تولید فیلم Sonic the Hedgehog چقدر هزینه داشته و چقدر باید بفروشد؟

فیلم سینمایی Sonic the Hedgehog (سونیک خارپشت) یکی از مورد انتظارترین عناوین ۲۰۲۰ است که بزودی راهی گیشه می‌شود، اما به نظر شما تولید این فیلم چقدر هزینه داشته است؟ در هالیوود، وقتی که صحبت از ساخت یک فیلم بر اساس بازی‌های کامپیوتری می‌شود، اولین چیزی که به ذهن آدم خطور می‌کند شکست تجاری و هنری است، چون طی چند دهه گذشته فیلم‌های زیادی بر پایه بازی‌ها ساخته شدند و شکست خوردند. اما در میان این شکست‌ها، گاهی یک پیروزی هم به دست می‌آید؛ مثلا فیلم Detective Pikachu (کارآگاه پیکاچو) که سال قبل پا به گیشه گذاشت و توانست ۴۳۳ میلیون دلار بفروشد، که فروش مورد انتظار نبود اما همین که شکست نخورد کافی به نظر می‌رسد — این فیلم از نظر هنری هم موفق بود.‌
 

حال پارامونت انتظار دارد سونیک هم در سینما موفقیت کسب کند، و تا شاید شرایط لازم برای خلق یک فرانچایز جدید فراهم شود. باید اشاره کنیم که این استودیو‌ طی یک سال گذشته به لطف فیلم‌های Gemini Man (مرد دوپیکر)، Terminator: Dark Fate (نابودگر: سرنوشت تاریک) و The Rhythm Section پول خیلی زیادی را از دست داده، حال امید پارامونت به Sonic the Hedgehog است تا بعد از چند شکست پیاپی یک موفقیت قابل توجه را برایش به ارمغان آورد. یکی از روش‌هایی که استودیوهای تولید فیلم از آن برای بالا بردن شانس موفقیت تجاری فیلم‌های خود استفاده می‌کنند، کاهش هزینه تولید آنهاست، و این کاری است که پارامونت تلاش کرده در رابطه با فیلم لایو-اکشن سونیک انجام دهد.

همچنین بخوانید | باکس آفیس: برای Sonic the Hedgehog یک افتتاحیه بزرگ پیش‌بینی شده

طبق تازه‌ترین گزارش‌ها، فیلم سینمایی Sonic the Hedgehog با بودجه ۸۵ میلیون دلاری تولید شده، که خیلی کم‌تر از بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری فیلم Detective Pikachu است؛ حتی کمتر از بودجه‌های ۱۳۸ و ۱۵۷ میلیون دلاری دو فیلم شکست‌خورده Gemini Man و Dark Fate.‌ طراحی مجدد شخصیت سونیک ۵ میلیون دلار به بودجه Sonic the Hedgehog اضافه کرد، اما با این وجود تولیدش هزینه چندان زیادی نداشته که نشان می‌دهد پارامونت این بار با احتیاط گام برداشته است.

سونیک خارپشت

فیلم سونیک برای اینکه تبدیل به یک موفقیت تجاری شود، باید حداقل ۱۷۰ میلیون دلار در گیشه بین المللی بفروشد؛ که طبق پیش‌بینی باکس آفیس، این فیلم بـا یک افتتاحیه آمریکایی ۴۰ تا ۴۵ میلیون دلاری شروع بکار خواهـد کرد، که بر پایه آن می‌توانیم بگوییم Sonic the Hedgehog به احتمال خیلی خیلی زیاد از نظر تجاری موفق خواهد بود. انیمیشن Onward محصول کمپانی پیکسار قرار است اوایل ماه مارس راهی گیشه شود، تا قبل از شروع اکران این انیمیشن، فیلم Sonic the Hedgehog در گیشه رقیب قدرتمندی نخواهد داشت پس می‌تواند به راحتی فروش مورد انتظار را کسب کند. در این میان، بودجه تولید کم فیلم باعث شده تا نگرانی خاصی نسبت به شکست تجاری احتمالی آن وجود نداشته باشد، پارامونت این بار تصمیمی هوشمندانه گرفته و بطور قطع نتیجه خوبی برایش خواهد داشت.

همچنین بخوانید | تریلر و پوستر رسمی فیلم Sonic the Hedgehog: طراحی جدید سونیک

با توجه‌ به اینکه Sonic the Hedgehog با بودجه زیر ۱۰۰ میلیون دلاری تولید شده، نیازی نیست حتما رکوردشکنی کند تا تبدیل به یک موفقیت تجاری شود. درست مثل Birds of Prey (پرندگان شکاری) که تولیدش حدود ۸۶ میلیون دلار هزینه داشته و با وجود اینکه خیلی ضعیف شروع کرد و طی افتتاحیه بین المللی ۸۰ میلیون دلار هم نفروخت، قرار نیست ضرر مالی روی دست استودیوی خودش (برادران وارنر) بگذارد. البته وضعیت فیلم سونیک خیلی بهتر است و اگر همه چیز طبق انتظار پیش برود یکی از عناوین موفق ۲۰۲۰ خواهد بود، مخصوصا اگر طی افتتاحیه واکنش‌های خوبی هم از سوی مخاطبین دریافت کند.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline