باکس آفیس: فروش Sonic the Hedgehog از مرز ۳۰۰ میلیون دلار عبور کرد

کمپانی پارامونت (Paramount) بعد از پشت سر گذاشتن چند شکست تجاری و رفتن زیر بار ضرری چند صد میلیون دلاری، با Sonic the Hedgehog (سونیک خارپشت) طعم واقعی پیروزی را چشید؛ این فیلم طی افتتاحیه با استقبال گرم طرفداران روبرو شد و طی هفته های بعد هم خوب فروخت، حال با وجود اینکه سینما وضعیت چندان مناسبی ندارد و در بسیاری از کشورها مردم دیگر به سینما نمی‌روند، فیلم سینمایی سونیک توانسته به فروشی مناسب دست پیـدا کند.

امتیاز ۶۴ درصدی راتن تومیتوز Sonic the Hedgehog نشان می‌دهد که از نظر هنری مورد توجه منتقدین قرار گرفته، امتیاز ۹۳ درصدی مخاطبین در وبگاه راتن تومیتوز هم گویای این حقیقت است که مورد پسند مخاطبین قرار گرفته. این اثر اقتباسی که بر پایه یک بازی خیلی مشهور ساخته شده، کار خودش در ایالات متحده را با افتتاحیه ۵۸ میلیون دلاری شروع کرد، که شروعی قدرتمند برای این فیلم محسوب می‌گردد. البته، از آنجا که فیلم Sonic با بودجه ۸۵ میلیون دلاری ساخته شده، از ابتدا نگرانی زیادی در مورد شکست تجاری احتمالی آن وجود نداشته است.

همچنین بخوانید | فیلم فانتزی-اکشن Monster Hunter صاحب دو‌ پوستر جدید شد؛

حال، مجموع فروش Sonic the Hedgehog در ایالات متحده به ۱۴۳٫۲ میلیون دلار رسیده، که آن را پشت سر Detective Pikachu (کارآگاه پیکاچو) قرار داده، فیلمی که با بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری ساخته شد و در آمریکا مجموعا ۱۴۴.۱ میلیون دلار فروخت. فیلم Sonic بدون شک در وطن خودش بیشتر از Pikachu می‌فروشد، که در این صورت تبدیل خواهد شد به پرفروش‌ترین فیلم ساخته شده بر اساس بازی‌ها در ایالات متحده، که جایگاه قابل توجه‌ای محسوب می‌گردد. با این حساب، می‌توانیم بگوییم که پارامونت بعد از مدتها تلاش و جستجو، بلاخره برگ برنده خودش را پیدا کرده است.

Sonic the Hedgehog

فیلم Sonic به لطف فروش مناسبش در خاک آمریکا، حالا از دیگر عناوین این ژانر سبقت گرفته است؛ از Lara Croft: Tomb Raider (لارا کرافت: مهاجم مقبره) با فروش ۱۳۱.۲ میلیون دلاری که آنجلینا جولی ستاره آن بود، از The Angry Birds Movie (پرندگان خشمگین) با فروش ۱۰۷.۵ میلیون دلاری‌اش که جزو محصولات جالب سونی بود و همچنین از Rampage (رمپیج) با فروش ۱۰۱ میلیون دلاری، یک فیلم هیولایی نچندان جالب با نقش آفرینی دواین جانسون. در حال حاضر، Detective Pikachu محصول برادران وارنر (WB) تنها فیلمی است که جلوی Sonic the Hedgehog را برای تبدیل شدن به موفق‌ترین فیلم ساخته شده بر پایه بازی‌های ویدیویی در آمریکا گرفته است.

همچنین بخوانید | اطلاعاتی تازه از فیلم Tomb Raider 2 (که ۲۰۲۱ اکران می‌شود)

مجموع فروش بین المللی Sonic the Hedgehog هم اکنون به ۳۰۲ میلیون دلار رسیده است، پس هنوز فاصله زیادی تا Detective Pikachu دارد که در مجموع ۴۳۳ میلیون دلار فروخته بود، و خیلی بعید است بتواند به چنین فروشی دست پیدا کند. فیلم سینمایی Rampage هم کار خودش را با مجموع فروش ۴۲۸ میلیون دلاری به پایان رساند، Angry Birds نیز در باکس آفیس بین المللی ۳۵۲ میلیون دلار فروخته بود. اما سونیک از Tomb Raider (مهاجم مقبره) جلو زده، فیلمی که در مجموع توانست ۲۷۴ میلیون دلار بفروشد و خیلی موفق عمل نکرد.

شرایط سینما این روزها اصلا خوب نیست، اما با این وجود Sonic the Hedgehog خیلی خوب فروخته، و پارامونت نیز به احتمال قوی مشغول کار بر روی ادامه آن است؛ پس، منتظر انتشار گزارش های بیشتر و جالب‌تر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline