بین المللی مثبت ۳۰۰ میلیون دلاری برای این آن پیش بینی شده است.

همچنین بخوانید: کریستوفر رابین و رفقای قدیمی در پوستر جدید فیلم Christopher Robin دیزنی

Solo 2017

در حال حاضر Solo در مسیر رسیدن به یک افتتاحیه پرفروش، باید با دو فیلم Avengers: Infinity War و Deadpool 2 روبرو شود که هر دو از بزرگ ترین عناوین امسال هستند. البته Solo در همین ابتدای مسیر با واکنش های مثبتی از سوی طرفداران روبرو شده و شاید در هفته های بعدی به موفقیت بیشتری دست یابد.

در واقع هیچکس انتظار ندارد که فیلم Solo بتواند مانند The Force Awakens یا The Last Jedi در افتتاحیه بیشتر از ۲۰۰ میلیون دلار بفروشد، اما برای تاکنون اینطور تصور می شد که حداقل بتواند در حد Rogue One عمل کند. این فیلم که طی زمستان پا به گذاشت (روزهای پایانی سال ۲۰۱۶) در افتتاحیه ۱۵۵ میلیون دلار فروخت، ولی فروش فیلم انفرادی هان سولو طی روز نخست اکران، نشان داد که قرار نیست چنین اتفاقی بیافتد.

این فیلم توسط ﺭﺍﻥ ﻫﺎﻭﺍﺭﺩ (برنده جایزه اسکار و گلدن گلوب) کارگردانی شده، ﺟﺎﻧﺎﺗﺎﻥ ﮐﺴﺪﻥ و ﻻﺭﻧﺲ ﮐﺎﺳﺪﺍﻥ (ﺟﻨﮓ ﺳﺘﺎﺭﮔﺎﻥ: ﻧﯿﺮﻭ ﺑﺮﻣﯽﺧﯿﺰﺩ، ﺍﻣﭙﺮﺍﺗﻮﺭﯼ ﺿﺮﺑﻪ ﻣﯽﺯﻧﺪ) هـم نویسندگان آن هستند. اکران Solo اکنون در آمریکای شمالی و بسیاری از دیگر نقاط جهان آغاز شده است…

منبع: باکس آفیس

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline