سونی مشغول توسعه 5 تا 6 سریال لایو-اکشن در بستر دنیای Spider-Man است؛

کمپانی سونی پیکچرز تایید کرد که در حال توسعه ۵ تا ۶ سریال هستند که وقایع آنها در دنیای Spider-Man اتفاق می افتد. همانطور که خبر دارید، سونی حقوق سینمایی و تلویزیونی مرد عنکبوتی و دنیای این شخصیت را چند دهه قبل به دست آورد، اما در سال ۲۰۱۴ قراردادی با مارول استودیوز بست که بواسطه آن اجازه ریبوت فرانچایز Spider-Man و حضور این شخصیت در دنیای سینمایی مارول (MCU) را داد. اما حالا که این قرارداد به پایان رسیده و به نظر قرار هم نیست تمدید شود، سونی نیز شروع کرده به افشا کردن اطلاعاتی از برنامه هایش برای آینده.

حالا که مرد عنکبوتی بطور رسمی از دنیای سینمایی مارول جدا شده، سونی قصد دارد این شخصیت (با بازی تام هالند) را وارد دنیای فیلم Venom بکند. این فیلم با هدف استارت زدن یک دنیای اشتراکی تولید شد، و چون به موفقیت دست یافت، سونی از این به بعد در جهت گسترش این فرانچایز جدید تلاش می کند. حال، این استودیو خط های داستانی بیشتری را مورد اقتباس قرار می دهد و برای شخصیت های مشهور دنیای Spider-Man فیلم می سازد. البته این پایان برنامه های سونی برای کتاب های مصور اسپایدرمن نیست، بلکه این استودیو قصد دارد درست مثل سرویس استریم دیزنی پلاس (Disney+) چندین سریال لایو-اکشن برای شخصیت های مارولی تحت اختیار خودش بسازد.

همچنین بخوانید | فیلم Venom 2: وودی هارلسون برای بازی در نقش کارنیج بازمیگردد!

آقای تونی وینسیکرا مدیر عامل اجرایی سونی پیکچرز به تازگی طی یک مصاحبه به همین برنامه ها اشاره کرده است. طبق تایید وینسیکرا، آنها همین حالا بطور مستقیم مشغول کار بر روی ۵ یا ۶ سریال لایو-اکشن هستند که وقایع آنهـا در دنیای مرد عتکبوتی رخ می دهد. او اطلاعات بیشتری در این رابطه فاش نکرد، بنابراین اصلا خبر نداریم که ارتباط این سریال ها تا چه اندازه با فیلم های Venom و Spider-man نزدیک خواهد بود، یا اینکه امکان حضور کدام یک از شخصیت های مشهور مارولی در این سریال ها وجود خواهد داشت. ظاهرا برای اینکه اطلاعات بیشتری کسب کنیم باید صبور باشیم و چشم اندازی بکشیم!

Spider-verse

با وجود اینکه سونی هنوز آماده نیست تا اطلاعات بیشتری را در مورد برنامه هایش برای Spider-verse فاش کند، این امکان وجود دارد که درز اطلاعات کمی به دانسته های ما افزوده باشد. مثلا در ماه آگوست سال قبل بود که شنیدیم استودیو قصد دارد فیلم هایی برای شخصیت هایی مثل Nightwatch و Jackpot بسازد، ما حتی خبرهایی در مورد امکان تولید فیلم سینمایی Silk شنیدیم. این شنیده ها هنوز هم بطور رسمی تایید نشده اند، اما کسی هم آنها را تکذیب نکرده است. ولی حالا که سونی توسعه رسمی ۵ یا ۶ سریال را تایید کرده، بعید نیست که بجای فیلم برای این شخصیت ها سریال بسازد چون خیلی مشهور نیستند و تولید فیلم برایشان کمی خطرناک به نظـر می رسد. از طرفی، سریال های ابرقهرمانی مثل The Umbrella Academy و The Boys امسال با موفقیت چشمگیر خودشان تایید کردند که برندهای نچندان شناخته شده هم می توانند مشهور شوند و مورد توجه قرار بگیرند، و قطعا سونی شانس خیلی بیشتری برای موفقیت دارد.

همچنین بخوانید | سونی تایید کرد که داستان مرد عنکبوتی بدون مارول ادامه خواهد یافت؛

اگر به یاد داشته باشید اواسط مرداد ماه بود که با انتشار یک گزارش فاش کردیم سونی مشغول کار بر روی تعدادی سریال مارولی لایو-اکشن است، خبری که از صحبت های کریس میلر نشات گرفته بود و حالا هم توسط خود خود سونی تایید شده. در این میان بد نیست اشاره کنیم، فیل لرد و کریس میلر که تهیه کننده های اجرایی انیمیشن موفق Into The Spider-Verse بوده اند، بتازگی قراردادی با سونی بسته اند تا برای این کمپانی سریال هایی اختصاصی و جدید بسازند. شنیدن این خبر برای طرفداران اسپایدی هیجان انگیز است، و دقیقا چیزی است که سالهاست به دنبالش هستند؛ خلق یک دنیای اختصاصی برای مرد عنکبوتی که می توان در بستر آن تعداد زیادی فیلم و سریال ساخت… این فرانچایز به اندازه MCU شانس برای موفقیت دارد.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline